Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Láttátok a tegnapi hìra...

Láttátok a tegnapi hìradót az agyonvert 2-3 éves kislänyról?

Figyelt kérdés
Felháborìtónak tartom hogy ilyen megtörténhet és az az egy pozìtiv oldala van ha egyáltalán lehet ilyet mondani hogy a media foglalkozik vele,eljut az emberekhez hogy milyen a magyar jogalkotás a magyar jogrendszer.az a bìrónő aki a körülmények ellenére az anyának adta a gyerekeket azértbmert minden esethez nem tud kimenni ,környezettanulmányt csinálni ,megnézni attól én is elvenném a gyerekét!!!!csak mert a jó magyar jogrendszer kimondja hogy 3éves koráig az anyja mellett a helye a gyereknek!!!én ugyan ìgy vesztettem el a gy.elhelyezési pert...jönnek a gy.védelmisekkel meg a gyámüggyel ami jó lenne ha nem a csókosok által/szerint működne!!az ember fia senkire/és semmire nem számìthat mertva jog nem védi őket csak kötelezi a gy.tartás fizetésére és sajnos a gy.elhelyezés nem arról szól hogy a gyereknek hol a jó!!!!???/
2014. jan. 28. 08:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%

egyszeruen elkepeszto, ez valami genhiba manapsag hogy hianyzik az anyai oszton?


amugy en a gyereket annal hagynam mindig, aki a hazassag/kapcsolat felbontasaban a vetlen.

Tehat nem mukodne az hogy elhagyni valakit es vinni a gyereket.

2014. jan. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Engem is nagyon felháborít az egész!

Sajnos ha ki is megy a gyámügy, egyértelműen leülnek szépen, előadja magát az anyuka/nevelőapuka, hogy milyen csodálatos család. Aztán miután elmennek, borul minden és kezdődik a cirkusz ami addig is volt. Sajnos nem egy olyan esetről is hallani, hogy amikor a gyerek kér segítséget, de mégsem jutnak egyről a kettőre. Ez a szociális terület szégyene is, mert nem járnak el eléggé körültekintően véleményem szerint.

A másik ami kiverte nálam a biztosítékot, az az, hogy milyen anya az olyan, aki tud a bántalmazásról, mégis egy ilyen "férfival" marad, és teszi ki veszélynek a gyermekét. Ráadásul még ki is magyarázza amikor a vérszeritni apuka számonkéri, hogy mégis miért kék-zöld a gyerek. Milyen anya az ilyen???? Ha anyának lehet nevezni..én ugyanúgy elővenném őt is, elvenném tőle a másik gyerekét, és ugyanúgy leültetném, ugyanis tudott a dolgokról, csak ugye nem lépett és védte az ártatlan gyermekét!!! Undorító az egész!!

2014. jan. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem láttam...

Pont ezért nem nézek hiradót a tévében...semmi érdemleges hír, csak a megverte, megölte, megkéselte, kirabolta...


Viszont ennek ellenre, amikor megtörtént az eset olvastam róla..


Megmondom őszintén, nekem az apa sem bizalomgerjesztő ebben a riportban, úgyhogy nem tudhatjuk miért adta az a bírónő az anyjának a gyereket.


Az megint más, ogy nőként azt mondom, hogy helytelen a mai jogállás, hogy szinte még mindig az anyának ítélik a gyerekeket.

Ngyon sok esetben az apja sokkal jobb szülője lehetne, és a gyereknek kiegyensúlyozottammélete lehetne..


Azzal viszont nem értek egyet, hogy "a mai nőkből iányzik az anyai ösztön..géniba miatt"


Elég sok esetről tudok régebbről (25-30-40 és még 50 évvel ezelőttről is) hogy bántotta a gyerekét...vagy hagyta bántani.. Sőt olyanról is, aki addig éheztette magát, ogy kórházba került és a 7 hőnapos magzat meghalt benne, kibírta az olyan szintű éhezést,mhogy már a gyereknek sem jutott, (pedig azt tudjuk, hogy előbb a magzat viszo a tápanyagot,aztán jut az anyának...)

Tehát régen is voltak elcseszett emberek, csak akkor a hírek még nem erről szóltak...


