Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki feljelentenek, nemi...

Ha valaki feljelentenek, nemi erőszakért/gyilkosságért, egy konkrét személyt akkor a rendőrség ki mehet hozzá beszélni vele azelőtt, hogy legalább egy enyhébb tárgyi bizonyítékot találtak volna?

Figyelt kérdés
Tehát ha most pl történik valami egy áldozattal és meg nevezi a személyt aki állítólag tette akkor a rendőrség beszélhet e azzal a személyel? Tudom, hogy ahhoz nem kell súlyos bizonyíték, hogy valakivel beszéljen a rendőrség mert szinte bárkivel beszélhetnek de ha konkrétan semmilyen nincs csak az áldozat állítása akkor is beszélhetnek a megvádolt személlyel? Ilyenkor az áldozat minden esetben beperelhető rágalmazásért vagy hamis vádért? Vagy pl történik valami súlyosabb bűncselekmény tömeggyilkosság és pár szemtanú azt állítja látta az elkövetőt de semmilyen tárgyi bizonyíték nincs az már elég, hogy beszéljen vele a rendőrség vagy esetleg be is vigyék kihallgatni? Csak érdekel milyen jogköre van a rendőrségnek egy olyan esetben amelyben nincs bizonyíték.

júl. 15. 16:17
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Tudsz ilyen esetről, vagy miért fontos ez neked? Érintett vagy?
júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Nem, csak érdekel a rendőrség jogköre Magyarországon. Vagy hogy, hogy működik például egy hamis vád vagy az amiatt való eljárás. Tehát pl a Me too már annyira nem de azért mostanában téma volt az elmúlt években ezért kíváncsi vagyok, hogy a megvádolt félre mennyi hatással van ez, egyáltalán tisztában van vele, hogy megvádolták amennyiben ez csak jogilag történik és nem a nyilvánosságban.
júl. 15. 16:57
 3/38 anonim ***** válasza:

Csak úgy beszélgetni nem szoktak, de ha mégis, akkor jogod van nem beszélgetni velük, nem beengedni őket a lakásodba stb.


Ha nincs bizonyíték, akkor is tanúnak beidézhetnek. Tanúként kötelező őszintének lenni és minden kérdésre válaszolni, kivéve ha a válaszoddal bűncselekményt ismernél el.


Ha gyanúsítottként hallgatnak ki, akkor megtagadhatod a vallomástételt, de ha mégis beszélnél, akkor sem vagy köteles a kérdésekre válaszolni. Jogod van ügyvéd jelenlétéhez és miután ezt közölted a rendőrrel, onnantól nem tehet fel több kérdést az üggyel kapcsolatban az ügyvéd megérkezéséig.

júl. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 DK-s ***** válasza:
30%

Az erőszakos nemi közösülés egy nagyon kényes kérdés.


Közel 8 év börtönnel a hátam mögött nagyon sok mindent láttam, hallottam, tapasztaltam, ezért ezeket ki merem jelenteni:


Ha valakit nemi erőszakkal jelentenek fel, akkor esélye sincs, hacsak valami közvetlen bizonyíték nincs arra hogy a sértett hazudik. Mindenféle bizonyíték nélkül, csak pusztán a sértett elmondására le fogják ültetni.


És közvetlenül a feljelentés megtétele után, már megy is az "előzetesbe".


Volt egy konkrét eset is, amikor az "elkövetőt" és a "sértettet" is személyesen ismertem, a csávó bizonyos mértékig a haverom volt korábban.


Kocsmában összejött egy csajjal, a csajhoz mentek, a férj pedig rájuk nyitott. A csávó eltakarodott, megúszta ép bőrrel. A csaj pedig hogy mentse magát, azt magyarázta be a férjének (aki egyébként bucira verte volna a fejét), hogy a csávó megerőszakolta.


