Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A mai jogszabályok szerint...

A mai jogszabályok szerint hogyha egy kutya ami nagy és veszélyes beássa magát a kerítésem alatt a kertemben és megpróbálja megtámadni valamelyik családtagomat vagy megölni az állataimat, akkor lelőhetem?

Figyelt kérdés
Két szomszéddal odébb ez a kutya ami egyébként senkijé, beásta magát a szomszéd kerítése alatt a kertjébe, megölte a szomszédom egyik kutyáját, aztán rámozdult a szomszédra aki el akarta zavarni… Ez egy nagytestű kutya. Ha ez a kutya esetleg beássa magát az én kertemben akkor a mai jogszabályoknak megfelelően elvileg hogyha veszélyben érzem magamat, akkor ilypuskával lelőhetem? Mivel kóbor kutya, és csak úgy felszokott bukkanni a semmiből a környéken, így hiába hív ok ebrendészeti nem tudjuk elvitetni mert mire az ideér addigra eltűnik.
aug. 17. 23:43
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
68%
#20 Te sem láttál még idióta kutyát, ha szerinted ilyen nem történhet meg...
aug. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
73%

Íjpuska meg lemérgezés... gratulálok.

Mennyivel egyszerűbb és logikusabb lenne szólni a helyi jegyzőnek (jogilag az ő hatásköre), illetve az illetékes gyepmesteri teleknek- ha valóban gazdátlan a kutya. De mondjuk ők tudnak chipet is olvasni, és akkor kiderül.

aug. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
0%
21 -es persze bármi megtörténhet....... Ufők is jöhetnek, akik előidézik az apokalipszst..... De míg ez nem történik meg, a kutya pártján állok😁😁😁😁😁
aug. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező!


Az állat - jogtalan - támadása a mi jogunkban végszükség és NEM JOGOS VÉDELEM!


Következésképp a jogos védelem "elpusztítási szabálya" itt nem alkalmazható (megjegyzem a jogos védelemnél is csak szigorú törvényi feltételek mellett lehet ilyen).


A kutya elpusztítása esetén az elhárító magatartás arányossága központi kérdés lesz.

Ha pedig ezt túllépted, akkor vizsgálják, hogy ez neked mennyiben felróható.


Az állat akkor támad, ha veszélybe érzi magát vagy - tudatosan vagy anélkül, de - kiprovokálod a támadást.

Szóval csak úgy, egy kutya sem fog megtámadni.


Emberként, egy kutya támadásával szemben nem éppen az legoptimálisabb védekezési mód, hogy rögtön lelövöd.

Számtalan más módon is ártalmatlanná lehet tenni egy kutyát.


Engem is támadott meg kutya, méghozzá több is, lovaglás közben és el tudtam zavarni őket, nem kellett megölnöm egyik kutyát sem.



DE - ahogy a gondolkodásodra az írásodból következtetni lehet - inkább te vagy veszélyes és nem egy kutya.

aug. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
17%
24-es végre egy normális ember😁😁😁😁😁
aug. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
54%

"Emberként, egy kutya támadásával szemben nem éppen az legoptimálisabb védekezési mód, hogy rögtön lelövöd."


Már megbocsáss, de ha egy nagytestű kutya meg akar támadni, te pedig le tudod lőni, akkor a logikus lépés az állat lelövése.

Persze megpróbálhatod más módon is elijeszteni, de az a "talán bejön" kategória. Ha nem jön be, akkor viszont nagyon megszívtad. Ha a testi épségedet véded egy álattal szemben, akkor a lehetőségeidhez mérten leghatékonyabb elhárítást kell választani, ha ez a lövés, akkor a lövés.

aug. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
19%
*állattal
aug. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
28%
#20: Te tanulj meg értelmezni. Az ominózus eb nem a kérdező kutyáját támadta meg, hanem a kérdező szomszédjáét! A veszélyes állat a kettővel a kérdező mellett lévő telekről ásott át és a kérdező jogosan tart attól, hogy ha már a szomszédjába átment, akkor már csak egy lépés és hozzá is átjöhet.
aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
21%

"Két szomszéddal odébb ez a kutya ami egyébként senkijé, beásta magát a szomszéd kerítése alatt a kertjébe"


Hát én ezt úgy értelmezem hogy ez egy KÓBOR kutya aki a kettővel arrébb lévő ház kertjébe ásta be magát. De persze félreérthető, elég hülyén fogalmazott a kérdező. Viszont ha tudná ki a tulaja akkor szerintem nem így tette volna fel a kérdést mert akkor van ki ellen lépéseket tenni..


Azért kellene a kérdezőnek normális keritest csinálni mert most ez a kutya, de legközelebb majd egy másik, vagy egy vadállat, vagy egy betörő stb. De persze gyilkolászni egyszerűbb, olcsóbb és élvezetesebb, ugye?

aug. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
31%
Minden kerítésen át lehet mdnni, akkor már húzzon fel egy kínai nagyfalat...
aug. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!