Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki feljelentenek, nemi...

Ha valaki feljelentenek, nemi erőszakért/gyilkosságért, egy konkrét személyt akkor a rendőrség ki mehet hozzá beszélni vele azelőtt, hogy legalább egy enyhébb tárgyi bizonyítékot találtak volna?

Figyelt kérdés
Tehát ha most pl történik valami egy áldozattal és meg nevezi a személyt aki állítólag tette akkor a rendőrség beszélhet e azzal a személyel? Tudom, hogy ahhoz nem kell súlyos bizonyíték, hogy valakivel beszéljen a rendőrség mert szinte bárkivel beszélhetnek de ha konkrétan semmilyen nincs csak az áldozat állítása akkor is beszélhetnek a megvádolt személlyel? Ilyenkor az áldozat minden esetben beperelhető rágalmazásért vagy hamis vádért? Vagy pl történik valami súlyosabb bűncselekmény tömeggyilkosság és pár szemtanú azt állítja látta az elkövetőt de semmilyen tárgyi bizonyíték nincs az már elég, hogy beszéljen vele a rendőrség vagy esetleg be is vigyék kihallgatni? Csak érdekel milyen jogköre van a rendőrségnek egy olyan esetben amelyben nincs bizonyíték.

júl. 15. 16:17
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Továbbra is egyszerű a kérdésedre. Nem.

Az ártatlanság vélelme nem a gyanúsításról szól. Ha téged gyanúsítanak vagy akár meggyanúsítanak, attól függetlenül téged még megillet az ártatlanság vélelme. De attól, hogy megillet, attól ugyan úgy gyanúsítható a hatóság.


“ NINCS BIZONYÍTÉKON van.”

Ez jogilag megint téves. Az áldozat jegyzőkönyvbe vett elmondása az már egy bizonyíték. Nem per döntő, de máris bizonyíték. És igen. Ha valakit gyilkossággal vádolnak, ott nem fog a hatóság heteket várni. Szerinted milyen eredménye lenne?


Marika néni betelefonal, hogy látta, a testvérét megölte a Zoli. Zoli aznap kimegy külföldre. Szerinted a hatóság felfogja hívni, hogy Jó napot Zoltán, azt mondták nekünk, hogy maga megölte ezt meg ezt, mikor tudna esetleg bejönni hozzánk?

Nem. Egy ilyen súlyos esetnél, ha csak felmerül az elkövető akkor azonnal mennek érte, kerítik elő. Pingelik a telefonját, kapcsolatait kutatják.


Értem mit érzel aggályosnak, és mondtam, biztos volt már hogy valakit jogtalanul rángattak meg, de ez a nagy számok törvénye, ez van.


Az a baj, hogy egy ilyen jogi témában, kitalált történetről lehetetlen beszélni.

Van egy jogi keret. Van egy eljárási gyakorlat. De azért minden ilyen eset máshogy történik, más az eljárás, más s rendszer.

Biztos lehetsz benne, ha egy darab tanú jegyzőkönyvbe állítja, hogy az elkövető Zoli. Akkor Zolit elő fogják keríteni.

Mert van 1 darab bizonyíték ellenne és a kihallgatása szükséges.

júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 DK-s ***** válasza:
31%

#16-nak:


Látom, a kérdezőt sikerült megvezetned a magabiztosságoddal, már rajta is csak mosolygok. Bámulatos, hogy milyen tökélyre fejlesztetted a megtévesztést. Simán elmehetnél csalónak!


Előállítást csak olyan személlyel szemben lehet eszközölni, akinek a tartózkodási helye ismeretlen. Ha egy nő feljelent egy KONKRÉT személyt, akkor vagy maga a sértett is tudja hogy hol lakik, vagy a zsaruk derítik ki pár perc alatt. Innentől pedig eleve nem "játszik" az előállítás.


Ez idézet:


"Az elővezetés személyi szabadságot korlátozó intézkedés. Alkalmazására annak érdekében kerülhet sor, hogy az érintettet a bíróság, az ügyész, illetőleg a NYOMOZÓ HATÓSÁG elé állítsák, vagy biztosítsák az eljárási cselekményen, illetve a szakértői vizsgálaton való részvételét."

júl. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
26%

Kedves DK-s. A kérdéseimre nem válaszoltál es újra butaságokat beszélsz. Ne erőltessük. Nincs vitám olyannal, aki a kényszer intézkedésnél alkalmazott dolgokat keveri a személyes szabadságot korlátozó intézkedésnél lévőkkel.


