Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez a különbség az...

Miért van ez a különbség az emberek között?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy néhány ember szó nélkül megteszi, amit mondanak neki, néhányan meg nem mennek bele dolgokba, ameddig nem látják a logikát benne.

Például egy üzemorvosi alkalmasságin, ahol mondjuk jogilag kötelező egy vérnyomásmérés meg egy látás, azonban a doki még kér pár dolgot, ami hivatalosan nem lehetne kötelező. Néhány ember szó nélkül belemegy, néhány meg felháborodik hogy ezt miért. Szóval feltűnt, hogy vannak emberek, akiknek ha megmondják, mit csináljanak, szó nélkül megteszik, és vannak emberek, akik meg azonnal keresni kezdik, hogy de miért, ha nem kötelező. Kíváncsi lennék, hogy ez miért van,hátha tudja valaki :D



jún. 12. 16:16
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ez milyen személyiségbeli fogalom? Öntörvényűség esetleg?
jún. 12. 16:32
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
Józan ész. Ők nem birkák.
jún. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom figyelmedbe a világhírű Milgram-kísérletet, amit bizonyos szempontból hasonló témakörben végeztek.

[link]

jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
AZ üzemorvosos példánál, mert pl. érdekli az egészsége, más meg lehet azért nem akar plusz vizsgálat, mert amiről nem tud, az nincs is.
jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A közösségi média használata is hasonló. Van aki azon éli az életét, mindent is kirak magáról, más meg még egy profilképet sem, mert annyira félti a privátszféráját. Az egyik lehetőséget lát benne, a másik veszélyt. Az orvosnál is: az egyik: oké, csináljuk, a másik: ha nem kötelező, akkor inkább ne, senkinek semmi köze hozzá, az csak rám tartozik. Mindenki másmilyen mértékben védi a személyes adatait, dolgait, a privátszféráját, attól függően, hogy mennyire érzi biztonságban magát vagy az adatait.
jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Kritikus gondolkodásnak nevezik.
jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez mondjuk attól is függ, hogy ki mondja... engem ha egy büdös mucsai oktat ki vagy parancsol nekem, akkor méregbe gurulok és negligálom. De ha mondjuk az orvosom, akiről tudom, hogy csak jót akar nekem, akkor megteszem, bár akkor is azért szeretnék tájékozódni arról, mit miért akar tenni az orvos.
jún. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Múltkor pl a fogatlan, rosszarcú biztiőr hozzámért az önkormányzatnál, a rohadék. Mintha én nem látnám, hol kell sorszámot húzni... na az ilyenektől megy fel bennem a pumpa.
jún. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"vannak emberek, akiknek ha megmondják, mit csináljanak, szó nélkül megteszik"


Itt nem feltétlenül arról van szó, hogy szó nélkül megteszi amit mondanak neki.


Például orvos esetében lehet több ok is:


1. Eleve nincs tisztában vele, mi a kötelező és nem kötelező vizsgálat. Honnan is tudná, hacsak nem néz utána, vagy nem tájékoztatják erről külön.


2. Érdekli az egészsége, hiszen miért is ne érdekelné?


3. Adott esetben úgy van vele, hogy tudja, hamarabb túlesik a dolgon, ha nem keresi a kibúvókat. Mert sok olyan van, hogy hiába ellenkezünk, hiába vergődünk, a vége úgyis az lesz, hogy meg kell csinálnunk amit nem akarunk.

jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja nemtom csak szerintem ez olyan lúzer nyomi dolog huszonévesen xD kicsit az is turn off volt ebben a srácban hogy anyukája nem engedte gépezni meg megmondta milyen ruhát vehet fel, és így eh...
jún. 12. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!