Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire legális így lebuktatn...

Mennyire legális így lebuktatni állítólagos pedofilokat?

Figyelt kérdés
Kuruc pont info. Láttam egy júliusi cikket amiben azt állítják, hogy lebuktattak egy pécsi pedofilt. Csatolják képeket a kislánnyal való kommunikációról, illetve megmutatják a Facebook profilját és a tartózkodási helyét is (Snapchat alapján). Nem tudom mennyire jogos és legális (vagy nem) az effajta nyomozgatás, mivel létezik az ártatlanság vélelme, de közben pl Chris Hansen is vezetett egy műsort amiben pedofilokat kaptak el (To Catch a Predator)

ma 10:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Be tudod linkelni hol van ez?
ma 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem legális, maximum a rendőrökkel kell kommunikálni a nyilvánosság helyett.
ma 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Cikket szándékosan nem linkeltem. Aki akarja megtalálja
ma 10:06
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Az ártatlanság védelme, mindenkit megillet, még a nyomorult pedofilokat is, mindaddig, amig az ellenkezője be nem bizonyosodik. Ezt nem én mondom, hanem többek közt a magyar jog is.

Az, hogy a MiHazánk pártlapja névszerint lehozott egy vélt pedofilt, az ugyanezen jog szerint, személyiségjogi kérdéseket, rágalmazást vet fel, ha birósági itélet előtt hozzák nyilvánosságra a nevét.

ma 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
27%

3.

rólad van szó ?

azért titkolózol?

ma 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
#5 szia troll. A többieknek pedig köszönöm az eddigi normális válaszokat
ma 10:10
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

"létezik az ártatlanság vélelme"


Olyan mondjuk pont nem létezik. De ha találsz egyszer a jogban ilyen kifejezést nyugodtan belinkelheted. Csak nagyon nagy munka lesz.


Muhhahhahha..

ma 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
De, ártatlansághoz való jognak hivják és a jog pontosan leirja, hogy mit jelent. Muhaha nélkül is.
ma 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
#7 [link]
ma 10:12
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Erkölcsileg szerintem legális, hogy törvényes-e az már nem biztos.
ma 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!