Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerinted hogy tiltja be a...

Szerinted hogy tiltja be a kormány a telefonokat az iskolákban ?

Figyelt kérdés

[link]


Mert szerintem sehogy. Pont úgy ahogy alkoholt vagy cigarettát is fogyasztanak 18 alatt.



#telefon,
júl. 19. 19:46
1 2 3 4 5 6
 31/59 DK-s ***** válasza:

Ismét #28-nak:


Lehet hogy a ti iskolátok szerencsés a tanulók összetétele szempontjából.


Teremben, dobozban hagyni a telefonokat?


Még a tanárok sem hagyják a táskájukat vagy abban a pénztárcájukat a teremben, mert lába kél. Volt rá nem egy példa.


És tűzvédelmi okok miatt minden terem kulcsából kell egy tartalék ami egy táblán kell hogy legyen, és bárki által hozzáférhetően!


Talán két hónapja fordult elő hogy a tanárnő kivitte őket az udvarra, majd bezárta a termet. Az egyik gyerek be akart kéretőzni valamiért, de a tanárnő nem engedte. A gyerek felballagott a portára, ahol a portásnak épp más dolga volt és nem volt ott, leakasztotta a tartalék kulcsot, és úgy ment be a terembe. A tanárnő elkapta, és leordította a fejét, mart 240.000 forint volt a táskájában, amit a teremben hagyott. A pénz meg volt, de a tanárnő érthetően sík ideg lett.

júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:

Nem tudom DK-s "Dilettáns b'rmokból áll ez az egész kormány,"


Én inkább újnáci pedofilnak mondanám.

júl. 21. 09:06
 33/59 DK-s ***** válasza:

Újfent #28-nak:



Azt akarom kihozni ebből az egészből, hogy ha a gyerek köteles leadni a telefont, onnantól MINDEN felelősség azt a személyt terheli, aki vigyázza a telefonokat.


Megjegyzem még, hogy amikor azt írtam hogy minden második gyereknek van telója, egy kis képzavar folytán rosszul fogalmaztam. Minden második gyereknek Iphone-ja van.

júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 DK-s ***** válasza:

#32-nek:


Tizennégy év nagyon sok idő. És a fidesz vezetősége első perctől bűnözőkből tevődik ki.


Ennek egyenes következménye a kialakult állapot.


A környezetükben, mivel nekik maguknak is volt takargatni-valójuk, felszaporodtak az olyan emberek, akik szintén nem voltak feddhetetlenek.


Mivel ők maguk is bűnözők, ezért sokkal elnézőbben ítélték meg a környezetükbe kerülő embereket. A tisztesség a legutolsó szempont volt mindig, a rokonság, haverság előrébb való volt, egy "sógor-koma" apparátus alakult ki. És mivel egy tisztességes ember nem igazán érzi jól magát ilyen környezetben, ezért értelemszerűen szintén bűnöző mentalitású emberekkel telítődött fel a környezetük.


Ez már teljesen utópisztikus, ami ebben az országban folyik. Gyakorlatilag bűnözők vezette ország vagyunk, akik ráadásul teljhatalmat kaptak így ha valami simlit akarnak csinálni, de azt a törvény nem engedné, akkor simán átírják a törvényt.


Ezektől egyféleképpen lehet megszabadulni: drasztikusan. Liberális eszközökkel képtelenség.

júl. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 A kérdező kommentje:

"Kitiltják a mobilokat az iskolából – borítékolható a káosz"

[link]


Szerintem jó ha max egy 7-ig megmarad ez a rendelkezés. Se eszköz, se erre való személyzet nincs és nem megoldható. Már első nap káosz lesz.


És ahogy dk-s írta nincs joga az iskolának elvenni a tanulok tulajdonát.

Mert egy telefon birtoklása se nem szabálysértés se nem bűncselekmény.


A magyar rendőrség ezzel pedig biztos, hogy nem fog foglalkozni.



Ja és nálunk is volt ilyen rendszer 12 éve. 3 nap után kukázták.

És az csak 1 iskola volt nem az összes.


Az egyetlen használható ilyen amiről hallottam, hogy az ipari kémkedés miatt volt olyan nagyvállalat ami ezt bevezette bizonyos alkalmazottaknak.

De azok ott dolgoznak kapnak érte pénzt és ők vállalják ezt az előírást.


De ők felnőttek nem 10 alatti vagy tizen éves kölkök.

Az a kitétel meg hogy nettezésre alkalmas a mai telefonok 95%-a ilyen.


Ez az egész egy vicc.

júl. 21. 10:06
 36/59 A kérdező kommentje:

"Ezektől egyféleképpen lehet megszabadulni: drasztikusan."


Lásd francia forradalom.

júl. 21. 10:09
 37/59 DK-s ***** válasza:

Én már törtem az agyam azon, hogy hogyan lehetne megakadályozni a tanulók netezését. Ennek lenne egy hatékony, és nem is túl drága megoldása, csak az esztétikai megoldás lehetne költséges.


Ez pedig a Farady-kalitka. Akár belülről, akár kívülről vékony fémhálóval bevonni a térrészt.


Csakhogy akkor a tanárok sem tölthetnék azzal az idejüket lyukasórában, szünetben, és ráadásul ÓRÁN is, hogy azt a kibaxott telefont nyomkodják.