Annak ellenére elítélték 4 és fél évre, hogy kb 165 magas volt és vaságyastul 60 kg, a csaj pedig vagy 175-180 magas, és mázsa feletti.

júl. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

4.

nem úgy működik már mint régen az ókorban amikor veled ezek megtörténtek nézd meg ott vannak a rendőr esetek amikor a csaj azt hazudta hogy megerőszakolták, egyiket sem ítélték el!

júl. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

3-as de tanúként nem bíróságra szokás járni? Itt most egy sima feljelentésről beszéltem tehát valakit pl súlyosan megvernek és így találnak rá az utcán és az áldozat megnevez egy személyt mint elkövetőt akkor a rendőrségnek pusztán ez alapján joga van a megnevezett személyt telefonon felhívni? Vagy esetleg beszélni vele? Anélkül, hogy lenne bizonyíték csak az áldozat megnevezi mint elkövetőt akkor az számít bármit és a rendőrség pl ki kérdezheti vagy ez még túl kevés ahhoz, hogy a rendőrség bármilyen kérdést is feltegyen?



4 a bűnösséget kell bizonyítani nem az ártatlanságot és előzetesbe is csak nagyon komoly bizonyítékok alapján mehet valaki. Viszont a nemi erőszak talán nem a legjobb példa mert ott egyértelműbb vagy megtalálják az állítólagos áldozatban az állítólagos elkövető DNS-ét vagy nem. Ha meg régen történt akkor lehetetlen bizonyítani. Az ügyvédek amúgy sem hagynák, hogy egy vád alapján bármit tegyenek ha nincs bizonyíték.

júl. 15. 18:21
 7/38 DK-s ***** válasza:
14%

#6-nak (kérdezőnek):


Szakadj ki a naiv álomvilágodból, és szállj le a földre.


Elég egy borotvált nő, gumi, és nem feltételezhető DNS-minta, tehát a sértett vallomását veszik alapul. De ha nem borotvált, elég ha azt mondja hogy lefürdött, ami szintén érthető lenne, ha igaz az erőszak.


Felejtsd el ezt a jogi csűrés-csavarást, nemi erőszak vádjánál. Lehet a vádlottnak az ügyvédje akár a Bárándy is, ha a sértett azt állítja hogy megerőszakolta, akkor a sitten végzi.


Egyébként pedig, mint azt már jeleztem, a feljelentés megtételét követően már úgy viszik be kihallgatásra, hogy onnan igen valószínűtlen hogy kijön!


#5-nek:


Zsanett? 🤣


1.) Rendőrök voltak a vádlottak.

2.) Zsanettről tényszerűleg lehetett bizonyítani, hogy prostituált volt.


Lehetett találgatni hogy VALÓJÁBAN mi történhetett, de egy dolog mindenki számára világos volt: nem volt erőszak.


Vagy ha az is volt akkor senki nem sajnálta, legfeljebb röhögött.

júl. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
7 Ez nem naív álom világ ha nincs bizonyíték nem ítélhetnek el. Kizárólag a jog alapján ítélhetnek el valakit, ha pedig nincs bizonyíték akkor vége, senki nem lesz elítélve. A kérdés nyilván csak arra vonatkozott, hogy kihallgathatják e.
júl. 15. 18:59
 9/38 DK-s ***** válasza:
12%

#8-nak:


Konkrétan engem is ítéltek el úgy, hogy az ítélet indoklásában SZÓ SZERINT ez szerepelt: A vádlott életkörülményei és az előélete alapján joggal feltételezhető, hogy a cselekményt ő követte el.


Nemi erőszakot pedig szinte lehetetlen tárgyi bizonyítékkal alátámasztani. Ha a nő a "hagyd magad előbb szabadulsz" elvét követi akkor nincs hámsérülés, és gumi esetén anyagminta sincs.


Ha én megerőszakolnék egy nőt aki inkább hagyná magát minthogy bántsam, majd azt állítanám hogy beleegyezéssel történt, képtelenség lenne bizonyítani az ellenkezőjét.


Egyébként mi is a helyzet a darnózseli mészárossal?


(ha már itt tartunk)

júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 DK-s ***** válasza:
19%

Ismét #8-nak:


Megjegyzem még hogy nem csak hogy kihallgathatják, hanem ki is hallgatják, és le is tartóztatják.

júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!