Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire legális így lebuktatn...

Mennyire legális így lebuktatni állítólagos pedofilokat?

Figyelt kérdés
Kuruc pont info. Láttam egy júliusi cikket amiben azt állítják, hogy lebuktattak egy pécsi pedofilt. Csatolják képeket a kislánnyal való kommunikációról, illetve megmutatják a Facebook profilját és a tartózkodási helyét is (Snapchat alapján). Nem tudom mennyire jogos és legális (vagy nem) az effajta nyomozgatás, mivel létezik az ártatlanság vélelme, de közben pl Chris Hansen is vezetett egy műsort amiben pedofilokat kaptak el (To Catch a Predator)

ma 10:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
20%

"Az ártatlanság védelme, mindenkit megillet"


Az mondjuk pont nem illet meg senkit.

ma 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező megkérdezhetem milyen pártra szavaztál?
ma 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
#11 támaszd alá érvekkel a véleményed
ma 10:13
 14/30 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem amíg nem bizonyosodik be, addig nem legális sehogy, maximum ha tetten érik.
ma 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
#12 nem releváns a téma szempontjából
ma 10:14
 16/30 anonim ***** válasza:
19%

"De, ártatlansághoz való jognak hivják"


Annak bzmeg! Pláne.

ma 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
85%
A jogban az ártatlanság vélelme alkotmányos alapelv, amely szerint senki sem tekinthető bűnösnek mindaddig, amíg a büntetőjogi felelősségét a bíróság jogerős határozata nem állapította meg.[1] Az ártatlanság vélelme a bűnösség vélelmének tilalma. Az ártatlanság vélelmének elsősorban a büntetőeljárásban és a szabálysértési eljárásban kell érvényesülnie.
ma 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
28%

15.

politikai témában? dehogyis nem releváns!


kíváncsi lennék melyik párt szimpatizánsok mentegetnek pedofilokat

ma 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
19%

"támaszd alá érvekkel a véleményed"


Nincs mit alátámasztanom, mivel nincs véleményem. Csak leírtam, hogy olyan nem létezik, hogy ártatlanság védelme. Ez pedig csak tényközlés, nem véleménynyilvánítás.

ma 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
75%

A joghoz való ragaszkodás, és jogi eljárások szerinti bűntetéskiszabás és bűntetésvégrehajtás semmiféle mentegetést sem jelent.

Azért van úgynevezett jogállam, hogy ne egy fórumon legyen egy ember önhatalmúlag elitélve.

ma 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!