Amúgy szomorú, hogy van ilyen, tenni ellene nem sokat lehet...mer megelőznp inszinte képtelenség

2014. jan. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Nézd Kérdező, azért legyünk őszinték, a mai társadalmi megítélés alapvetően a mi sarunk, mármint a férfiak sara. A dolog valahol arról szólhat, hogy a nőkben ott van az összefogásra való hajlandóság, zsinórban gyártják a nőszervezeteiket már vagy egy évszázada, és a radikálisabbja folyamatosan azzal a képpel kürtöl tele mindent, hogy van a brutális férfi meg a szegény áldozat nő.

A férfiak zöme meg alapvetően riválisnak tekinti egymást, eszükbe sem jut összefogni a saját érdekeik védelmében, bemutatni az érem másik oldalát.

Szóval ott tartunk, hogy miközben minden a "férfierőszak"-ról vartyog, a bűnügyi statisztika meg pár éve azt mutatta, hogy a gyermek elleni bűncselekmények elkövetője 41%-ban az apa, 39%-ban az anya, és 20%-ban a világ összes többi embere, magyarán ebben a tekintetben a valóságban "teljes egyenjogúság" van.

Igazándiból ebben a tekintetben csak akkor várható érdemi változás, ha mi férfiak is megtanulunk összefogni és fellépni az igazság, és a saját érdekeink védelmében, és a közvéleményben kialakult teljesen hamis sztereotípiák, előítéletek ellen.

2014. jan. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Sajnos most történt meg az eset ezért most kellene lépni az illetékeseknek.egyet értek azzal a komentelővel aki szerint a mai jogállás nem megfelelő.ezen kellene változtatni.még mennyi gyeteknek kell meghalnia vagy megsérülnie ahoz hohy valaki figyeljen rájuk is!!??

Az ő érdekeire az életükre.

2014. jan. 28. 09:29
 6/17 anonim ***** válasza:
Én azon vagyok felháborodva, hogy az illetékes agyoniskolázottak, akik a családokat látogatják, pl védőnő és egyéb okos és nagy hatalmú illetékeseknek nem tűnik fel, ha egy házban élhetetlen állapotok vannak és kék-zöld a gyerek??Nem baj, felelős úgysem lesz.Magyarországon nincsenek felelősök egy bizonyos végzettségi és beosztási szint fölött...
2014. jan. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ahogy mondod!!már csak az lenne a kérdésem hogy a kedves rendszergazdák miért rakták át a politika reszbe a kérdésem.de gondolom azért hogy ne kapjon nagy viszhangot a dolog.....semmi köze a politikához...
2014. jan. 28. 09:56
 8/17 Andizsuzsi ***** válasza:
És hol volt az édesapa AKKOR, amikor a gyereket lefényképezte a verésnyomokkal? Miért nem tett feljelentést? Biztos, hogy lehetne az ellátórendszeren változtatni. De ne a bírónőt hibáztassátok már! Az apa visz pár képet a válóperes tárgyalásra, mert bántalmazásnyomokat vél a gyereken felfedezni. Arról aztán ember nincs, aki eldönti, hogy valóban bántották-e a gyereket, ki volt az, aki bántotta. Az apának rögtön a gyámügyhöz vagy akár rendőrséghez kellett volna fordulni, ha a gyereket nézi, és nem annyiban hagyni a dolgot.
2014. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó elvitte a képet csak nem törődtek vele, mert nem bizonyíték egy kép. Ügyvéde nyilatkozta vagy ki, hogy azért nem számított mert lehet csak elesett.


Ezen meglepődsz kérdező a vállás-gyerekelhelyezés kategóriát ritkán olvasod.

2014. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi.ha már a bìróságra beadod a keresetlevelet a se a rendőrség se a gyámügy bem intézkedik az ügyben mert nem kompetensek benne.a rendőr azért mert közös a felügyelet nincs ìtélet noncs akinek igazat adjon.a gyámügy meg kisebb hivatal a bìróságnál és nem náluk volt az ügy.nálunk ugyan ez volt.bántották a kislányt.sìrva mesélte h bezárták egy szobába és mutatta hol ütötték de bem tettek semmit.amikor kiment a gyermekvédelmis.kiöltöztették szép ruhába és jókat nevettek a dolgon!aztán mikor elment folytatódott minden mint régen!

És az hogy a gyerek hova kerül a bìrónő felelőssége.ő dönt a gyerek életéről nem te vagy én.igenis hibás döntést hozott.megértem az apuka fájdalmát.biztos hogy van olyan dolog amit nem tudunk de a következményt igen...egy ártatlan kisgyermek meghalt...az anyukáról ne is beszéljünk....

2014. jan. 28. 11:02
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!