Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem kérnek a magyarok a...

Miért nem kérnek a magyarok a marihuánából?

Figyelt kérdés

Az emberek tudatlansága mögött inkább a fidesz propaganda általi marihuána démonizálása állhat, vagy az emberek egyébként se nyitottak rá, mert úgy gondolják, hogy a mesterséges gyógyszerek 20 különböző mellékhatással biztos kevésbé károsak mint egy gyógynövény, amit több tízezer éve ismerünk és használunk orvosi céllal?

Esetleg a gyógyszeripar mögötti lobbi is közrejátszik?


Miért gondoljuk azt, hogy az etil-alkohol, ami májcirózishoz, elhízáshoz és elbutuláshoz vezet, ráadásul hajléktalanná, agresszívé, erősen függővé tesz, vagy akár azonnali halált okoz, arra a szerre lehet úgy tekinteni mint kulturális érték?

És miért gondoljuk azt, hogy egy minimális mellékhatásokkal járó természetes alapú gyógyhatású készítmény, amely klinikák kutatásokkal bizonyította, hogy hatékony kezelést jelent a Crohn-betegeknek (vannak akik a hagyományos gyógyszeres kezelésekre teljesen rezisztensek), glaukómásoknak (így megelőzhető hogy elveszítsék a látásukat), PTSD-s betegeknek (THC és CBD), elviselhetővé teszi a kemoterápia okozta mellékhatásokat, hányás és hányinger csökkentő hatása van, növeli az étvágyat és a THC tartalmú dronabinol nevű gyógyszert sikeresen alkalmazzák daganatos és HIV betegek számára, ahol a gyógyszeres kezelések szintén rezisztensek voltak.

Szintén klinikailag bizonyított, hogy alvászavarok kezelésében is hatékony a teljes spektrumú CBD, emelett az alvás minőségét is javítja.

Dravet-szindróma és Lennox-gastaut-szindróma kezelésére szintén hatékony a kannabisz, ahol más gyógyszerek általában hatástalanok. Az FDA által jóváhagyott epidiolex nevű készítmény a legjelentősebb áttörés volt 2018-ban az ezeknek a súlyos epilepsziás szindrómáknak a kezelésében.

A sativex nevű THC és CBD tartalmú készítmény pedig hatásosnak bizonyult a szklerózis multiplex kezelésében. Ezen felül különböző krónikus fájdalmakra is hatásos megoldás, mint például az irritábilis bél szindróma. A preklinikailag kutatások szerint, emelett a THC képes a apoptózisra (programozott sejthalál) a daganatos sejtekben, úgy hogy az egészséges sejteket nem karosítja. Gátolja a véredények képződését is, ezzel gátolva a tumor növekedését és a metasztázis gátlását.


Ha csak a Crohn-betegeket nézzük, körülbelül 5000 rezisztens lehet Magyarországon, akiknek a marihuána az egyetlen utolsó kapaszkodójuk lehet, de a kormány elveszi tőlük az egyetlen lehetőséget, hogy teljes életet élhessenek, hol van ilyenkor a nagy nemzeti öntudatunk, ami (elvileg) összetartja a magyarokat?


Illetve miért tartjuk normálisnak, hogy dilettáns emberek döntsenek olyan dolgok felett, amiket az orvosokra kellene bízni?



ma 03:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Igen, az egyetlen utolsó lehetőségük lehet. Te otthon a marihuánádat havi 400 forintból felneveled, aztán a 2-3 kilós növényt grammonként 6000 forintért eladod. A belőle összegyűlt pénzt fingom sincs mire költöd, de annyi g**d nem termelődik, hogy el tudd költeni annyi nőre. Ha annyira sajnálod a betegeket, akkor te, meg a drogos börtöntöltelék haverjaid ne ilyen túlárazott módon adják el. Ne fogd a kormányra, te hazudozó, a növény neked k*va olcsó, te saját magad adod el drágán. Sőt, ha olyan nagy adakozó vagy, add oda ingyen a betegeknek te magad.


Ha az emberi egészség a tét, akkor neked nem is szabadna pénzt kérni tőle. Megfosztanád 5 ezer embertől a gyógyszert? Csak mert neked kell a pénz? Nekik nincs annyi pénzük, hogy annyi grammot vegyenek tőled, hogy meggyógyuljanak.


