Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád az eutanáziát?

Chris88 kérdése:

Támogatnád az eutanáziát?

Figyelt kérdés
Azt, hogy ép szellemi képességeinek birtokában levő felnőtt ember választhassa a (pl. injekció általi) halált, amennyiben gyógyíthatatlan betegségben szenved?

ma 18:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#6 Mégis hogy lehetne jogilag visszaélni vele? Mindenki a saját életéről dönt és mindenki maga nyomja meg a gombot a végén. Nem lehet visszaélni vele.


Én támogatom. A saját élete mindenkinek. Mindenki maga döntsön felette. Jelenleg nincs itthon eutanazia, nem is lesz. Ha nekem olyan betegségem lenne, mint pl Karsainak én felmennék ejtőernyőzni, de nem nyitnám ki. :) Probléma megoldva.

ma 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ha nekem olyan betegségem lenne, mint pl Karsainak én felmennék ejtőernyőzni, de nem nyitnám ki. :) Probléma megoldva."


Akkor Neked qurvára nem jött át, hogy Ő miért küzdött....


Ő nem csak szimplán meg akart halni, - akkor valószínűleg leugrott volna egy ház tetejéről - hanem MÉLTÓSÁGTELJESEN akart elmenni.


Amit te mondasz, az egyszerű öngyilkosság, amiben az égvilágon semmi méltóság nincs. Mondjuk nem is éppen erre való...


A f@sztarisznya politikusok viszont nem hagyták. Nem adták meg neki, amit kért.

Az ember a születéséről nem dönthet, akkor legalább a haláláról had dönthessen már..... úgy, hogy emberként megy el...

ma 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én ilyen esetben csak az öngyilkosságot támogatnám, de ahhoz minden technikai, személyzetbeli, stb segítséget megadnék.

Az életet kioltó, mondjuk egy gombot, vagy valami hasonló indító szerkezetet, a halálba vágyakozó egyénnek kellene működésbe hoznia.

Pszichés, testi és minden egyéb szempontból is ez egy sokkal humánusabb segítség lenne egy haldoklónak, mint az, hogy hagyjuk, hogy hosszú kínok, szenvedések, gyötrelmek árán tudja csak elhagyni a földi létet.

Akinek ezt a módszert a vallásos hite nem engedi meg, az csinálja azon az úton, ahogyan szeretné, de aki már nem akar tovább szenvedni, azon igenis segíteni kellene, ilyen formában is.

Ilyen öngyilkoló berendezéseket már simán tudna készíteni az emberiség. Kevesebb lenne a haláltól rettegő pszichés beteg is, mert egy ilyen halál, az nem járna akkora pszichés megterheléssel, mint mikor hosszú időn keresztül csak kínlódik valaki.

ma 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Támogatom, de nem bármi áron. Brainstormingolva legalább az alábbi feltételek legalább kellenének, hogy én elfogadhatónak tartsam:

-Minden kétséget kizáró a diagnózis, hogy az orvostudomány szerint gyógyíthatatlan a betegség, és értelmes életet már nem tud élni.

-Ha már minden, akár minimális reménnyel kecsegtető kezelést megpróbáltak.

-Az előbbiek szigorú protokollja szerint állapítják meg a gyógyíthatatlanságot, és nem ilyen "Józsi bácsinak úgysincs már sok hátra, aláfirkantjuk az eutanáziás papírját" módon intézik Józsi bácsi ügyét.

-A betegnek a gyors halál alternatívája nem az, hogy egy elfekvőben vergődik, hanem egy minőségi hospice ellátás.

ma 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!