Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a különbség az előre...

Mi a különbség az előre kitervelt szándékos és a felindulásból elkövetett emberölés között?

Figyelt kérdés
Nálunk a faluban volt ilyen hirtelen felindulás miatt romániában.
júl. 26. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő ugyanolyan tragikus, de az előző súlyosabb megítélés alá esik, mivel előte tervezte, hogy kioltja valaki életét.
júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előző írta, előbbit szigorúbban büntetik és több szervezést is igényel.
júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Értelmezni kell csak.


Az előre kitervelt azt jelenti, hogy előre eltervezte, készült rá.


A hirtelen felindulás azt jelenti, hogy kapott egy hirtelen dührohamot, ami azt váltotta ki belőle, hogy az életére tört a másiknak.


A hatóságok elég könnyen különbséget tudnak tenni a kettő között, pl. ha valaki egy machetaval megy át a rokonához és megöli, elég egyértelmű, hogy előre kitervelte.

júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
68%
na vajon mi
júl. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
júl. 26. 14:09
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Melyik szót nem érted ezek közül? :D
júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előre kiterveltnél még az is közbejátszik, hogy tiszta fejjel volt ideje átgondolni a cselekményt, mégis úgy döntött véghez viszi. A másodiknál nem gyilkossági szándékkal érkezett, de valamilyen kiváltó ok miatt elvesztette ez önkontrollt és megtette. Mindkettő bestiális bűncselekmény, az első még rátesz egy lapáttal.
júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Előre kitervelt: január 1.-én eldöntöm, hogy elteszem láb alól a Janit. Idegesít, a válás drága, különben is üt-ver. Eltervezem, hogy megmergezem. A mérget a kakaojaba keverem majd, aztán ha kinyiffan, elasom a kertben.

Hirtelen felindulásból: a Jani nagyon megvert. Kiverte az összes fogam, eltorte az orrom. Felkaptam a vadaszpuskajat és lelottem

júl. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy Janit olyan helyen vagy annyiszor ütöttem meg, hogy belehalt.
júl. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!