A lányom azon dühöngött sokszor, hogy ők nem telefoozhatnak, a tanár meg felad valami feladatot órán, és amíg ők dolgoznak, a tanár a telefonján Tik Tokozik, Facebookozik, vagy a Youtube-t hallgatja. Vagy épp messengeren dumál.


És ha csippan valamelyik gyerek messengere, a tanárnak "habzik" a szája.


Mégis mi a faxt képzelnek ezek?!

júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:

#29 "Nem lehet telót vinni iskolába, igaz?"

Nem, nem igaz. Szó sincsen erről, csak nem figyeltél a valós javaslatra csupán benyelted a róla hallott ballib propagandát.

Kifejezetten támogatják azt, hogy az okostelefonokat az oktatásban használják a diákok és a tanárok, senki nem tiltja meg a törvénnyel, hogy be lehessen vinni a telefont.

Az iskolák a maguk házirendjében fogják szabályozni, a lényeg, hogy a telefont akkor használják a diákok amikor a feladatukhoz, a tanulásukhoz van rá szükség.

"Akkor a tanárnak sincs jogy számon kérni a gyereket, hogy miért nem csinálta meg azt a feladatot, amit a tanár a KRÉTA rendszerben adott."

Ennek semmi köze ahhoz, hogy az iskoláBAN van-e a diáknál telefon. A Krétába feltöltött feladat az HÁZI feladat, azt otthon vagy a délutáni tanulószobán kell megcsinálni. Ott vagy már van a közelében telefon, számítógép, vagy a tanulószobán a tantermi gépen meg tudja nézni.

"Ne kényelmeskedjen a gép mögött, hanem építse be szépen az órába!"

A tanár elmondja a feladatot, a diákoknak azt le is kellene írnia. Viszont pont ez a lényege a modern oktatási módszereknek, hogy ne csak tankönyv-munkafüzet rendszerben lehessen feladatokat kiadni. Ráadásul a diákok és szüleik kifejezetten kérik, hogy a Krétába legyen feltöltve a házi feladat, mert azt a szülő is látja, az órán hiába mondja el a tanár ha a gyerek nem írja le.

"Ne találja már ki egy iskola vagy tanár se, hogy kötelező internetet fizetni a házi feladat miatt, illetve azon értesítések fogadása miatt hogy mikor kell felmérőre vagy dolgozatra készülni, de az iskolába viszont már nem használhatja!"

Nem találják ki. Minden településen elérhető ingyenes internet ha bemegy valamelyik közszolgálati épületbe, legyen ez az iskola épülete, az önkormányzat vagy a könyvtár, gyakran orvosi rendelő. Te most azzal akarsz érvelni az okostelefonok bármikori szabad használata ellen, hogy nehogy már kötelezően kelljen internet? Komolyan??? Mi a tökömnek lenne az illetőnek okostelefonja ha nincs mellé internete?

Ez nagyon szánalmas próbálkozás volt.

"Tehát ti úgy gondoljátok, hogy minden gyerek szülei kötelesek biztosítani egy telefont az iskola használatára?"

Most megint egy hülyeség? Honnan vetted ezt? Miért lenne kötelező?

Te tényleg semmit nem tudsz az iskolákról, a mai oktatás módjáról. Csak nem értem akkor minek pofázol bele ha ennyire nem vagy képben?

Már megbocsáss de az, hogy te KARBANTARTÓKÉNT próbálsz arról okoskodni mi és hogyan történik az OKTATÁSBAN az iskolában, kb. akkora baromság, mintha a titkárnő próbálna okosabbnak látszani, mint a mérnökök akik működtetik a gyárat. Attól mert az iskolában dolgozol még jól láthatóan semmit nem tudsz arról mi folyik órán és mit hogyan csinálnak az oktatásban a tanárok.

Tényleg szánalmas hogy ilyesmivel erőlködsz. Amikor a karbantartóval beszélek akkor én sem mondom meg neki hogyan végezze a munkáját és aki nálunk van annak eszébe se jut, hogy beleszóljon az enyémbe.

júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 DK-s ***** válasza:

#38-nak:


Ahhoz képest hogy lekezelően állsz hozzá a karbantartói mivoltomhoz, épp ez segített téged lebuktatni, hogy semmi közöd a tanári vivatáshoz. Vagy pedig hazudsz.


"Az iskolák a maguk házirendjében fogják szabályozni, a lényeg, hogy a telefont akkor használják a diákok amikor a feladatukhoz, a tanulásukhoz van rá szükség."


Nem.


A tanár szépen kiosztja az ERRE A CÉLRA, a tankerületi központok által folyamatosan biztosított mennyiségű tableteket.


Ezzel akkora inkompetenciát árultál el, hogy befejeztem veled.


Bölcs maradsz ha hallgatsz.

júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:

#31 "Teremben, dobozban hagyni a telefonokat?"

Mi lenne ha el is olvasnád amivel kötözködni akarsz?

Leírtam, hogy az igazgatói irodában voltak a telefonok. Nálunk nap közben nincsenek zárva a termek az informatika és technika termet kivéve, ott meg soha nem hagyhatja bent senki a dolgait, nincs miért bemenni szünetben.

Te 1 iskolában tapasztaltál valamit és azt hiszed mindenhol az van, mindenhol úgy történik és minden tantestület , iskola olyan. Pont ez a lényeg, hogy nem ismered az oktatást, abból próbálsz okosabb lenni másoknál amit külső szemlélőként egy helyen láttál és hiszed, hogy úgy is működik ahogy te azt kikövetkeztetted.

júl. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!