Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire legális így lebuktatn...

Mennyire legális így lebuktatni állítólagos pedofilokat?

Figyelt kérdés
Kuruc pont info. Láttam egy júliusi cikket amiben azt állítják, hogy lebuktattak egy pécsi pedofilt. Csatolják képeket a kislánnyal való kommunikációról, illetve megmutatják a Facebook profilját és a tartózkodási helyét is (Snapchat alapján). Nem tudom mennyire jogos és legális (vagy nem) az effajta nyomozgatás, mivel létezik az ártatlanság vélelme, de közben pl Chris Hansen is vezetett egy műsort amiben pedofilokat kaptak el (To Catch a Predator)

ma 10:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
66%

Létezik az ártatlansághoz való jog. Az egy létező jogi forma.

Akárki is állitja az ellenkezőjét, nemigaz, hogy nem létezik.

ma 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem, ha kiadja calaki magát érett 13 éves, de 18nak kinéző lánynak, aki nagyon felkínálkozik, akkor simán találni egy rakás 18-20 vagy más évest, aki nyitottnak bizonyulna. Írni meg bármit lehet, lehet hogy csak segíteni akar, beszélgetni stb. Az FBI is csinál ilyeneket hogy akarsz e ter*orista lenni, allah stb. és be lehet palizni, meg lehet győzni embereket akik sosem tettek volna ilyet, aztán megetnek börtönbe egész életükre.
ma 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
39%

"A jogban az ártatlanság vélelme alkotmányos alapelv, amely szerint senki sem tekinthető bűnösnek mindaddig, amíg a büntetőjogi felelősségét a bíróság jogerős határozata nem állapította meg."


Korrekt válasz. Az ártatlanság vélelmét mindenkor alkalmazni kell, minden gyanúsított esetén.

Az ártatlanság védelme meg a kérdező által kitalált nem létező fogalom, amit eddig még meg sem határozott.

ma 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
#22 akkor belinkelem, itt a cikk, itt nem úgy tűnt, hogy segíteni akar az illető. Akár ez a személy volt az, akár valaki felhasználta a nevét. Ha utóbbi az igaz, az is bűncselekmény mivel abban az esetben ellopták a személyazonosságát: [link]
ma 11:14
 25/30 anonim ***** válasza:
34%
Minden héten jön valami nyomorék aki megalkotja az ártatlanság védelme mint új jogi fogalmat, de még egy se tudta leírni ez mit jelent.
ma 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
34%

"Létezik az ártatlansághoz való jog."


Anyád létezik. Barom.

ma 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
#25 "ártatlanság vélelme" ezt írtam
ma 14:02
 28/30 anonim válasza:
38%

Ártatlansághoz való jog? Magyarul joga van nem bűnözni?

Ártatlanság védelme? És mitől kell az ártatlanságot védeni? A bűnösségtől?


Honnan szalasztották ezeket?

ma 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
44%

"#25 "ártatlanság vélelme" ezt írtam"


Te ezt. De előtted egy hozzászóló ártatlanság védelméről írt és váltig bizonygatta, hogy ilyen létezik, meg ártatlansághoz való jog.

ma 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
#29 értem bocs, olyan valóban nincs de a végén még lesz
ma 14:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!