Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A mai jogszabályok szerint...

A mai jogszabályok szerint hogyha egy kutya ami nagy és veszélyes beássa magát a kerítésem alatt a kertemben és megpróbálja megtámadni valamelyik családtagomat vagy megölni az állataimat, akkor lelőhetem?

Figyelt kérdés
Két szomszéddal odébb ez a kutya ami egyébként senkijé, beásta magát a szomszéd kerítése alatt a kertjébe, megölte a szomszédom egyik kutyáját, aztán rámozdult a szomszédra aki el akarta zavarni… Ez egy nagytestű kutya. Ha ez a kutya esetleg beássa magát az én kertemben akkor a mai jogszabályoknak megfelelően elvileg hogyha veszélyben érzem magamat, akkor ilypuskával lelőhetem? Mivel kóbor kutya, és csak úgy felszokott bukkanni a semmiből a környéken, így hiába hív ok ebrendészeti nem tudjuk elvitetni mert mire az ideér addigra eltűnik.
aug. 17. 23:43
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
27%
Rég lelőttem volna meg akkor is, ha a szomszéd kutyaja lenne. Az emberek elképesztően tutyimutyik, szerencsétlenek, eletkeptelenek.
aug. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
28%
Rég lelőtted volna még akkor is, ha a szomszéd lenne.
aug. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
32%
amúgy akkor már egyszerűbb lemérgezni. Agresszív, kóbor állat, senkinek nem fog hiányozni és senki se fogja tudni hogy ki volt. tiszta munka
aug. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként talán célszerűbb lenne olyan kerítést csinálni amin semmi nem jön be. Nem egy haszontalan dolog. Nekem nem kell ilyen miatt aggódnom mert nem szar drótkerítésem van, hanem olyan ami nem mászható, nem szétszedhető és alul ki van betonozva. Ezen semmilyen kutya nem jönne be.


Másik dolog, van élve fogó csapda, sok menhelynek, gyepmesternek van, úgyhogy nem igaz hogy nincs értelme szólni nekik.


Harmadik, a kutya nem fogja szépen eléd leulve megvarni még lelovod vagy ujratoltesz. Addigra lehet szettepi a kutyád vagy épp te lovod le véletlenül a sajátod, esetleg téged szed szét. Egy lapáttal is többre mennél mint az íjpuskaval, amit egyébként pontos j-vel írunk, te jó ég..

aug. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
44%
Nekem csak az a kérdésem, honnan veszed, hogy veszélyes? Támadott már meg embert? És honnan veszed, hogy kóbor kutya? És ha támadott már meg embert az utcán, miért nem jelentették???? Köszönom, nincs több kérdésem..... De egy biztos, ha te egy ilyen önkéntes igazságosztó vagy, nem lennék a közeledbe, mert mint társadalomra veszélyes embernek ítélnél meg, minden bizonyíték nélkül, és engem is lelőnél.....
aug. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
47%

Olyan szánalmas, hogy sok kuyab*zi ilyenkor is jön, és még a kérdezőn kéri számon, milyen jogon fél egy számára ismeretlen, nagytestű kutyától.

Már nagyon unom, hogy ennyi annyi szerencsétlen, kutyatartásra képtelen embernek vagy kutyája, aki még téged fenyeget meg, ha a kutyája közelít hozzád, rád ugrik stb., és ez neked nem tetszik.


Tényleg áldatlan állapot van már: az ember társából mára a legveszélyesebb kártevő lett. És így kell kezelni őket.

aug. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
43%
Törvényi kötelessége a szomszédodnak úgy tartani a kutyáját, hogy az ne szükhessen meg. Ettől kezdve ha átjön, bármit csinálhatsz vele és még be is perelheted.
aug. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
0%

#14: Miért a kérdezőnek kellene csinálni kerítést? Miért ő verje magát költségben, ha a szomszédja hülye? A szomszádnak kötelessége ezt megtenni, mert törvény van rá. Neki kell gondoskodnia róla, hogy ne tudjon átmenni. A kérdező viszont felszólíthatja a szomszédot, hogy építsen normális kerítést, vagy zárja be a kutyáját olyan helyre, ahonnan nem tud megszökni.

Amúgy meg mindenkinek jogában áll a saját kertjében attól félni, amitől akar, akár egy pici ölebtől is. Ez a saját kertje, azért az övé. Etért nehogymár azt bántusk, aki a saját telkén nem csinál semmit. Sőt ahhoz is joga van, hogy útáljon minden kutyát. A szomszéd persze szeretheti, de mindenki a saját telkén tegye azt, amit szeret vagy útál.

aug. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
52%
16-os aki ezt a történetet beveszi az jó nagy marha!!!! Igen igen kóbor kutya csak azért hogy megölhessen egy másik kutyát, átássa magát a kerítésen, miközben az utcán bárkit vagy bármilyen állatot megtámadhat, de neki csak és kizárólag az az egy darab kutya kellett széttépéste, aki kerítésen belül van, volt..... Teljes mértékben hiteles..... Gratula a józan észhez.....😁😁😁😁😁😁
aug. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
43%
18-as ha már beszoptad a mesét, értelmezd is..... Állítólag kóbor kutya, aki csak azért ássa át magát kerítéseken, hogy másik udvaron tartott kutyát gyilkolhasson😁😁😁🙂🙂🙂
aug. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!