Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez a különbség az...

Miért van ez a különbség az emberek között?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy néhány ember szó nélkül megteszi, amit mondanak neki, néhányan meg nem mennek bele dolgokba, ameddig nem látják a logikát benne.

Például egy üzemorvosi alkalmasságin, ahol mondjuk jogilag kötelező egy vérnyomásmérés meg egy látás, azonban a doki még kér pár dolgot, ami hivatalosan nem lehetne kötelező. Néhány ember szó nélkül belemegy, néhány meg felháborodik hogy ezt miért. Szóval feltűnt, hogy vannak emberek, akiknek ha megmondják, mit csináljanak, szó nélkül megteszik, és vannak emberek, akik meg azonnal keresni kezdik, hogy de miért, ha nem kötelező. Kíváncsi lennék, hogy ez miért van,hátha tudja valaki :D



jún. 12. 16:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%
??
jún. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

De komolyan jogsi alkalmasságin elküldték ekg vér vizelet dologra mikor másoknak meg egy 5 perces dolog az egész ilyenek nélkül, csak a minimum kötelezőek. Őt meg ez nem zavarja, nem ellenkezik, mert ez lett mondva, közben ha velem csinálnák ezt, elmennék másik helyre instant, nem bohóckodnék ilyen hülyeségekkel.


Szóval így ez egészen nem jön be egy másik emberben nekem ezek szerint, én sokkal függetlenebb vagyok, akarom érteni a dolgok miértjét és nem szeretem ha így lekezelnek és megmondják, hogy ez kell mert csak. De a családja is így bánt vele mindig

jún. 12. 23:20
 13/17 A kérdező kommentje:
Szóval csak az a story a kérdésem mögött, hogy járnék egy fiúval, csak rájöttem, hogy ilyen engedelmeskedő mindent megtesz amit mondanak neki típus, ezért akartam ennek érteni a pszichológiáját :D
jún. 12. 23:22
 14/17 anonim ***** válasza:
73%
Alkalmasságin nem mindegy,hogy kinek mi az alapbetegsége,hány éves,mi a munkaköre.Ha valaki ezzel tisztában van,akkor nem kéri számon az orvoson a miérteket,tehát ez nem birkaság kérdése.Persze ha rengeteg területen minimális kritikus gondolkodás nélkül megteszi amit mondanak neki,akkor lehet behódoló,papucs,konfliktuskerülő,logikus gondolkodást nélkülöző,ilyesmi.
jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hát semmi alapbetegsége nincs, nem is izgul ezen, csak nem mer kiállni magáért. De anyukája is olyan, hogy folyton megmondja neki, mit vehet fel, mikor mehet hova, rászólt, hogy ne gépezzen, ha meg van fázva... És 27 éves.
jún. 13. 13:37
 16/17 anonim ***** válasza:

Eltérő spektrumon mozog az emberek tudatossága, önérzete, szabálykövetői- és megfelelési hajlama.

Van, akit jobban meg lehet félemlíteni vagy jobban végrehajt dolgokat gojndolkodás nélkül, vannak, akik tudatosak, csak olyasmit tesznek meg, aminek ők maguk is elfogadják az értelmét.


Ez neveltetés, egyéni habitus, akár csillagjegy kérdése is. Nem ezó hókuszók irányba akarom elvinni, de a KOS jegyűekre írják például, hogy az értelmetlen szabályokat nem fogadja el és emiatt sokan öntörvényűnek hiszik. Ez így is van. Én KOS vagyok és pont ez, hogy minden szabályt, sablonos dolgot tudok követni, amiben van logika, de amiben nincs, azzal hadilábon állok. Tehát vakengedelmes sosem voltam. Ahány ember, annyi habitus.

jún. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

12

Igazából évente kellene menni kontrollra, akkor is, ha nincs semmi bajod. Itt most ingyen megkapja. Több esze van, mint neked, aki csak önérzeteskedni tud, hogy de ő nem fog menni, mert olyan fasza gyerek.

jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!