Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhetem e a gyerektartási...

Kérhetem e a gyerektartási kötelezettség egyszeri módosítását?

Figyelt kérdés

Válás után az anyuka kérte a kizárólagos felügyeleti jogot.

Én fizetem a gyerektartást rendszeresen, a gyerekek minden hétvégét nálam töltenek.

Augusztusban azonban 2 hétig teljes egészében nálam lesznek a gyerekek, viszem őket nyaralni 1 hétre, másik héten itthon leszek velük, amíg az anyuka az új fickójával nyaral.

Kérhetem e jogosan, hogy ebben a hónapban csak a felét fizetem a tartàsdíjnak, mivel a hónap felét teljesen nálam töltik, nekem lesz költség, anyukának nem?


Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akiknek van ebben tapasztalatuk, gyakorlatok, esetleg jogi ismeretek, szubjektív véleményekkel nem tudok mit kezdeni.

Köszi.



aug. 1. 18:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ez egy feltételezés, mi tortenne, ha...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

aug. 1. 22:30
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

Nem, a bíróság a tartásdíj megállapításakor figyelembe vette, hogy te szarsz a gyerekeidre és csak évente 2 hetet meg néhány hétvégét vannak nálad.


Anyuka meg nem lepasszolta a gyerekeid, hanem te élsz s láthatási jogoddal.

aug. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nana...vmi félrement a leírás olvasásában...minden! hétvégén nálam vannak + a nyári szünet fele, azaz 2x2 hét, hivatalosan pedig csak 2 hetente 1 hétvége van meghatározva.

Én örülök h nálam sokat vannak, de azért ha aug 1-21 között kizárólag nálam vannak, akkor nem kívánok egész hónapot fizetni.

Jó lenne, ha olyan is írna, akinek van ebben tapasztalata.

aug. 2. 11:29
 14/20 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz azon, hogy a gyerektartás annak figyelembevételével van meghatározva, hogy az iskolai szünetekben nálad is vannak a gyerekek???


Nem fizethetsz kevesebbet.



Nem mellesleg, nehogy már az a 2x20ezer forint megviseljen.

aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
3x50 ezer Ft-ról van szó.
aug. 2. 13:05
 16/20 anonim ***** válasza:
Rengetegen vannak úgy, hogy kizárólagos felügyelet, a másik félnek jár az ünnepek fele meg nyáron 2 hét stb, de ilyen nem merül fel, hogy amiatt a 2 hét miatt nem jár a gyerektartás.
aug. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Mekkora fillérbæszó vagy
aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
1 hónapról és 150e Ft-ról van szó.
aug. 3. 23:38
 19/20 anonim ***** válasza:

A fiam majdnem egész nyáron - kb kivétel a közös nyaralásunk egy hete volt - az apjánál van, neki dolgozik, rollerre gyűjt. Ő eteti, lakatja és fizetést is ad neki. De utalta a gyerektartást, pedig nála van a gyerek. Évközben, amikor minimális időt tölt az apjánál, ugyanúgy 40k gyerektartást fizet, ami egy 16 éves kamasznak a havi reggelijét fedezi. Szóval benne nem merült fel, hogy amíg én "az új fickómmal" nyaralok és ő van a gyerekkel, addig nem jár a gyerektartás.


Hivatalosan jár. Kérdezd meg anyukát, mi lenne, ha kevesebbet utalnál. Max azt mondja, nem.

aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Na végre vki, aki tapasztalatairól beszél.

A különbség h nálam azért jóval több pénzről van szó, az anyuka nem partner semmiben, és a gyerekek is jóval kisebbek.

De ha összesítem bármelik hónapot, akkor a nálam / anyukánál töltött idők aránya 40% / 60%, augusztus pedig 80% / 20%.

Szóval ezért merült fel bennem és jó tudni, másoknál ez hogy működik.

aug. 5. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!