Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád az eutanáziát?

Chris88 kérdése:

Támogatnád az eutanáziát?

Figyelt kérdés
Azt, hogy ép szellemi képességeinek birtokában levő felnőtt ember választhassa a (pl. injekció általi) halált, amennyiben gyógyíthatatlan betegségben szenved?

ma 18:35
A kérdező szavazást indított:
Támogatom.
Nem támogatom.
33 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Nem, én azt támogatom, hogy amennyiben valaki olyan szellemi állapotba kerül, hogy meg akarjon halni, állami gyámság alá kerüljön, az állam pedig pszichiátriai módszerekkel próbálja meg észhez téríteni.
ma 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Ez egy nagyon komplikált kérdés, nem tudom pár szóban kifejteni. Alapvetően nem támogatom, inkább kezelési gyógymódokat keresnék rá stb.. Amennyiben viszont van valaki aki biztos hogy menthetetlen beteg, és nem sokára úgy is meg fog halni, viszont szellemileg ép, és ő azt választja akkor én engedélyezném. Viszont ez rengeteg új kérdést vet fel, pl hogy hol van az a határ ahol már lehet engedélyezni stb... Alapvetően nem támogatom
ma 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Mi értelme tiltani? Mivel árt másoknak?

Nyilván átmeneti elmezavar vagy depresszió mint indok nem elfogadható. De senki nem is érvel amellett, hogy ne előzze meg pl kötelező orvosi vizsgálat és orvosi engedély, ahogy pl az abortuszt is megelőzi elvileg ilyen.

Csak a gonosz emberek akarhatják saját babonáik miatt embertársaikat szenvedésre kényszeríteni, ha azok egészségi állapota kilátástalan.

ma 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
3. Vagyok és nagyon köszönöm a lepontozást, csak azért mert elmondtam a véleményem :)
ma 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
#5 Ne aggódj, tele van ez az oldal anarcho-kapitalistákkal. Mindent lepontoznak, ami nem Kóka János féle szabadpiaci anarchizmus.
ma 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Alapvetően támogatom. Viszont ez igen csak veszélyes, vissza lehet vele élni. Ezt jogilag, igen csak pontosan körbe kéne bástyázni és még ott van, ki, hogy hajtsa végre. Az orvos nem erre esküdött fel. Azért támogatnám, mert nemrég hosszabb időt töltöttem kórházba. Láttam nem is egy embert, aki nagy kínok között szenvedett. Az ápolótól, a főorvosig, sőt maga a beteg is azt mondta, megváltás lenne a halál. Ahol voltam, egy kórterembe voltak gyűjtve és reggel, délben, este rájuk néztek, mert egyszerűen nincs hozzájuk ember. Aki olyan állapotban volt, egyszerűen kikötözték az ágyhoz. Durván hangzik, de érthető.
ma 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
3-as: Én értékelem a válaszodat, és egyetértek abban, hogy ez egy nagyon nehéz és összetett kérdés, számos pro és kontra érvvel.
ma 19:06
 8/12 Fsms ***** válasza:
63%

Igen támogatom.

Sajnos van olyan helyzet, amikor segít, láttam közvetlen rokon esetén keresztül. Remélem senki nem kerül ilyen helyzetbe.

ma 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%
10 éve hogy itt hagyott a szerelemem ,azóta csak szenvedek minden nap ,nem tudok tovább lépni. Jó lenne ha fájdalom mentesen elaltatna egy orvos .
ma 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

A menthetetlen rákos betegeket ma rákényszeríti az állam arra, hogy szenvedéssel, kínok közt haljanak meg.

Teletömik fájdalomcsillapítóval, bepelenkázzák amit kérdés hogy naponta hányszor cserélnek.

Megalázó, undorító vége az emberi életnek. Sajnos akik ebbe az állapotba kerülnek már nincs lehetőségük kifejezni hogy nem szeretnék ezt végigcsinálni.

De kitaláltak rá egy fasza kifejezést. Pallatív ellátás. Így már mindjárt másképp hangzik.

Miért nincs joga egy embernek méltósággal meghalni ?

Tisztességes ellátásra nem ad pénzt az állam a tisztességes halál lehetőségét pedig megtagadják az állampolgártól.

ma 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!