Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerinted hogy tiltja be a...

Szerinted hogy tiltja be a kormány a telefonokat az iskolákban ?

Figyelt kérdés

[link]


Mert szerintem sehogy. Pont úgy ahogy alkoholt vagy cigarettát is fogyasztanak 18 alatt.



#telefon,
júl. 19. 19:46
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
#35 Ezért nem kellene ballib propagandát figyelni a valós kormányzati közlések helyett, ugyanis szó sem volt soha a telefonok KITILTÁSÁRÓL. A telefonok fontos részei az oktatásban használt IKT eszközöknek és szemben az állami eszközökkel, a telefonok folyamatosan újulnak meg, hiszen azt a szülők veszik a saját gyereküknek és nem egy iskola kapja közbeszerzéssel jó esetben 10 év alatt megújulva, rosszabb esetben még lassabban.
júl. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:

#39 "Ahhoz képest hogy lekezelően állsz hozzá a karbantartói mivoltomhoz, épp ez segített téged lebuktatni, hogy semmi közöd a tanári vivatáshoz. Vagy pedig hazudsz."

Soha, egyetlen szóval sem álltam lekezelően a karbantartói mivoltodhoz. Mutasd meg hol tettem ilyet! Nem fog sikerülni. Ezzel ellentétben te folyamatosan kétségbe vonod azt is hogy tanár lennék és minősítgetsz mindenféle negatív jelzőkkel - itt is.

Megint próbálsz okosabbnak látszani azzal, hogy a másikat aki benne van a rendszerben te kívülről leszólod és közlöd, hogy nem is része a rendszernek, csak hazudik.

Alapból nem fogtad fel azt, hogy nem is arról szól a tervezet amit te bele akarsz látni. Nem fogtad fel, hogy már megtörtént dologról írtam le mi hogyan volt és folytatod azzal, hogy karbantartóként te majd sokkal jobban tudod mit és hogyan kell csinálnia a tanároknak a saját iskolájukban a saját órájukon a saját diákjaikkal.

Semmiben sem tudsz többet mint bármelyik szülő és semmivel sem több a véleményed.

júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 DK-s ***** válasza:

#40-nek:


Most kalkuláltam picit.


15 tanterem három emeleten, tantermenként minimum 20 gyerekkel. Az alsó hangon, a tanulók 75%-ával számolva is 225 telefon.


Ekkor viszont megint előjön a telefon, és a tulajdonosának párosítása, hogy a "Huawei"-es ne Iphone-t vigyen. Hány embert szándékoznál az adminisztrációra, és a tényleges átvételre beosztani?


És mennyi ideig tartana?


225 gyerek, gyerekenként mindössze EGY PERCCEL, az kb 3 óra 36 perc. Fél perccel is 1 óra, 48 perc.


Ilyen az, amikor íróasztal mögött okoskodnak egyesek.

júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 DK-s ***** válasza:

#42-nek:


Ne terelj.


" te KARBANTARTÓKÉNT próbálsz arról okoskodni"


Ez nem lekezelő?


Neked van egy diplomád.


Én az alábbi szakmákat gyakorlom az iskolában, mindenki legnagyobb megelégedésére:


-asztalos

-lakatos

-festő-mázoló

-kőműves

-burkoló

-gépész

-műszerész

-villanyszerelő


Szerinted a vizesblokkokat ki tartja karban?

Szerinted a villamos rendszert ki tartja karban?

Szerinted a nyári szünetben a festési -mázolási munkákat ki végzi?

Szerinted az eltört fémszékeket, fémkerítést ki hegeszti meg?

Szerinted az elromlott zárakat ki javítja vagy cseréli?

Szerinted a projektoroknak ki tervez, és gyárt tartóelemeket?

Szerinted a levált vakolatot, beázási helyeket ki javítja ki?

Szerinted a tanárok egyéni vezetékelvezetési kívánság-műsoraihoz, ki tervezi meg, és kivitelezi a kábelcsatornák elhelyezését?


Belegondoltál te valaha is, hogy az egész iskolában a KARBANTARTÓ az, aki mindenről, mindent KELL hogy tudjon?


Ha megtetted volna, eszedbe sem jutott volna "rendszeren kívülinek" nevezni! 🤣🤣🤣


Te vagy méltatlan vagy a hivatásodra, vagy hazudsz.


Nem tudok más következtetést levonni.

júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 DK-s ***** válasza:

Ismét #42-nek:


Szerintem ha bejönnél a műhelyembe, a gépek és szerszámok felének még a nevét sem tudnád.

júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:

#45 Mellétrafáltál. Alapból mérnök vagyok a MÁSODIK diplomám a tanári.

Akkora mellénnyel próbálsz engem kioktatni a saját munkámból és minősíteni ami be se fér egy normál épületbe. Közben meg itt erőlködsz, mikor azt is leírtam, hogy nekem eszembe se jutott soha beleszólni abba, hoyg a karbantartónk hogyan végezze a saját munkáját.

de még ezt se fogtad fel.

júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 DK-s ***** válasza:

#46-nak:


Akkor most reagálok a #38-as válaszodra, ha már ennyire "akarod".