Semmi bizonyíték arra, hogy azok a cuccok, amiket mondtál, képesek meggyógyítani ezeket a betegségeket. Az orvostudomány mit mond, ne te, meg a drogos haverjaid.

És ne magyarázkodj, a külföldi drogosok véleménye sem érdekel. Az a lényeg, hogy mit mond az orvostudomány.


Szerintem ezeknek a betegeknek van gyógyszerük, amit orvos javasolt, és nem drogosok.

ma 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

A marihuána paranoiát okoz, leépíti az agyat, súlyosan emeli a vércukorszintet, valószínű nagyon hamar cukorbeteg is lesz az ember.

Ugyanúgy rosszul lehet tőle lenni, mint akármelyik másik drogtól. Igen kis adagja nagyon belassít, nagyon komoly hatással van az emberre. Senki sem akar olyan gyógyszert, ami után 2 óráig nem tud csinálni semmit, mert hat rá a cucc.


Nézzük meg a többi gyümölcsöt, zöldséget, amik ehetőek, hogy van-e bennük olyan cucc, ami betegségeket gyógyíthat.

ma 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én tényleg híreszteltem a marihuánát, de csak gonoszságból. Mivel a gonoszt szolgáltam, ezért azt csináltam, mert tudtam a következményeket. De mivel nem szolgálom már a gonoszt, megmondom bárkinek, hogy mit éltem át én, amikor marihuánát használtam.
ma 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Először is, nem vagyok díler. Ha képes lennél értelmezni amit írok, rájönnél, hogy a normális adózott ellenőrzött formában lévő értékesítést támogatom, ez egyáltalán nem kedveznek a dílereknek.

A pénz szóba se jött eddig, de nem gondolom hogy állami támogatással drágább lenne egy kannabisz alapú készítmény, mint egy szintetikus f*s.

Pontosan azt írtam le, amit az orvostudomány mond, ezek klinikai kutatások, nem pedig spekulációk.

A gyógyszerek pedig ugyanúgy drogok, mint a marihuána vagy a koffein, a hatásmechanizmus az ami különböző. Nyugodtan keress rá az említett gyógyszerekre, mint pl a Sativex vagy az Epidiolex.


Ez a "drogos haverok" szöveg pedig nem tudom eldönteni, hogy mi akar lenni, de szeretném ha tudományosan alátámasztott információkkal érvelnél, nem pedig érzelmi alapon. Lehet nem szimpatizálsz a kannabisszal a folyamatos dezinformációk miatt, de legyél legalább fele annyira nyitott a tudományra, mint a propagandára.


A THC bizonyos esetekben okozhat paranoiát, de ez inkább túladagolás esetén fordul elő, még mindig sokkal barátságosabb hatás, mint az alkoholmérgezés, ami halált okoz.

Agyra gyakorolt hatás? Alzheimer kezelésére is használják, eddig pozitív eredményekkel :)


A vércukorszintet nem befolyásolja, maximum az éhségérzetet, ami evéshez vezet, de az evés önmagában is befolyásolja, úgyhogy max közvetett köze van, de cukorbeteg nem leszel tőle, ennek semmi alapja.

"Nagyon komoly hatása van az emberre". Ezzel egyetértek, a CB1 és CB2 receptorokat aktiválja, emelett beindítja a boldogsághormon termelést, ahogyan egy jó szex vagy egy csokoládé.

Illetve ez a zombi dolog ez úgy hülyeség ahogy van, ne keverd a szintetikus füvekkel.


Nézzük meg a kérdésedet a gyógynövényekkel kapcsolatban, a kurkuma pl gyulladáscsökkentő, kamilla enyhe nyugtató hatású, csalán vértisztító, levendula és borsmenta szintén nyugtató és altató mellékhatások nélkül, fokhagyma immunrendszer erősítő, aloe verat pedig nem hiszem hogy be kell bemutatni.


A leírtak alapján nem hiszem, hogy marihuánát használtal volna, inkább herbál lehetett, úgyhogy kérlek ne dezinformáld az embereket. ✌🏻💚

ma 05:46
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

...egy minimális mellékhatásokkal járó természetes alapú gyógyhatású készítmény...

