Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti lopás, kis értékben,...

Bolti lopás, kis értékben, felnőtt vagyok. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

1350 ft értékben loptam. Megírták a jegyzőkönyvet, kifizettem az árut.

Bánom nagyon, tudom hogy hülye voltam, nem kicsit. Eszem megáll, hogy miért csináltam??!

Megadtam a címem, azt mondták 1 hónapon belül ne nagyon számítsak semmire. De mire számítsak?

Soha nem tettem még ilyet. Azt mondták, lehet, hogy csak figyelmeztetést kapok. Szerintetek? Ebből tárgyalás is lehet?

Még egy kérdés: a bejelentett lakcímem megadtam, plusz a tartózkodási helyem is. Hova küldik a levelet? (a bejelentett lakcímemen nem tartózkodom soha, nem tartom a kapcsolatot a szülőkkel, így soha nem kapnám meg a levelet)


2013. febr. 6. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit loptál,ha szabad tudni?
2013. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egy nyamvadt körömlakkot. Eddig egészen megnyugodtam, mert baromi megalázó volt és ki is fizettem, de megérdemeltem, szóval ok.

De most h olvasgatok neten, kaphatok 25000 büntetést, mint a túrórudi tolvaj? Vagy lecsuknak?

Most komolyan, hibáztam, elismerem, undorító dolgot tettem, de mindenben együtt működtem, kifizettem.

Az rendben van, hogy kiszabnak pl. 5000 ft-ot, vagy kapok egy figyelmeztetést. De tárgyalás meg minden ekkora összegért?

2013. febr. 6. 13:17
 3/10 kovpet ***** válasza:
100%

Le nem csuknak, nyugi :)

Pénzbünti viszont simán lesz. Egy tilosban parkolás is tízezer forint, egy piroson áthajtás meg százezer. 5 ezret már semmiért nem kapsz, nem hogy szándékos bűncselekményért (vagy ez csak szabsértés?).

2013. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez csak szabálysértésnek minősül, úgy olvastam. De a négy túró rudi még 500 ft-ba sem került, mégis 25000 ft büntetést kapott érte, aki tette.

Nem vitatkozom a pénzbüntetéssel, mert megérdemlem :(

De akkor ebből bíróságra járkálás nem lesz?

2013. febr. 6. 13:49
 5/10 kovpet ***** válasza:
100%
Szerintem(!) a kirónak rád egy bírságot és ha nem fellebbezel és kifizeted, akkor vége. Legalábbis közlekedési szabsinál ilyesmi van, ahogy (szerencsére csak) hallottam. De vannak itt rendőrök néha, ha jönnek, majd megmondják pontosabban.
2013. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a törvényt:

50 ezer forintot nem meghaladó lopás szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértésnek minősül, ennek megfelelően a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény alapján

9. § (1) Szabálysértési elzárást csak bíróság szabhat ki.


(2) E törvény eltérő rendelkezése hiányában a szabálysértési elzárás legrövidebb tartama egy nap, leghosszabb tartama hatvan nap.


(3) A szabálysértési elzárás tartamába a szabálysértési elzárás alapjául szolgáló szabálysértéssel összefüggésben elrendelt szabálysértési őrizet teljes idejét, valamint a szabálysértési elzárás alapjául szolgáló szabálysértéssel összefüggésben elrendelt, négy órát meghaladó tartamú előállítás tartamát be kell számítani. A szabálysértési őrizet, illetve a négy órát meghaladó tartamú előállítás minden megkezdett óráját egy óra tartamú szabálysértési elzárásként kell beszámítani.



10. § Nincs helye szabálysértési elzárásnak, ha az eljárás alá vont személy


a) a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló törvényben meghatározott fogyatékos személy, illetve kórházi fekvőbeteg ellátásban részesülő személy,


b) a várandósság negyedik hónapját elérő nő, tizennegyedik életévét be nem töltött gyermekét egyedül nevelő szülő, vagy fogyatékos személy, illetve aki folyamatos ápolást, felügyeletet, illetve kiszolgálást igénylő hozzátartozójáról egyedül gondoskodik.



8. A pénzbírság



11. § (1) A pénzbírság legalacsonyabb összege – e törvény eltérő rendelkezése hiányában – ötezer forint, legmagasabb összege százötvenezer forint, szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértések esetén háromszázezer forint.


(2) A pénzbírság összegébe a pénzbírság alapjául szolgáló szabálysértéssel összefüggésben elrendelt szabálysértési őrizet teljes idejét, valamint a pénzbírság alapjául szolgáló szabálysértéssel összefüggésben elrendelt, négy órát meghaladó tartamú előállítás tartamát be kell számítani. A szabálysértési őrizet, valamint a négy órát meghaladó tartamú előállítás minden megkezdett órája helyébe kettőszáz forint pénzbírságot kell beszámítani.

2013. febr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Abban esetleg még tudtok segíteni, hogy mennyi idő múlva küldenek bármi infot?

Azt értem hogy 30 napja van a boltnak h továbbítsa a jegyzőkönyvet, tehát minimum egy hónap. Csak mert albérletben lakom, bármikor költözhetek. Majd aláírással vehetem át a levelet? Ha a megadott levelezési címemre küldik, és nem veszem át, akkor majd az állandóra is küldik?

Vagy hogy megy ez? Nem szeretnék fél évig idegeskedni h mikor jön már...

2013. febr. 6. 19:05
 8/10 noviubee válasza:

Ma, 2014. 10. 09-én a dm nevű drogériában. elloptam egy 1200 Ft-os körömlakkot. ezt a biztonsági őr észrevette.. és felvették a jegyzőkönyvet, bevallottam mindent és visszaadtam a körömlakkot is. és azt mondták elküldik a rendőrségnek. 20 éves vagyok.. soha sem csináltam ilyet.. nagyon sajnálom! ilyenkor mi a teendő? mit fognak csinálni? bezárni ugye nem fognak.. vagy közmunkára ítélni, ugye bírósági ügy sem lesz belőle..

Veled mi lett? Mi történt?

2014. okt. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Veletek mi történt azóta? Mi volt a büntetés?
2018. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
börtönben vannak, azért nem írnak.
2019. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!