De csak, hogy megint értsd mi a probléma veled.


“ Előállítást csak olyan személlyel szemben lehet eszközölni, akinek a tartózkodási helye ismeretlen. Ha egy nő feljelent egy KONKRÉT személyt, akkor vagy maga a sértett is tudja hogy hol lakik, vagy a zsaruk derítik ki pár perc alatt. Innentől pedig eleve nem "játszik" az előállítás.”


Tehát szerinted, előállítás akkor lehet, ha a tartózkodási hely ismeretlen.

Kezdem.


1. Ez sehova nincs leírva. Ilyenről sehol szó sincs, nem is említ egyik törvény sem ilyet. Ez megint az, hogy te állítasz valamit, amit semmivel nem támasztassz alá.


2. Kettőnk közül én újból hozok valamit, hogy legyen alá támasztva.

Megtörtént, valós eset. Rablás elkövetője. Bejelentést követően a rendőrök kimennek az elkövető lakcimére. Tehát ismert a helye. Ugye a te elmondásod szerint ez elővezetés, nem előállítás, mert az intézkedés ismert helyről történik. Ezzel szemben, hivatalos, rendőrség által kiadott közlemény:


“ A bűncselekmény bejelentését követően a rendőrök a lakcíméről előállították a feltételezett elkövetőt, akit rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt kihallgattak”


Tehát én szerintem és a Rendőrség szerint is, ez előállítás. De te állítod, hogy ez elővezetés..egyszerűen..fárasztó vagy.

júl. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
De amit írsz az nem csak sima gyanúsítás. Nem csak kihallgatják, hanem az alapvető emberi jogait is megsértik ezzel pusztán egyetlen személy állítása alapján minden bizonyíték nélkül. Egy állítást miért számítanak bizonyítéknak? Ez olyan mintha azt mondom 6 kutyám van, igaz abból 3 macska de én kutyának számítom őket. Egy állítás állítás nem bizonyíték tehát bizonyítéknak számítani elég önkényes. Az, hogy beviszik kihallgatni is talán már kicsit szélsőséges lehet egyetlen állítás alapján de milyen alapon kutatnak fel valakit és viszik haza erőszakkal egyetlen állítás alapján? Ha csak gyanúsított akkor ugyanúgy kell kezelni mint bármelyik àrtatlant azt kivéve, hogy többet kérdezősködnek esetleg többször kihallgatják. De milyen jogon törhetik fel a telefonját és kezdik el körözni csak azért mert egy valaki megvádolta?
júl. 16. 16:18
 25/38 DK-s ***** válasza:
0%

#23-nak:


Na!


Most égetted be magad végképp, te még laikusnak sem vagy nevezhető, csak egy okoskodó lúzer.


Én keverem a kényszer intézkedésnél alkalmazott dolgokat a személyes szabadságot korlátozó intézkedésnél lévőkkel?


1.) SZEMÉLYI szabadságot, nem pedig személyest.


2.) Szerinted a személyi szabadságot korlátozó intézkedés, mégis mi a faxom? KÉNYSZERINTÉZKEDÉS.


Tehát még arról sincs fogalmad, hogy UGYANARRÓL beszélsz, mint két különböző dologról.


Kérdezőnek: rosszul ítélted meg, hogy kivel kellett volna "beszélned". Ez egy bohóc.

júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%

“ Most égetted be magad végképp, te még laikusnak sem vagy nevezhető, csak egy okoskodó lúzer.”


Eddig én alátámasztottam amit állítottam, te nem. Vajon ki az okoskodó lúzer? Eddig bármit kérdeztem nem válaszoltál.


“ SZEMÉLYI szabadságot, nem pedig személyest.”

A pontosság kedvéért, igazad van. Ennek a nevére én rosszul emlékeztem. Tök jogos a pontosítás.


“ 2.) Szerinted a személyi szabadságot korlátozó intézkedés, mégis mi a faxom? KÉNYSZERINTÉZKEDÉS.”


Nem. A személyi szabadságot korlátozó intézkedéseket a rendőrség törvény írja le. Ezek az intézkedések az előállítás, elővezetés, elfogás, biztonsági intézkedés. Ezeknél semmilyen formában nem játszik szerepet az, amit te beszéltél. Tökre más dolgok.


Ezen kívül vannak a kényszer intézkedések. Kényszer intézkedések:

az őrizet,

a távoltartás,

a bűnügyi felügyelet,

a letartóztatás és

az előzetes kényszergyógykezelés.