Ezt gondolták egy időben a dohányról, és ezt gondolják némelyek az alkoholos italokról is. A skizofrénia is gyakoribb azokban az országokban, ahol engedélyezve van.

ma 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
32%

A paranoia kérdése egyén és növény fajta kérdése. Én pl. a "haze" füveket nem szeretem mert nagyon megdobogtatja a szívem, általában ezek erős sativa-k... de egyébként ez a hatás is elmúlik 1 órán belül. Persze ehhez tudni kell mit veszel, ami meg azon múlik hogy tudod mit termesztesz vagy az eladónak tudnia kell mit árul. Ilyen eladó itthon elég ritka, de szerencsére a darkweben nagyon szép kis magyar közösség alakult az elmúlt időben, top minőségű füveket lehet venni.


Ez meg kedves #2-es, hogy "2 órán át semmit nem tud csinálni az ember", ez egy baromság. Én a nagytakarításhoz szoktam egy cigit tekerni és kifejezetten élvezem vele a munkát, egyáltalán nem érzem tehernek tőle a tennivalókat, sőt kifejezetten élvezem, heti 50-60 óra meló után egyébként rohadtul nem lenne kedvem hozzá.

ma 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 qborka ***** válasza:
Szerintem nem tesz paranoiássá,csak akkor, ha eleve van hajlam a fogyasztóban, akkor pár év alatt ez felerősödik, nyilván a növény minőségének függvényében.
ma 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#5 felszínre hozhatja a lappangó skizofréniát, de nem okozza.


#6 a haze fajtákkal nem tapasztaltam erősebb szívdobogást, nincs szívbetegséged esetleg?

ma 06:51
 9/14 anonim válasza:
#8 nincs szívbetegségem. Nagyon érzékeny vagyok a THCra, ami előny olyan szempontból, hogy kis mennyiség is elég nekem. A haze-ek terpénjei nekem még pontensebbé teszik a növényt ( legalabbis a moonshine haze, super lemon haze, illetve még egy fajta régebben amire már nem emlékszem mi volt) hozták eddig elő csak ezt, ezért gondolnék erre. Sok más fajtát próbáltam már, egyiknél sem tapasztaltam hasonlót. De amúgy inkább indica, illetve indica domináns hibrid rajongó vagyok.
ma 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8 A szomszédom pont így járt, és igen csak felszínre hozza a lappangó skizofréniát, okozni nyilván nem okozza, viszont ha nála nem hozza felszínre akkor valószínűleg az jóval később jött volna magától felszínre, mert megtörtént volna így is, úgy is, max. nem abban a korban, amikor ez még nem igazán jellemző. Szerintem azért ez sem mindegy és valószínűleg nem vennéd ezt sem félvállról, ha esetleg rokon, családtag járna így.

A CBD készítményekkel amúgy mi a baj vagy a THC-t nagyon kis mértékben tartalmazó fűvel? Mert azokhoz nyilván legálisan is hozzáférsz itthon. Nem gondolnám, hogy ehhez konkrétan a jelenlegi kormánynak van köze, mivel az előző kormányokban sem volt hajlandóság a legalizálásra. Abban sem vagyok biztos, hogy ennek elvi okai vannak valójában, csak elvekkel sokkal könnyebb ezt a kérdéskört lerázni, mint hosszasan érvelni, hogy milyen problémákkal jár és abban már bír vita lenni, tud érvelni a másik is, esetleg rossz érveket leütni egy jó érveléssel, magyarázattal stb. stb. Ezzel nyitsz egy olyan új területet, amit utána ellenőrizni kell, betartatni kell stb. Magyarul ezzel munkát csinálsz magadnak, ha legalizálod. Lehet, hogy több országban is működőképes történet az, hogy megengedett otthon ültetni egy tövet és akkor amit abból szüretelsz, azt otthon elfogyaszthatod, de legyünk őszinték magunkkal, ez itthon nem tud működni, nem olyan típusú emberek vagyunk. Ha közép- de inkább kelet-európainak megmutatod, hogy itt a határ, akkor tudomásul veszi majd átlépi azt egy lépéssel. Ha erre születik egy olyan reakció, hogy jól van, igazítsuk ezt a határt a valósághoz, mert nevetséges, hisz ezt szinte mindenki átlépi, akkor értékeljük a figyelmességet, majd miután hozzáigazították, egy kicsit kiélvezzük, hogy lehet azt, mit korábban nem lehetett, majd ismételten átlépjük egy lépéssel azt a határt. :) Egyszerűen szeretünk tilosban lenni. Úgyhogy lehet, hogy nehéz ezt elfogadni, de nem a kormánynak és az előző kormányoknak van ehhez köze, hanem nekünk.

ma 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!