Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhetem e a gyerektartási...

Kérhetem e a gyerektartási kötelezettség egyszeri módosítását?

Figyelt kérdés

Válás után az anyuka kérte a kizárólagos felügyeleti jogot.

Én fizetem a gyerektartást rendszeresen, a gyerekek minden hétvégét nálam töltenek.

Augusztusban azonban 2 hétig teljes egészében nálam lesznek a gyerekek, viszem őket nyaralni 1 hétre, másik héten itthon leszek velük, amíg az anyuka az új fickójával nyaral.

Kérhetem e jogosan, hogy ebben a hónapban csak a felét fizetem a tartàsdíjnak, mivel a hónap felét teljesen nálam töltik, nekem lesz költség, anyukának nem?


Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akiknek van ebben tapasztalatuk, gyakorlatok, esetleg jogi ismeretek, szubjektív véleményekkel nem tudok mit kezdeni.

Köszi.



aug. 1. 18:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
LOL
aug. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem kérheted.
aug. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Kérheted, de semmi nem garantálja, hogy meg is kapod
aug. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem kell megkapnom semmit, felét utalom. Jogilag támadható?
aug. 1. 19:46
 5/20 anonim ***** válasza:
Jogi úton nem. Volt feleségeddel próbálhatsz erről egyezkedni, de nem lenne elegáns. Augusztusban szokás megvenni azt ami az iskolakezdéshez kell, új ruházat, tanszerek, ezek nem olcsók. Tekintsd a gyerekek nyaraltatását úgy, hogy ez nekik ajándék, neked meg ajándék, hogy többet vannak veled.
aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Jogi úton nem kérheted a módosítását. Ha nem fizeted, akkor büntetőeljárás indulhat ellened.



Btk.

Tartási kötelezettség elmulasztása

212. § (1) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt gyermektartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt tartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, és ezzel a jogosultat súlyos nélkülözésnek teszi ki, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) * Az (1) bekezdés alapján az elkövető nem büntethető, a (2) bekezdés esetén büntetése korlátlanul enyhíthető, ha kötelezettségének az elsőfokú ügydöntő határozat meghozataláig eleget tesz.

[link]


#5

aug. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

A jogi részét ismerem, következményeket is. Inkább az érdekelne jobban, hogy van e ilyen tapasztalata vkinek?

Mert a bírósági mérlegeléskor olyanokat is figyelembe vesznek, amit fent írtam, csak ez most nem a bíróság.

aug. 1. 20:37
 8/20 A kérdező kommentje:
#5 Jogos amit írtál, de a tanszer akkor is kell, ha a gyerekek 1 napot sem lennének nálam. Tehát az mindenkepp költség. Itt viszont az anyuka megtakarít fél havi kiadást, mert úgy gondolta, 2 hétre lepasszolja a gyerekeket. És ha nem passzolnà le?
aug. 1. 20:40
 9/20 anonim ***** válasza:
A nyomozati szakaszban a vizsgáló rendőr meggyőzne, hogy nem érdemes játszadozni a bírósággal, mert ha odáig jut az ügy legjobb esetben is kb. 400 ezer forint pénzbírságot kapnál, ha egy kicsit nevelni is akar a bíró akkor még mellé kb. 100 óra közérdekű munkát (utcaseprést), és persze köteleznének mellette a tartásdíj hátralék megfizetésére is.
aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Javítom magam:

400 ezer forint pénzbüntetést... (szabálysértési eljárásban van pénzbírság)

aug. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!