Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A mai jogszabályok szerint...

A mai jogszabályok szerint hogyha egy kutya ami nagy és veszélyes beássa magát a kerítésem alatt a kertemben és megpróbálja megtámadni valamelyik családtagomat vagy megölni az állataimat, akkor lelőhetem?

Figyelt kérdés
Két szomszéddal odébb ez a kutya ami egyébként senkijé, beásta magát a szomszéd kerítése alatt a kertjébe, megölte a szomszédom egyik kutyáját, aztán rámozdult a szomszédra aki el akarta zavarni… Ez egy nagytestű kutya. Ha ez a kutya esetleg beássa magát az én kertemben akkor a mai jogszabályoknak megfelelően elvileg hogyha veszélyben érzem magamat, akkor ilypuskával lelőhetem? Mivel kóbor kutya, és csak úgy felszokott bukkanni a semmiből a környéken, így hiába hív ok ebrendészeti nem tudjuk elvitetni mert mire az ideér addigra eltűnik.
aug. 17. 23:43
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
*menni
aug. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
63%

Dehogy lehet. Az enyém alul le van betonozva, egyébként meg trapézlemezből van. Kívülről nem lehet megkapaszkodni rajta. És 2 méter magas. Áruld már el, egy átlagos kutya hogy megy át ezen?

Egy képzett malinois lehet hogy megugorja, de a helyi kóbor biztos nem.

aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
37%

#33

Okosnak hiszed magad, de egyetlen érvet nem tudsz felhozni a saját álláspontod mellet max annyit, hogy "jajj, szegény kutyust ne bántsuk".

Egy ember a testi épségét a lehető leghatékonyabb módon védje egy állattal szemben, PONT.

Ha csak 5% esélye is van, hogy az alternatív mód nem jön be és mondjuk megtépi a lábad, akár komoly sérülést okozva, akkor inkább vesszen a dög...

aug. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
53%

Semmilyen érvet nem hoztál...

Azt sem fogod fel, hogy semmi ölési mániáról nem szól a dolog, a "lex talio élharcos" meg aztán végképp nem jön ide, ráadásul nem is igaz...

Ordibálhatsz egy kutyára, dobálhatsz felé dolgokat, de ha esélyes, hogy - a saját kertedben - téged vagy mást megtép, akkor inkább pusztuljon el. Inkább egy döglött kutya, mint egy szétharapott láb.

aug. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
81%
És ezt nem úgy kell elképzelni, hogy amint bejön egy kutya, már lőhetsz is, csak mondom. De azt is baromság megvárni, hogy baj legyen.
aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

Szóval, nem derült ki, hogy valójában jogilag rendbe van-e ,hogyha lelövöm az állatot amennyiben mondjuk nálam csinálja amit a szomszédnál! Az viszont sajnos kiderült, hogy sokak szerint egy agresszív nagytestű pitbull keveréknek több joga van az élethez és ahhoz, hogy esetleg az életemre törjön, mint arra, hogy én megvédjem magam? Azért ez nagyon furcsa.


Írták, hogy a szomszédé a kutya, hát nem! Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, sőt biztos, mert este volt és diktáltam, ez egy kóbor kutya, a környéken mászkál egy ideje, néha eltűnik hetekre és utána felbukkan, az utcán is megmorog hogy ha úgy van, de általában el szokott tűnni a közeli erdős mezős részben.


Valaki írta, hogy nem lehet tudni hogy egyáltalán veszélyes se a kutya! Ahogy leírtam a kérdésben is, lehet, hogy nem teljesen érthetően ezek szerint, ez a kutya bement a szomszédba, egy hatalmas gödröt ásott a kerítés alatt azért, hogy megöli a tacskóját!

aug. 18. 10:51
 37/51 anonim ***** válasza:
22%

"ha esélyes, hogy - a saját kertedben - téged vagy mást megtép, akkor inkább pusztuljon el. Inkább egy döglött kutya, mint egy szétharapott láb."



De nyilván szó sincs semmilyen ölési mániáról, ugye....

Hát .....Nyilván.

aug. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
36-os! Én egyetértek veled én is így látom, csak kérdeztem hogy jogilag ez megállj a helyét. Láthatod mennyi beteg ember van, nem szeretném hogy emiatt föl jelentelek és még én legyek állatkínzónak kikiáltva! Egyébként a szomszéd próbálta elüldözni, de még neki is neki ment, be kellett menekülnie a kocsiba, hogy ne tudja az állat széttépni…
aug. 18. 10:59
 39/51 anonim ***** válasza:

Ha megtámad és lelövöd, nem fognak szerintem csesztetni.


#39 Te akkor élj a kis álomvilágodban, hátha egyszer kinő az agyad. Ölési mániája a vadászoknak van, nem annak, aki nem akarja, hogy ő/családtagja/állata súlyos sérülést szenvedjen és ezért hajlandó is tenni.

aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
29%

"Te akkor élj a kis álomvilágodban, hátha egyszer kinő az agyad. Ölési mániája a vadászoknak van, nem annak, aki nem akarja, hogy ő/családtagja/állata súlyos sérülést szenvedjen és ezért hajlandó is tenni."



Te meg hülye vagy, te elcseszett idióta!


A vadászat a vadgazdálkodás részeként, a vadállomány fenntartását és szelektálását szolgálja, te gyökér!


A vadásztank semmi köze az öléshez, te bunkó!


Egy kutya nehezen tudna egy embert megölni, mégha ez a célja a kutyának, akkor se!

Aki egy esetleges sérülés ellentételezéseként gondolkodás nélkül elvenné egy kutya életét, arra hivatkozva, hogy családját védi - ami egyébként nem igaz - az egy Guantanamo - i cellát érdemel, elzárva a külvilágtól és. mindenkitől.

aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!