Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád Magyarországon az...

Támogatnád Magyarországon az aktív eutanázia vagy az asszisztált öngyilkosság legalizálását?

Figyelt kérdés

Most volt egy eset, egy idős bácsi a halálba segítette (direkt nem megölnit írtam) a súlyos beteg, szenvedp feleségét.


Az én véleményem, hogy emberhez méltó jog lenne az is, hogy meg akarok szabadulni a szenvedéstől, ha nincs belőle kiút (pl. gyógyíthatatlan beteg vagyok). Hagy dönthessem ezt el, és nem, ne kelljen öngyilkosnak lennem hozzá mert az minden, de nem a "méltó út".


Kötekedőknek:

- itthon van "passzív eutanázia", de az csak annyit jelent, hogy lemondhatsz a kezelésről. Ugyanúgy szenvedned kell a végéig.

- palliatív ellátás, hospice: hosszú várólisták vannak, amiket sokan meg se élnek, és nagyon kevés a férőhely (lásd leépült eü.)

- ápoló: lásd előző

- "De hát akkor legyen öngyilkos": emberséges megoldás kéne, nem az öngyilkosság.


Szerintetek mikor jut el erre a fejlettségi szintre az ország? Eljut valaha? Mennyi ilyen esetnek kell ehhez megtörténnie?



2022. szept. 7. 10:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
"azt neked nincs jogod eldönteni" - De az orvosnak lenne joga erről dönteni, mert ő látja, de most nem dönthet erről, mert életben kell tartani akkor is, ha értelmetlen.
2022. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nekem nincs jogom, ezzel egyet is értek, nem az én testem, én életem.

De neki a saját életéről csak van joga dönteni. Adja a beleegyezését és akkor orvosi körökben végrehajtják.

2022. szept. 7. 11:30
 13/23 Isti22 ***** válasza:
10%

Kötekedő vagyok :)


1) "Palliatív ellátás, hospice: hosszú várólisták vannak, amiket sokan meg se élnek, és nagyon kevés a férőhely" - Talán akkor ezen kellene dolgozni és nem az eutanázia szőnyege alá söpörni a problémát :)


2) "De hát akkor legyen öngyilkos": emberséges megoldás kéne, nem az öngyilkosság." - Ez miért nem emberséges?

2022. szept. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
33%

A halállal kapcsolatos dolgok mindig nehéz terepnek számítanak.

A gondok ott kezdődnek, hogy az orvos felesküdik az élet védelmére, innentől kezdve visszásnak hat az eutabázia. Ebben a kérdésben nincs jó válasz, és sosem lesz konszenzus benne.

Itt a megoldás az, hogy vannak országok (például Hollandia), ahol már létezik ez a dolog, szóval aki annyira eutanáziát akar, az menjen oda.

2022. szept. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"szóval aki annyira eutanáziát akar, az menjen oda."


Olvastam is ilyen esetről, aki emiatt utazott, de ez sem helyes megoldás.

Amikor ott egy gyógyíthatatlan páciens, akiről tudja az orvos, hogy meg fog halni, csak gép tartja életben, de amúgy eszméleténél sincs, nem lehet vele kommunikálni, éppen csak azt nem lehet tudni, hogy meddig tudja a gép életben tartani, lehet, hogy csak 1 nap, 1 hét, 1 hónap, fél év... de a valóságban nem lesz csodás felépülés, mint a romantikus amerikai drámákban, akkor miért ne lehetne meghozni azt a döntést, hogy átsegítik a halálba? Legalább ebben az állapotban lehetne előrelépés, nem pedig várakozni, mikor egyenesedik ki a vonal a szívmonitoron.

2022. szept. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
9%

Csak a teljesen magatehetetleneknél, ahol semmi esély a felépülésre.

Aki magánál van, és cselekvőképes, az pedig el tudja intézni önmagának. Tudtommal altató túladagolás az egyik leggyakoribb öngyilkossági mód. Ha meg nem képes véget vetni a saját életének, akkor annyira nem is akar meghalni.

2022. szept. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

13- a hospice ellátást szerintem ettől függetlenül is kellene fejleszteni, de ahogy mindent az eü-ben. Nem a probléma szőnyeg alá söprésére lenne megoldás az eutanázia, a kettő egymás mellett is megfér. Legyen választás, hogy aki nem akarja, vagy a világnézete miatt nem akarja, mehessen méltó hospiceba.

- öngyilkosság: nem méltó, mert fájdalmas és/vagy félresikerül és lehet, meg is nyomorodik még a haldokló, nem lenne elég baja


14 - én úgy tudom, küldöldieknél ez nem opció, de javíts ki, ha igen

2022. szept. 7. 11:48
 18/23 after stroke ***** válasza:
100%
Néhány éve a macsek gyógyíthatatlan beteg lett. Jött a doki, csendes szóval szakszerűen békésen átsegítette őt az örök vadászmezőkre. Azóta sokat gondolkodom, ha én leszek gyógyíthatatlan beteg, lesz-e valaki, aki enged emberhez méltón kimúlni, vagy kitolják a szenvedésemet az utolsó pillanatig, amikor minden méltóságomtól megfosztva, saját mocskomban fetrengve küzdöm ki magam az életből?
2022. szept. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

18, pontosan.

Ha az állatoknál van ilyen lehetőség (amikor egyértelműen már csak szenved), nálunk embereknél miért nincs?

2022. szept. 8. 16:40
 20/23 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy Magyarországon az élet darabszámra megy, azt hiszem talán ez rá a legjobb szó. Elég a híres jelmondatunkra gondolni ("hozz világra mégegy magyart!") abból is látszik, hogy a kormánynak teljesen mindegy milyen körülmények között, csak legyen minél több magyar állampolgár. Ennek fényében erősen kétlem, hogy valaha is bevezetnék az eutanáziát, legalábbis amíg ez a kormány van hatalmon, biztosan nem.

Az is baj egyébként, hogy az öngyilkosságról még mindig rengeteg, hangsúlyozom, rengeteg tévhit él. Mindenki azt hiszi, hogy könnyű, ezért nem is szorgalmazzák az eutanáziát, merthogy "akkó legyé öngyilkos". Nos, van az a mondás, hogy ölni művészet- ez az öngyilkosságra is igaz. Az összes könnyűnek vélt módszernél ezernyi buktató lehet, és mivel illegális az öngyilkossági módszerekről információkat terjeszteni, az esetek jelentős részében nem is járnak sikerrel az emberek, viszont utána együtt kell élniük a sérüléseikkel, szervi károsodásokkal, stb. Ezért is lenne SOKKAL jobb az eutanázia, dehát...

Egyébként a kommentekre reagálva, külföldön úgy van, hogy csak az érintett személy kérhet eutanáziát saját magának, és az orvos előtte kivizsgálja hogy beszámítható-e, képes-e felfogni, milyen döntést hoz éppen. Szóval ez hála istennek nem úgy működik, hogy elküldjük a mamát eutanáziára, aztán eladjuk a házát és nagy vígan elmegyünk a pénzből a Bamahákra.

2022. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!