Ezeknél az intézkedéseknél tényleg, szó szerint vizsgálják azt, amiket említettél, csak te kevered a személyi szabadságot korlátozó nevezetű intézkedéseket, a személyi szabadságot érintő kényszerintézkedéssekkel, kedves jogtudós.


Ezek is a személyi szabadságot érintik. De a személyi szabadságot korlátozó intézkedések nem ezek.


Továbbra sem arról beszélsz, hogy hova van leírva előállítás, csak nem ismert tartózkodási hely esetén történet, és w rendőrség hivatalos közlése miért állít mást.


“ rosszul ítélted meg, hogy kivel kellett volna "beszélned". Ez egy bohóc.”

Miért nem válaszolsz és támasztod alá amit írsz?


Kérdező, visszatérek hozzad mert veled lehet beszélni.


“ Egy állítás állítás nem bizonyíték tehát bizonyítéknak számítani elég önkényes.”

De ez nem önkényes, ez a törvény. Ha mást írna másképp lenne, de ezt írja.


“ emberi jogait is megsértik ”


Igen. De a rendőrségnek van jogköre korlátozni a te jogaid.

Értem, hogy szerinted ez durva, de ez már objektív megítélés. Ameg ez a törvény, addig megtehetik.

júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Igen, de mindössze egyetlen állítás alapján màr körözött bűnöző leszel akit hazahozatnak külföldről? Értem, gyanúsított leszel de igazi bizonyíték nélkül az áldozat állításai alapján. Tehát az, hogy felhívnak alap kéne legyen. Pláne ha azt se tudják hol vagy mert 1 hét telt el amég az áldozat kómában volt. Tehát honnan tudják, hogy te egyáltalán hol tartózkodsz? Esetleg megtudják ismerősöktől, hogy melyik országban de ha egyedül utaztál akkor csak telefonon tudnak elérni, hogy melyik szállodában vagy pontosan hol tartózkodsz. Nem beszélve arról, hogy a külföldi hatóságok érted mennének e egyetlen gyanúsítás alapján? Tehát ugye valaki megvádolt de semmi bizonyíték és egy itthon történt cselekmény miatt a német hatóságok például elfognának annak ellenére, hogy még csak bármilyen tárgyi bizonyíték sincs?
júl. 16. 17:00
 28/38 DK-s ***** válasza:

#26-nak:


Ignored.

júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

“ Nem beszélve arról, hogy a külföldi hatóságok érted mennének e egyetlen gyanúsítás alapján?”

A külföldi hatóság megkeresés, körözés alapján fog érte menni. Ő nem fog felelni azért, hogy jogszerű-e a körözés. Ha körözés van rajta ők intézkedni fognak.


“ Tehát az, hogy felhívnak alap kéne legyen.”

Gondold el fordítva. Elkövet egy kiemelt, legsúlyosabb bűncselekmények között levő cselekményt.

Tudja nem volt kamera, úgy van vele megússza. Szerinted döntő többségben mi történne, ha felhívnám, hogy Jó napot a Marika gyilkosssággával önt gyanúsítjuk, mikor tudnánk találkozni?

1. Minden bizonyítékot megsemmisít

2. Ha elkövette, akkor 99% hogy tiplizni fog, és bújni fog.

júl. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
29 Viszont ez nem számít amèg semmilyen igazi bizonyíték sincs csak egy állítás. Ez nem megalapozott gyanú csak egy állítás ami alapján max egy kihallgatás lenne indokolt de milyen jogon adnak ki körözést valakire? Ahhoz nem kéne szökésben lennie? Nem is tudhatta, hogy keresik a hatságok. Bárki megvádolhat bármikor bárkit tehát ez alapján nem lehetnek ilyen szélsőséges intézkedések indokoltak. Minden bizonyíték megsemmisítése meg nyilván már az eset után megtörtént ha elég okos/tudatos ilyen téren. Ha nem elég okos/tudatos ilyen téren akkor nem fogja tudni pontosan mi lehet bizonyíték így azt sem, hogy mit kell megsemmisítenie. Igen a gyilkosnak ez előny lenne de ha távolról sincs semmi ami arra utalna, hogy ő az elkövető akkor egyetlen személy állítása alapján már nemzetközi körözést adhatnak ki? Ezért ez nagyon beteg, hogy mindez egyetlen állítás alapján megtörténhet mert bárki bármikor állíthat bármit.
júl. 16. 17:22
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!