Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elővásárlási jog támadható? H...

Elővásárlási jog támadható? Ha a fél jegyzi, hogy szeretne élni vele, de jogilag nem is fizetőképes?

Figyelt kérdés
Van egy közös lakás, én nem élek benne csak a másik fél. Sajnos rengeteg tartozást összehozott nekem, ő gyakorlatilag behajthatatlan, nincs jövedelme, állása. Ügyvédhez fordultam, javasolta a közös megosztási pert. Előtte én szóban és írásban is tettem vételi ajánlatot, de a levelet át sem vette. Viszont idő közben sikerült vevőt találnom, ezért a sok stresszt megelőzve inkább efféle hajlottam. Kiküldte az ügyvéd az elővásárlásos szerződést, amiben le van írva, hogy mikor kapnám meg a vételárat, s h csak átutalással teljesìthető. Erre most kaptam vissza az ügyvédtől, hogy a kedves társ élni szeretne a jogával és megvenné tőlem. Mi van ha nem fizetni akar, csak meghìúsìtani a szerződést? Elvileg 5 munkanap múlva kapnám meg az összeget, azonnali utalással a harmadik féltől. A tulajdonostársnak nincs is bankszámlája, állása, elvileg bizonyìtania kéne, hogy rendelkezik a vételárral. Tartozást nem fizet, de meg tudja venni a részem?

júl. 2. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Duma , add el lesz pénzed . Az hogy támad perel lényegtelen mert évekig siman elhúzódik . Jelentsen fel kimarad a buliból .
júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Határidő van az elővásárlásra? Például ha egy hónap alatt nem tudja megvenni, akkor megveheti a te vevőd? Gondolom, örökké nem lehet az elővásárlásra hivatkozni.
júl. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most elolvastam még egyszer az előszerződést, s azt írja, hogy 10 napja van válaszolni és bizonyítani, hogy komoly a szándéka, azt bankszámlakivonattal vagy ügyvédi letéttel teheti meg, mert az én vevőm már ma is kifizetne. Erre küld egy kézzel írott levelet, hogy élni akar a jogával, de semmivel nem igazolja, h ki is tud fizetni... Csak ez alapján nem is teljesíti a szerződés egyik részét. Erre volt 10 napja holnap jár le.
júl. 2. 16:08
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, úgy írtuk, hogy 15 napja volt elvileg átvenni a levelet az ajánlatról. S átvétel után pedig 5 napja van kifizetni.
júl. 2. 16:11
 5/12 A kérdező kommentje:
De már azt se értem, h ez alapján, hogyhogy nem hiúsul meg. Sehogy sem jelezte, hogy kifizet. Csak benyögte,hogy meg kívánja venni. Júl 9. lenne a szerződéskötés és fizetési nap, ahol személyesen kell ezzel a hulladékkal találkoznom.
júl. 2. 16:13
 6/12 Hova gondolsz ***** válasza:

Ha nem fizetőképes, akkor eladhatod a vevődnek július 10-én.

Illetve azt nem tudom, hogy mi lesz a felhalmozott tartozással, mert amikor én vettem lakást (igaz, nem mostanában) akkor minden közüzemi szolgáltatótól vinnem kellett a 0-ás számlát.

júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, hogy miért nem az ügyvédednek teszed föl ezeket a kérdéseket.
júl. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Hova gondolsz ***** válasza:

Idenéztem, mert jelezte, hogy válasz érkezett.

És most látom, hogy rosszul írtam a hozzászólásomban, tehát nem mikor vettem, hanem mikor eladtam a lakásom, akkor kellett a 0-ás számla.

Azért kevertem, mert eladtam a lakást, aztán az árából máshol, másikat vettem. Bocsánat a tévedésért.

júl. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Aki elővásárlási joggal élni szeretne, ugyanazokat a feltételeket kell minimum teljesítse, amit a másik vevő.
júl. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Esetleg, ha valakit érdekel az ügy, beszéltem az ügyvéddel, elvileg csak annyi is elég a részéről, hogy szeretné megvenni, nem kell semmit bizonyìtania. Most 9.-én kellene szerződést kötni vele, ahol, ha nem jelenik meg, akkor felszólíthatom egy pótidőpontra, erre kaphat max 10-15 napot, mi döntjük el. Ha arra sem jelenik meg, vagy nem fizet ki azonnal az ügyvéd előtt, akkor elállhatok a vele való szerződéskötéstől és megköthetem a harmadik féllel. Ez ellen nem fellebbezhet. Csak az a gond, hogy emiatt csúszik nekem a pénz legalább még két hétig, s mehetek megint befizetni a végrehajtási részletet, amit ebből akartam most kifizetni. Az ügyvéd szerint valószínűleg csak az időt húzza, hátha a vevőm meghátrál, szerencsére normális fiatalember, s mindenképpen szerződne velem, ha tudna, csak egyenlőre nem tud.

Köszönöm a válaszokat, gondoltam leírom, hátha valakinek segít.

júl. 3. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!