Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerinted hogy tiltja be a...

Szerinted hogy tiltja be a kormány a telefonokat az iskolákban ?

Figyelt kérdés

[link]


Mert szerintem sehogy. Pont úgy ahogy alkoholt vagy cigarettát is fogyasztanak 18 alatt.



#telefon,
júl. 19. 19:46
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
20%

"a tanár unalmas"


A tanár azért unalmas mert a tananyag is unalmas, túlzott mértékben lexikális, a gyakorlat mellőzésével.


Pl mi értelme volt hogy történelemből megtanultál egy rakat évszámot. Azóta az emberek 90%-a semmire sem emlékszik belőle. Fölösleges is megjegyezni, mert ha kíváncsi vagyok rá, akkor utánanézek a neten...

júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
82%

#11 Az a baj, hogy ha soha nem tanulod meg akkor azt se tudod minek kellene utána nézned amikor szükséged lenne rá.

Könnyű azt mondani, hoyg ez is eflesleges tudás meg az is, de az mond ilyet aki nem érti a lényeget.

Mindezekkel a tanulási képességet fejleszti az iskola, a memóriát, a logikus gondolkodást, a rendszerező képességet, azt, hogy képesek legyenek megtalálni az események közötti kapcsolatot, összefüggést és később problémákat is meg tudjanak oldani a maguk életében.

Tudtad azt pl. hogy a szókincsed meghatározza az intelligenciádat? Ha nem ismered a szavakat amikkel kifejezhetnéd magad akkor a gondolatok sem tudnak létrejönni az agyadban arról a témáról. Sok olyan ismeret amit feleslegesnek gondolsz pont azért kell, hogy legyenek szavaink és velük gondolataink.

júl. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 DK-s ***** válasza:
35%

Akkor megint jól rábaxtak a tanárok, vagy a diákok szülei. Mehetnek például számológépet venni, mert matekból már nem igazán kell tudni kézzel szorozni-osztani, használhatják a telefont.


Vagyis már nem. 🤣

júl. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 DK-s ***** válasza:
35%
Az sem árt, ha visszahozzák a tankönyvek közé a függvénytáblázatokat, mert azt is telóval oldották meg eddig.
júl. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 DK-s ***** válasza:
0%

Van egy jobb ötletem!


Régebben a sittek körül felállítottak három átjátszót, és folyamatosan "háromszögelt" a gép. Ha a börtönön belülről indult hívás, vagy ott fogadták, az őrség 10 percen belül ráugrott a kérdéses zárkára.


Hatékonyabb lenne, mint tiltogatni.

júl. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:

Szerintem DK-s az amúgy is túlterhelt tanárok nem fognak tudni ezzel foglalkozni.

Én ugyan 15 éve jártam utoljára iskolába, de nem egy esetben még normális tanórát sem tudtak megtartani volt olyan tanár is aki inkább behozott dvd-n filmet azt azt letehet nézni.


Megmondta, hogy úgysem fogtok tanulni és a többségnél igaza is volt.

A fél évfolyam úgy kapott értségit, hogy soha nem vett tankönyvet a kezébe.


És 15 évvel ezelőtt még csak megjelentek az első okos telefonok.

Nem az volt mint most.

júl. 20. 07:05
 17/59 anonim ***** válasza:
100%

"Pl mi értelme volt hogy történelemből megtanultál egy rakat évszámot"

1. Ma már negyed annyi évszámot nem kell tudniuk, mint mondjuk 20 éve, mikor én voltam diák.

2. A történelem ismeretének az egyik legalapvetőbb része, hogy tudjon a gyerek időben tájékozódni, hogy mi volt előbb. Ezt évszámok nélkül nehéz.

3. Lehet, hogy módszerileg nem a legjobb, de az évszámok megtanulásához nem kell gondolkodni. Ha valaki nem diszkalkuliás, akkor meg tudja tanulni a legbutább gyerek is, és valamire tudnak neki jegyet adni. Mert amúgy forraselemzésre sokan képtelenek, mert nem tanultak meg szöveget értelmezni, a kicsit bonyolultabb történelmi összefüggéseket meg pláne nem képesek megtanulni, illetve jelenlegi rendszerben nincs idő jobban elmagyarázni.

júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy már legyen valami modern dolog is az iskolákban! TILCSUK' BE! Már a projektor is túlzás és áramot is fogyaszt!!!
júl. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:

#18 Látom neked sem sikerült megértened a lényeget, leragadtál szokás szerint a címnél.

Nem a telefon lesz betiltva az iskolában, az lesz tilos, hoyg a diákok engedély nélkül telefonozgassanak amikor csak akarnak. Kifejezett cél, hogy a diákok az oktatásban, feladat végzéshez, órai munkánál továbbra is használják a telefonjaikat, az okostelefonok valóban arra legyenek használva amire valók, információ keresésre, feladat megoldásra és ne tiktok videók nézegetésére tanulás helyett.

júl. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
EMP-t kéne működtetni az osztálytermekben, így a trükközőkön csattanna, mikor a sokadik százezres készülék megy tropára. Az iskola meg mossa kezeit, hiszen miért nem adta le, megvolt rá a lehetősége.
júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!