Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember miért nem toleráns...

Sok ember miért nem toleráns az idős emberekkel?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom hogy panaszkodnak rájuk, hogy mindig a problémákról, azt mondják hogy nem is betegek stb.

Úgy tapasztalom hogy rengeteg normális idős ember van, persze vannak kivételek, sőt szerintem sokkal több fiatal a nem "normális" rétegbe tartozik. Én se vagyok öreg, 20 éves vagyok



jún. 1. 19:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig azt tapasztalom, hogy ahogy a fiatalok között is megvan az a réteg amelyik problémás, ugyanúgy megvan szép számmal az idősek között is. Rengeteg a bunkó, rosszindulatú és buta ember abban a korosztályban is. Teljesen mindegy igazából, hogy idős valaki vagy pedig fiatal.
jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nekem még úgy idős emberrel nem volt még problémám, fiatalokkal annál inkább.

De ez csak az én szubjektív tapasztalatom.

jún. 1. 19:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Rosszmáju gyökerek. Ne hidd hogy vmi jóságos jólelküek. Pont fordítva.
jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ez azért kicsit erős kijelentés szerintem😅
jún. 1. 19:32
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Nekem pedig volt.


-Bevásárlás közben nem egyszer löktek majdnem fel, vagy tolakodtak elém.

-Ugyanúgy bevásárlás közben szóban kötöttek belém pedig nem csináltam semmit sem, csak mentem az önkiszolgáló kasszához ami bankártyás volt és üresen állt, a bácsi meg ott hesszelt és várt arra ami készpénzes, de mégis sérelmezte, hogy én odamentem a kártyáshoz.

-Munkám során nem egyszer jöttek segítségért és mikor valamit elmondtam, nem fogadták el, hanem okoskodtak és leálltak velem veszekedni.

stb..

-Online térbe is küldtek már el ártalmatlan komment után a búsba. (Facebookon)


Ezek mindegyike idős volt. Persze tolakodtak már elém fiatal orkok is, nem mondom, hogy sokkal különb lenne a fiatal társadalom, de az időseket sem kell félteni egy percig se. Amelyikbe ott az agresszió és a rosszindulat attól meg fogod kapni ugyan úgy a rosszat és a negatív dolgokat.


#1 voltam.

jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, én több korlátolt, rosszindulatú öreggel találkoztam, mint fiatallal.


A kedvencem az, amikor szétterrorizálták a gyerekeiket, mondván, hogy "az én házam, az én szabályaim", aztán tátják a szájukat, hogy a kutya nem szagol feléjük.


Arról nem is beszélve, hogy kb ők tartják fenn az Orbán-rendszert.

jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfélszolgálat-jellegű helyen dolgozom, beszélek minden nap minden korú emberrel.

Vannak cukik minden csoportból, de rettenet tirpák bunkók is.


Ma pl. egy idős úr azt mondta "két napja beszéltem magával". Mondom nem, az nem én voltam, egy kolléganőm. Reakció? "Az is nő volt, ugyan az". Excuse the fuck out of me?


Vagy mikor ordítva lekrváz a telefonban, mert a szerződésében aláírtak szerint felhívom bizonyos információt átadni. Reakció? "Azt csinálja, amit én mondok, mert fizetek." Ja bocs, börtönbe meg én megyek. Köszike.


Vagy mikor betelefonálnak és az adott ügy nem hozzánk tartozik. Pl. mint azok a videók, mikor valaki a 112-t hívja és követeli, hogy nyisson ki a kocsma, ezeket mindenki hallotta neten, ilyet képzelj el.

Mondom neki szépen, hogy nem tudok mit tenni, XY-t keresse. Adok számot. is. Erre az öreg néni ÁTKOT SZÓR RÁM.


Olyan szinten megalázó, lenéző, gusztustalan módon tud beszélni az idősek egy része, hogy az valami megdöbbentő.

jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is igaz hogy tudnak alkotni
jún. 1. 19:45
 9/17 anonim ***** válasza:
8%
mer öregek
jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%
Most ez akkor semmi más, csak egy idős-fikázó kérdés? Hihetetlen, hogy itt mennyien unatkoznak.
jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!