Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hétfőn el fog velem beszélgetn...

Hétfőn el fog velem beszélgetni a főnököm egy tegnapi fb poszt után, hogyan készüljek?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy itt a lakótelepen egy több napja tapló módon parkoló autót lefotóztam és kitettem a városi fb csoportba, mivel a közteresek fülük botjtát sem mozdították miután felhívtam őket ezügyben. Konkrétan elállta a parkoló egyik kifele vezető útját, mellette csak motorral, rollerrel lehetett elférni. Tegnap reggel kitettem erre ma hívott a főnököm délben, hogy azonnal vegyem le a posztot mivel az autó tulajdonosa megkereste a munkahelyemet (publikusan kint van a facebook oldalamon, sose gondoltam azt, hogy ebből baj lehet) és hétfő reggel 8-ra vár az irodájában egy elbeszélgetésre. Most hogy készüljek? Mi az, hogy egy szabálytalanul ott álló autó tulajának áll feljebb? Amúgy ma reggelre eltűnt onnan a kocsi, egy hete állt ott.

Egy informatikai cégről van szó, 15 alkalmazottal.



ma 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:

A bunkón parkolók mindig befolyásos, gazdag emberek, vagy maffia tagok, a lényeg, hogy nem bérből és fizetésből élnek és magasan tesznek a szabályokra. Egyszerűen nem érdekli őket.


Szerintem kezdj el nézelődni a munkaerő piacon. Manapság az informatika eléggé döglődik az országban, nem lesz túl könnyű dolgod...

ma 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

A legtöbb munkahely szabályzatában benne van, hogy közösségi média felületen csak úgy posztoljon az ember, hogy azért azzal a munkahelyének nem árthat és a munkahely felelősségre vonhatja, ha számára nem megfelelő egy poszt. (nekünk pl egy 4 oldalas szabályzatunk van kezdve azzal, hogy politizálás oldaltól függetlenül azonnal elbocsájtás. De pl nőként bikinis képet se oszthatnék meg magamról. És ez függetlenül attól fel van-e tüntetve a munkahelyünk vagy sem, de előbbi esetén súlyosbító tényező)


A kérdésedre a válasz, pedig ebben rejlik: mi van a belső szabályzatban? Ha nincs ilyen, nagy kár nem érhet, maximum közlik, hogy azonnal szedd le mindenhonnan a munkahelyed, ha önjelölt igazságosztóskodni akarsz.

ma 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha nincs olyan része a munkaszerződésednek, ami nagyon gumiszabály módon lett megfogalmazva, és tilt jó formán mindent a közösségi médiában, akkor nincs komoly félni valód. Mármint kirúghatnak, de a munkajogi pert valószínűleg nyered.

Az már teljesen más lenne, ha a céged rossz hírét keltenéd a posztban, de erre itt nem nagyon van lehetőség hivatkozni.

ma 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
25%
Úgy készülj, hogy a verőemberek is ott lesznek. Szerintem előre hívd fel a fogorvosod, a körzeti sebészt és az egészségbiztosítós ügynököd aki mindezt fedezni fogja, mert utólag csomó időt fogsz veszíteni és majd törött állkapoccsal mehetsz dolgozni, ha nem kezded már el intézni.
ma 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
25%
Hát, szerintem vazelint vigyél, úgy kevésbé fáj.
ma 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%
Én is csináltam már ilyet és egyet tanultam az esetből. Pelenkát vinni kell, mert a beszélgetés után nagyon tud csordogálni a malaj az emberből. Tudod ott hátul.
ma 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!