Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nincs halálbüntetés? És...

Miért nincs halálbüntetés? És ha már nincs, akkor miért nem lehet egy brutális gyilkost egyértelműen életfogytiglanira ítélni?

Figyelt kérdés
Most ez a kecskeméti gyilkosról jutott eszembe. Kimondhatatlanul felháborít, hogy egy ilyen elvetemült gyilkos, aki képes volt már ilyen fiatalon CSAK azért legyilkolni egy lányt, mert az szakítani akart vele. Az ilyen embereket miért kell ilyen hamar szabadlábra engedni? Egyáltalán miért nem lehet kivégezni? Minek az ilyen a társadalomba, és miért kéne az én adómból fizetni a drága eltartását???
2010. nov. 2. 19:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként Európában csak Fehéroroszország az ahol halálbüntetés van.
2010. nov. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom te h vélekednél róla kérdező ha hírtelen neked szállna el az agyad. Akk is ezt mondanád?

Akik gyilkoltak nem tehetnek róla. Én nem ítélem el azokat akik tudták h mit tesznek mégis megtették.

Attól h rátennéd a vizes szivacsot a fejére és rákapcsolnál 230W-ra mitől lenne jobb? H megöltél még 1embert? Akiből am még lehetett volna hasznos ember a társadalom javára?

Én örülök h nincsen. És nem is vezetném be. Elég a börtön hidd el. Nagyobb súlya van 1 fegyháznak pl mint 1 5perces halálbüntetésnek..

18/F

2010. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 X. Maté ***** válasza:
34%
Ha téged tévesen halálbüntetésre ítélnének, majd minden fellebbezést elutasítva téged kivégeznek, majd rá 1 évre anyuci magánnyomozója kideríti, hogy hoppá, nem te voltál a bűnös, akkor azt hogy korrigálják? Hozzátartozók kapnának pénzt fájdalom enyhítés néven, de te ott rohadsz majd egy sírban...
2010. nov. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 X. Maté ***** válasza:
85%

19:19 (18 éves srác)


Szóval te nem ítéled el az előre megfontolt (akár brutális) gyilkosságot? Ez esetben nálad sincs minden rendben. A hirtelen felindulásból elkövetett emberölést mondtad volna, azt megérteném, bár nem egyetértenék vele, hisz bűn! Egy közeli hozzátartozódat, megöli valaki, akkor te nem várnál szankciót?

2010. nov. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
50%
Értem, amit mondasz kérdező, de egy kicsit érezd át a helyzetet. Pl. ha téged vki megsért, megbánt, esetleg igazságtalanság ér, akkor te is legszivesebben örjöngenél, elvesztenéd az eszed. Ez másabb, mint mikor vki előre megfontolt szándékkal öl, az szerintem sokkal rosszabb. Az beteg ember. Most nem védeni akarom ezt a gyilkos, már csak azért sem, mert ismertem az áltozatot, de akkor is ez egy olyan "betegség", ami a gyenge embereknél általában jelen van, s a kérdésedből ítélve, te sem lehetsz egy kontrolált ember. Egy ilyen dolog miatt így kibukni? ugyanaz a helyzet
2010. nov. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

Kedves2.Ha lányoddat meg erőszakolnák úgy össze vernék,hogy minden csontja eltörik és felgyujtják akkor is ezt mondod majd?És kit érdekel,hogy hasznos ember lehet belőlle valakit megölt,mi a biztositék arra,hogy engem nem ölmeg valami elborult pillantában azért mert csunyán néztemrá?

Elősször elkéne jutni addig,hogy valakit tényleges életfogytigra itéljenek gyilkosságért ne pedig nevetséges 15 évre hanem tényleg a dutyiban rohadjonmeg.Aztán ha már az sem tartvissza senkit akkor jöhet a halál bünti.

2010. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Úristen!!!

Innen pár embert már tuti, hogy kidobta a barátnője!

Nehogy már még én értsem meg az ő szegény pici lelki világát! Pillázok itt elég rendesen!!!

Tudjátok mi a betegség??? A rák!!! Értsem meg azt az anyukát, aki életet ad egy csöppségnek, aztán belegyömöszöli a gyereket egy szatyorba?

Ha engem el akar hagyni a párom, fogom aztán kinyírom? Mert én hirtelen felindultam? Ugyan máááááár!!! :D

Életet az életért!!!! Az ilyen az pusztuljon!

Amúgy meg csakis annak jár a halálbüntetés, akiről minden kétséget kizáróan kiderül, hogy gyilkos!

Ez az ember 11 év alatt szanaszét gyúrja még a szemhéját is, utána pedig visszakerül közénk!!! Addig meg etetjük itatjuk napi 5000-ért!

2010. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
25%

X Maté

Várnék ítéletet de akk se halálbüntetés fejében. Ugyanis az pár perc. Nekem abból mi élvezet jön át? Az a biztos életfogytiglanra ítélik leglaább elgondolkozik rajta h mit miért tett. Az évek segítenek hidd el.


Én 1 év 2hónapot voltam (17évesen) börtönben. 1edül voltam szinte magyar és amit én láttam ott az nem hasonlítható villamosszékhez v méreg általi halálhoz. ezek semmien módon nem összeegyeztethetők a börtön évekkel.

Csak úgy a miheztartás végett elég sokat tudok negatív és pozitív viszonylatban ezekről. Ha ez nem így lenne nem szóltam volna hozzá a kérdéshez már a 2. válaszomat írva.

18/F

2010. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
64%

ma 19:37 vagyok

Szívesen beadom én az injekciót!

2010. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 X. Maté ***** válasza:
76%
De rosszul fogalmaztál, mivel te nem ítéled el, a gyilkost, azt írtad. Annyit mondtál, hogy nem adnál neki halálbüntetést, de ha még egyszer átolvasod rájössz, hogy én is a halálbüntetés ellen vagyok.
2010. nov. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!