Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád Magyarországon az...

Támogatnád Magyarországon az aktív eutanázia vagy az asszisztált öngyilkosság legalizálását?

Figyelt kérdés

Most volt egy eset, egy idős bácsi a halálba segítette (direkt nem megölnit írtam) a súlyos beteg, szenvedp feleségét.


Az én véleményem, hogy emberhez méltó jog lenne az is, hogy meg akarok szabadulni a szenvedéstől, ha nincs belőle kiút (pl. gyógyíthatatlan beteg vagyok). Hagy dönthessem ezt el, és nem, ne kelljen öngyilkosnak lennem hozzá mert az minden, de nem a "méltó út".


Kötekedőknek:

- itthon van "passzív eutanázia", de az csak annyit jelent, hogy lemondhatsz a kezelésről. Ugyanúgy szenvedned kell a végéig.

- palliatív ellátás, hospice: hosszú várólisták vannak, amiket sokan meg se élnek, és nagyon kevés a férőhely (lásd leépült eü.)

- ápoló: lásd előző

- "De hát akkor legyen öngyilkos": emberséges megoldás kéne, nem az öngyilkosság.


Szerintetek mikor jut el erre a fejlettségi szintre az ország? Eljut valaha? Mennyi ilyen esetnek kell ehhez megtörténnie?



2022. szept. 7. 10:43
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
61 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%
Nem. Akkor egy év múlva minden gyilkosságot erre fognának.
2022. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Az ilyet előtte egy bizottságnak el kell bírálni és orvos intézi. Hogy fognának erre egy gyilkosságot?

(Nem a konkrét eseről beszélek, ott nyilván nem volt meg erre a lehetőség.)

2022. szept. 7. 10:55
 3/23 anonim ***** válasza:
49%
Akkor sem. Minden idősebb embert kinyíratnának a rokonok, akikvlusták foglalkozni vele, viszont az örökség jól jönne. Olyan tapaszok vannak haldoklóknak, hogy nem fáj tőle semmi, azt sem tudják hol vannak.
2022. szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van, amit a 3-as válaszodban írsz. Sajnos hiába nem gondolunk ilyenbe (én nem vagyok ilyen ember), de nagyon sok ilyen eset van.

De pont ezt mondom, hogy előtte az illetőnek kellene nyilatkoznia, egyértelműen. Így azért kiküszöbölhető lenne, amit írsz.

2022. szept. 7. 11:03
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Támogatnám azzal a feltétellel, hogy ahogy az állatoknál is az altatást, orvos végezze el. Egyik nagybátyám hónapokig vegetált lélegeztetőgépen stroke után, nem tudták visszahozni a normális életbe, de meg kellett várni, míg a szervezete maga adja fel, nem kapcsolták le előbb a képet. Addig a család is várt, készültünk a temetésre, ami nem tudtuk, mikor lesz, a feleségének, gyerekeinek is nyomasztó volt az az időszak, a tehetetlenség, a bizonytalanság, a várakozás. Az idős, beteg kutyáinkat elaltathatjuk, hogy ne szenvedjen, ők távozhatnak méltósággal, az embert meg erővel is itt tartják, amikor már nem kellene.
2022. szept. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
A politikusoknál engedném az aktívat.
2022. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó mondta a lényeget. A bátyónak mindegy volt a lélegeztetőn, mert aludt, de a családtagoknak kényelmetlen volt bejárni hozzá, stb. Nem a beteget nézik, hanem önzőek. Hidd el.
2022. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

"A bátyónak mindegy volt a lélegeztetőn, mert aludt, de a családtagoknak kényelmetlen volt bejárni hozzá"


A bátyó nem volt magánál, nem tudták az orvosok visszahozni az életbe, megmondták, hogy meg fog halni, a szűk család járt is hozzá, de egy élő halott volt, ennek mi értelme?

2022. szept. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Egyrészt 7-es nem tudhatod, hogy volt, szenvedett-e. Csak három mondatot írt le az 5-ös, ebből nem lehet megítélni az egész történetet.


De ez nehéz kérdés, mindenképpen az adott ember egyezhetne csak bele (hiszen a saját élete), de ezekre mind van megoldás, beszabályozni jogilag.

2022. szept. 7. 11:19
 10/23 anonim ***** válasza:
3%
Az hogy minek van értelme, vagy minek nincs, azt neked nincs jogod eldönteni. Ezért mondtam az elején azt, ha ezt engednék, akkor egy év múlva azt is lelőnék, aki az átlag magasságot nem éri el, mert mi értelme.
2022. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!