Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabálysértési eljárásban van...

Szabálysértési eljárásban van per újra felvétel és hogyan kell?

Figyelt kérdés
Már jogerősen kifizetett szabálysértési ügyről van szó. Ki fizettem 90000, de viszont most tudtam meg, hogy a kamera nem vett semmit, viszont a rendőrség be ismertette velem a dolgokat a ki hallgatáskor. Taktikusan hazudott a nyomozó nő. Ő hazugsága végett kellett fizetni semmi bizonyíték nem volt. Minden bizonyíték kamu volt amit mondott a kamera se látott semmit. Tulajdon elleni szabálysértés volt amúgy. Büntetőeljárásokban van per újra felvétel, de szabálysértési eljárásban is vajon? A kérdés nem része az alapműveltségnek. Ezzel arra célzom aki nem ért hozzá inkább ne írjon. Köszönöm szépen.

aug. 20. 18:46
 1/5 Fsms ***** válasza:
100%

Mikor történt ? Egyáltalán elévülési időn belül van még az ügy?

Első ránézésre ezt buktak, nyilván felvettek jegyzőkönyvet is amit aláírtál.

Maga a perköltség ügyvéd többe fog kerülni és bizonytalan a kimenet.

Mindent neked kell majd bizonyítani.

Sajnos a legokosabb talán ha leírod mint tanuló pénz, és legközelebb bármit tesznek tagadsz, ha nem te voltál, illetve fogadj ügyvédet.


Nekem az a rossz érzésem van, h elkövetted, és utólag rájöttél, k el is kerülheted volna a büntetést.

aug. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Ezt akkor kérhetnéd, ha olyan új bizonyítékod lenne, amit az alapeljárásban rajtad kívül álló okok miatt nem tudtál felhasználni. pl. új irat, vagy tanúvallomás.


De azért, mert Te később kitalálod, hogy nem voltak a dolgok, nem lehet.


ALÁÍRTÁL EGY JEGYZŐKÖNYVET!


Nincs olyan, hogy "beismertette veled a dolgokat a rendőrség" , vagy hogy "taktikusan hazudott a nyomozó."


Akkor nem írsz alá semmit, ha nem úgy voltak a dolgok, ilyen egyszerű.

Így jártál.


Semmit nem tehetsz.


Egyébként nagyon sok minden megengedett a tényállás felderítés során a hatóság részéről (Krimináltaktika), akár a "hazugság" is, csak ezt mi taktikai blöff - nek hívjuk.


Ezt hívják nyomozói munkának, mester!

Ügyesek voltak, Te meg egy balf@sz voltál, már bocs!

aug. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos el követtem persze. Mentem 1 kört egy ismerősöm kerékpárjával. De nem szóltam neki. És ő meg szólt a 112nek, aztán vissza tettem a bringát rá 2 órára. Mondta nincs gond, de azért szól a rendőrségnek, hogy ez történt, vissza jöttek le írták, és olyan szolgálat jött ki sajnos ügy lett belőle. Mert ugye a jogsértés meg történt. 90000 forint volt a szabálysértési bírság.
aug. 23. 00:31
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából le kellett volna tagadni azt is, hogy mentem vele, és akkor nincs semmi. Mivel nincsen bízonyíték. Szolgálaton is múlik van olyan aki ilyenből nem csinál semmit. Mivel kár nem volt.
aug. 23. 00:35
 5/5 A kérdező kommentje:
#2 est nem értem miért pontozták le jó a válasza. Volt külön kriminál taktikai óra az iskolában ahova járt?
aug. 27. 00:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!