Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A mai jogszabályok szerint...

A mai jogszabályok szerint hogyha egy kutya ami nagy és veszélyes beássa magát a kerítésem alatt a kertemben és megpróbálja megtámadni valamelyik családtagomat vagy megölni az állataimat, akkor lelőhetem?

Figyelt kérdés
Két szomszéddal odébb ez a kutya ami egyébként senkijé, beásta magát a szomszéd kerítése alatt a kertjébe, megölte a szomszédom egyik kutyáját, aztán rámozdult a szomszédra aki el akarta zavarni… Ez egy nagytestű kutya. Ha ez a kutya esetleg beássa magát az én kertemben akkor a mai jogszabályoknak megfelelően elvileg hogyha veszélyben érzem magamat, akkor ilypuskával lelőhetem? Mivel kóbor kutya, és csak úgy felszokott bukkanni a semmiből a környéken, így hiába hív ok ebrendészeti nem tudjuk elvitetni mert mire az ideér addigra eltűnik.
aug. 17. 23:43
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
35%

Le. Vagy agyon is verheted.


Jogos védelem. Végszükség. Erre a 2 kifejezésre keress rá a Google -el!

aug. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
63%
Senki nem fogja rajtad leverni a kutyát. Azt csinálsz amit akarsz. De a kerítést megerősíteni sem árt.
aug. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
30%
Honnan van ijpuskad? A kutya onvedelembol torteno elpusztitasa egy dolog, an illegalis fegyvertartas viszont egeszen mas teszta.
aug. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
semmi engedély nem kell hozzá! [link]
aug. 18. 00:03
 5/51 anonim ***** válasza:
48%
3. Minek kommentelsz olyan dologról, amihez buta vagy? BÁRKI vehet és tarthat, 100-at is!!!
aug. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
85%
Igen, maganteruleten hasznalhato, a keriteseden belul. De jobb lenne ladacsapdaval megfogni a kutyat es atadni a gyepmesternek. Ahhoz nagy gyakorlat es hozzaertes kell, hogy valaki egy mozgo allatot mindjart elsore helyben marasszon, es az senkinek sem lenne jo, ha sebesulten elmenekulne. Magyarorszagon tilos vadaszatra hasznalni a szamszerijat, igy nalunk sejthetoleg nem is lehet beszerezni olyan tipusu nyilhegyeket, amelyeket vadaszatra terveztek.
aug. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
16%
6. Te is buta vagy! Vadászni valóban tilos vele, de BÁRMILYEN vadászvessző és vadászhegy szabad! Főleg, hogy normál vadászíjjal, íjászvadász vizsgával vadászhatok. Igen, nekem is van vadászíjász vizsgám.
aug. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

"De jobb lenne ladacsapdaval megfogni a kutyat es atadni a gyepmesternek."


ahha... majd ha bejön ide a kertbe, reménykedem hogy a csapdába menjen, ne pedig az állataimnak vagy nekem.... inkább lelövöm, ha erre van törvényadta lehetőségem....

aug. 18. 00:30
 9/51 anonim ***** válasza:
70%
Na ja, vétek lenne kihagyni egy ilyen ingyenes vadászgatási lehetőséget. Ha a szomszéd macskája megjelöli a házad falát, azt is nyilván le fogod nyilazni, persze szigoruan önvédelemből, élve törvényadta jogoddal.
aug. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nyilván a macska jelölés, nem veszélyezteti se a saját, se a családom, sem az állataim életét! Egyébként ettől függetlenül birtokvédelmet ebben az esetben is kérhetek!
aug. 18. 00:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!