Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban kilőhetik mellőlem a...

Valóban kilőhetik mellőlem a kutyát?

Figyelt kérdés
Szoktam a kutyámat sétáltatni, ugye most nyáron nappal nem nagyon érdemes kint tartózkodni a nagy hőség miatt. Inkább ilyenkor estefele viszem a kutyámat sétálni, olyan 8 óra után. Ahol lakom ott a közelben szinte erdő vesz körül kb. olyan 500-700 méterre. A kutyával a műúton szoktam menni, néha a földútig megyünk. A földút mellett az erdő előtt vannak tehenek is. Az ismerősöm mondta hogy ne menjek vele ilyen későn, mert kilőhetik a vadászok, bár nem tudom hogy mostanában van e vadászszenzon. Valóban előfordulhat ez és direkt rosszindulatból? Egyébként megfogadtam a tanácsát és még világosban megyek vele de amúgy sem megyek sötétben.

júl. 20. 13:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ez nekem is eszembejutott
júl. 20. 16:07
 12/15 anonim ***** válasza:
16%
Remélem mi felénk nem járnak vadászok, mert én is az erdő közelében sétáltatom, és mindig kiengedem szabadon. És csakis kizárólag este felé viszem sétáltatni.
júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha a kutya közelében látnak téged is, akkor azért se szabad lőni, mert nyilvánvalóan nem kóbor kutyáról van szó, másrészt meg nem is mernek lőni, nehogy egy megpattanó golyó téged találjon el. De még ha csak felveszed esetleg telefonnal, hogy félig-meddig feléd lőnek, már attól ugrani fog az illető fegyvertartási engedélye. Ezt nem kockáztatja senki.
júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%

"De még ha csak felveszed esetleg telefonnal, hogy félig-meddig feléd lőnek"

Aha, teljesen reális

júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

itt senki se vedőr???

természetesen kutyát nem lőhetnek le. azonban összetéveszthetik bármi más állattal. szándékosan nem lőnek le kutyákat. a hírekben is aki megakar szabadulni a kutyájától az a tóba folytja stb. tehát akinek nem kell a kutya az miért nen ereszti csak úgy el a kutyáját?

este meg pláne nem vadásznak a vadászok. vigyél magaddal több zseblámpát, magadon és a kutyádonis legyen fényvisszaverő láthatósági mellény.

aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!