A #39-es válaszomban már reagáltam az informatikai felszereltség alkalmazására, de azt érdekes mód ignoráltad.



"Mi a tökömnek lenne az illetőnek okostelefonja ha nincs mellé internete?"


Kezdjük talán azzal, hogy okostelefonom sincs! Pontosabban van, csak épp SIM kártya sincs benne, "örököltem" a lányom régi telefonját.


És azért nincs neki sem internete, mert qrva hamar lefogyasztja, ezért eleve nem kap. Nem vagyunk milliomosok, nem tudjuk neki kétnaponta töltögetni a telefonját! Itthon mindene meg van, de kérdem én:


Ha nem lenne, ahhoz MI KÖZE LENNE AZ ISKOLÁNAK?


Kötelezne az internet előfizetésére? Vagy mi a faxom?!


Továbbá:


Hogy mikor mondtál olyant, hogy a gyerek szüleit kötelezik az okostelefon iskolai használatára? Akkor amikor a #28-as válaszodban azt írtad, hogy: "elővenni csak akkor lehet ha az órán azt a tanár mondja."


Vagy inkább úgy mondanám, hogy aljas módon kényszerítik!



Tudod én már gyerekkoromban az a fajta voltam akit egy-két tanár kedvelt, de ezt nem mutathatták, mert az összes többi tanár vagy utált, vagy egyenesen gyűlölt.


De gondolom ezt már sejtetted.

júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 DK-s ***** válasza:

Ismét #46-nak:


Nem kerülgetem tovább, megmondom kereken:


Azért használtatják a gyerekkel a saját telefonját, mert az iskolai tabletek kiosztásához majd beszedéséhez már DOLGOZNI is kellene, a tényleges munka meg a többségüknek büdös.


Pontosan látom nap mint nap, hogy mi folyik. Tanévzárás előtt már nagy melegek voltak, ezért nyitva voltak az osztálytermek. Az teljesen természetes látványnak mondható, hogy a gyerekek "dolgoznak", a tanár-tanárnő meg a tanári asztal mögött nyomkodja a telót. A kényelmesebbjének még a lába is az asztalon van.

júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

#48 Megint olyasmikbe pofázol bele amiről semmit nem tudsz. Az iskolai tableteket nem csak kiosztani kell meg összeszedni, azokat tölteni is kell, majd minden alkalommal ki-be kapcsolni, az adott helyen a wifire rá kell kapcsolódniuk stb. stb. Egy-egy feladatnál ha azt mondom vegye elő a telefonját mindenki, akkor is kell idő amíg dolgozni tudunk vele, azonban a saját telefonját mindenki ismeri, tudja hogyan kell használnia, szemben a tablettel ami nem az övé.

Ráadásul nincs az összes diáknak tablet az iskolában, van pár osztálynyi jó esetben. Tanóra viszont minden osztálynak van egy időben. a tableteket IS használjuk, ÉS még mellette a saját telefonokat IS, az osztályban levő laptopot IS.

Az amit te látsz meg az ami a valóság az nagyon nem ugyanaz, hiszen itt sem látod azt ami le van írva, hanem kitalálsz dolgokat.

Amúgy hogyan érsz te rá azt nézegetni naphosszat mit is csinálnak a tanárok a tantermekben? Igen fura ez nekem, mert a mi karbantartónknak nincs rá ideje, van elég dolga.

júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 DK-s ***** válasza:

#49-nek:


"azokat tölteni is kell,", amiért a felelős személy az informatikus.


Rosszul tudom?


"nincs az összes diáknak tablet az iskolában"


Mint ahogy nem is kell, mint ahogy a telefon sem kell minden órán.


Hogy hogyan érek rá? Mivel gyakorlatilag a munkáim 99%-a az épületen belül van, valamint nem vagyok vak, és gyengeelméjű sem, így látom a dolgokat-történéseket, és azokat rendszerezem.


Egyébként egy évig lakatos suliba jártam, majd átmentem kőművesbe. Az egész eddigi életemet nagyrészt az építő-iparban dolgoztam le, igen nagy részében lakásfelújításokat végeztem.


Az iskolában ahol dolgozom, mindenki le van dobbenve, és maximálisan elégedett. Mondjuk legyen egy nap egy csapcsere, egy dugulás, egy zárcsere, és egy szék meghegesztése. Ők az eddigi tapasztalataik alapján azt feltételezik, hogy ennyi meló belefér egy 8 órás műszakba, én pedig kb 2 óra alatt lezavarom, utána "szabadfoglalkozás". És senki nem baxtat emiatt, mert amikor felvettek, az igazgató rögtön tisztázott egy fontos dolgot: KÉT ember utasíthat engem bármire is. Ő, és a gazdaságis.


Mindenki más legfeljebb kérhet. Ez a munkaszerződésemben is benne van.

júl. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!