Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nincs halálbüntetés? És...

Miért nincs halálbüntetés? És ha már nincs, akkor miért nem lehet egy brutális gyilkost egyértelműen életfogytiglanira ítélni?

Figyelt kérdés
Most ez a kecskeméti gyilkosról jutott eszembe. Kimondhatatlanul felháborít, hogy egy ilyen elvetemült gyilkos, aki képes volt már ilyen fiatalon CSAK azért legyilkolni egy lányt, mert az szakítani akart vele. Az ilyen embereket miért kell ilyen hamar szabadlábra engedni? Egyáltalán miért nem lehet kivégezni? Minek az ilyen a társadalomba, és miért kéne az én adómból fizetni a drága eltartását???
2010. nov. 2. 19:07
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

A filmsztáros tényleg irreális szituációnak hangzik, ritkán fordul elő, kicsi az esélye, de a kecskeméti gyilkos miatt fejtettem ki. Hogy hirtelen felindulásból gyilkolni is legalább akkor szemétség, mint előre megfontoltan. Persze ez alól kivételt képez az önvédelem, meg az, ha valaki nek megerőszakolták, meggyilkolták a gyerekét. A vidámparkos eset viszont akármikor előfordulhat. Vagy ott van az, aki lelőtt egy csomó embert az egyetemen! Igaz, ő öngyilkos lett, de akármikor megtörténhet ismét! A minap csaptak ki az egyetemről egy lányt, aki többször is neki esett diáktársainak, néhány tanárának, legutóbb pedig a tanulmányi osztályon dolgozó néninek. Az ilyenek akármikor válhatnak tömegmészárossá, és hogy bizonyítod be, hogy nem ő volt, amikor mindenki látta, esetleg túszokat is ejt, úgy kell kikönyörögni az épületből, majd elkapják a rendőrök...nyilván nem fogja egy túsz se bevállalni, hogy ő tette, és kimenni helyette. Az pedig még mindig eléggé megdönthetetlen bizonyíték, ha videóra vesznek...ismétlem egy jó minőségű felvételről van szó, nem biztonsági kamerákról! Esetleg ha ikertestvére van a gyilkosnak, akkor a pisztolyról vett ujjlenyomattal ez is könnyedén megoldható!

Amúgy én úgy értettem, hogy az ujjlenyomat, a videó és a rengeteg szemtanú egyszerre kell, hogy jelen legyen, nem külön-külön.

2010. nov. 4. 14:24
 22/27 anonim ***** válasza:

Mivel a kecskeméti gyilkos,ha jól emlékszem :rezzenéstelen arcal halgatta végig az itélet hirdetést.Az ilyen ember mit bánmeg? semmit,jól kigyurja magát benn, tuti hogy találkozni fog még börtön cellával az élete során.A magam részéről ürülnék ha találkozás apropja nem az lenne,hogy megölt mert szakitottam vele.Aki egyszer kitervel valamit,az máskor is tervelhet.

Bár kissé elüt a témától de Josep Fritzl az amstetteni rém életfogytigot kapott és 11,5nm es cellában él 38 csatornán nézi a világ történéseit,és egyfolytában őrzik.Na ilyenek ne legyenek aki ilyet vagy hasonlót tesz vagy embertöl (nem minden esetben)azt dobják be egy lyukba és hagyják ott,nem kell tv,meg össze vissza minden luxus.

2010. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert a Liberális vezetésünk erre megy ki,hogy szaporodjon a bűnözés és elmeneküljünk az országból,hogy majd ide hozzák az össze söpredéket akik gyávák voltak hazát foglalni mikkor kellet volna.
2010. nov. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
62%

Úristen!! Micsoda válaszok... Nem ítélem el gyilkosságot? Aki ezt gondolja maga is nem normális. Ha valaki megöl egy kis ártatlan kislányt és meg is erőszakolta az ki kéne végeztetni! A halálbüntetést igenis be kéne vezetni! Hiszen gondoljuk bele minél nagyobb a büntetés mértéke annak megfontoltabb az illető hogy megéri e neki.. Engem meg az háborít fel hogy akik embert ölnek kisgyerekeket erőszakolnak meg meg ki tudja mit követek el kapnak pár évet és kész, valaki meg több évet kap ha lop pénzt.. Akkor melyik a súlyosabb? Hol az igazság?


Meg ahogy olvasom a többi hozászólást és páran védik a gyilkosokat, Fúj! Majd megondolod ha a te lányodat vagy fiadat megölik brutálisan megölik akkor is az jár e az eszedbe hmmm csak úgy megtette a gyilkoságot nem kell neki sok év..

Hid el nem ez fog járni az eszedben...

2010. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
52%
13:52 egyébként te most milyen megerőszakolásról beszélsz?
2010. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
47%
ezt általánosakban mondtam, hogy azokat is halálbüntetéssel kellene büntetni.
2010. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ti hülyék,az nem úgy megy a halálbüntetés hogy börtönbe kerülsz és 1 évre kivégeznek.Ez kb 15 év és 15 év alatt meg lehet valamit kezdeni de akár felkérheted a rendőrséget hogy úrja kezdje el a nyomozást.Csak ez kényelmetlen mert mindenkit megint felkeresnek akik már rég el akarták volna felejteni az esetet.Kell hozzá életfogytiglak BOCSÁNAT ISS MAGYARORSZÁGON tényleges életfogytiglan mert nálunk a sima 30 év amit máig nem rétek mért életfogytiglak.Szóval tényleges életfogytiglan kell és 15 évet biztos kap mert Amerikába is 15 évet ül börtönbe és utánna végezi ki.Ott sok helyen még mindig árammal végzik ki az embert de valakit injekcióval
2013. júl. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!