Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti lopáson kaptak 1800...

Bolti lopáson kaptak 1800 ft-os értékben. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Tegnap bolti lopáson kaptak drogériában. Nagyon sajnálom amit tettem. Tudom, ez nem kifogás, de szeretném elmagyarázni a helyzetemet: 20+ éves egyetemista vagyok, autizmussal (“asperger”) élek, és az állapotomból fakadóan nem tudok teljes munkát vállalni. A más betegségeim és a fogyatékosságom miatt nem tudok annyit teljesíteni, mint egy normális ember, mindenhonnan kirúgnak mert nem tudom elvégezni a munkát, beteges vagyok, nem tudok kommunikálni, stb. emiatt abból élek, hogy kisebb figurákat készítek otthon és ezeket próbálom eladni, azonban ebből nem jön be sok pénz. Nagyon érzékeny vagyok az ingerekre ami miatt a minden napi teendők mint a bevásárlás vagy alvás is kihívást jelentenek. Az egyetlen ami segít az, ha füldugót hordok 0/24, viszont nincs mindig pénzem erre és (államtól semmilyen támogatást nem kapok az állapotom miatt). Ezért tettem amit tettem.


Behívtak hátulra, elkérték a személyimet és a lakcímemet és aláirattam velem egy A4-es papírnyi adatot (ha jól értem, ez volt a jegyzőkönyv). 1800 ft értékben történt, és a boltot kár nem érte mert a termék vissza lett adva épségben. Az indoklásboz az eladó “megélhetési nehézségek”-et írt amikor elmagyaráztam neki a helyzetemet.


Eléggé félek most, hogy mi fog történni. Nagyon sajnálom, hogy ezt tettem és nem fog többet előfordulni.



szept. 26. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az értékből adódóan szabálysértést követtél el, ami miatt feljelentenek, meg fog keresni a rendőrség. Jó esetben egy ejnye-bejnyével megúszod, rossz esetben pénzbírság. Ezért börtön még nem jár.
szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kipörkölsz egy kis pénzbüntit.
szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Napi szinten milliárdokat lopnak, egy ilyen után egyáltalán minek vesznek fel adatot?
szept. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ne tedd tönkre az életed.

Először is ha munkanélküli vagy, akkor regisztrálj a munkaügyi központba.

Aztán próbálj munkahelyeket keresni.

szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért 3-as, mert így kell!


Ezt nem a hatóság találta ki, ez a jogi előírás!


Akik meg milliárdokat lopnak, azokat soha nem kapják el, mint valami nyamvadt bolti tolvajt, mert ügyesek!

Nem lehet rájuk bizonyítani semmit!

szept. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nalunk a gyogyszertarba sokkal olcsobb.

Sajnalom a helyzeted,egyszer biztos jobbra fordul a sorsod.

szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az írásod alapján azért elég jól funkcionálsz, szerintem ne add fel, biztos lesz majd olyan munkahelyed ahol megbecsülnek és nem kényszerülsz majd ilyesmire.
szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!