Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem látott elővásárlási jog?

Nem látott elővásárlási jog?

Figyelt kérdés

Vettünk egy ingatlant 2-3 éve. Ügyvéd előtt írtunk rá szerződést, első megvett lakásunk.


Most az egyik szomszéd lakás eladása kapcsán kiderült, hogy az alapító okirat szerint a szomszédoknak elővásárlási joga van az ingatlanra.


A lakást kifizettük. Az illetéket is. A bank adott rá hitelt, be vagyunk jegyezve a földhivatalnál tulajdonosként. Lassan kifizetjük az illetéket. Ilyenkor mondhatják még azt, hogy nem a mienk a lakás?


2023. máj. 22. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. máj. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg ki tudod fejteni, hogy miért?
2023. máj. 22. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A ti lakásotokkal nincs baj.

Az viszont igaz,hogy a tulajtársaknak elővásárlási joguk lehet(alapító okirat kell,hogy erről rendelkezzen)

2023. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 De a mi lakásunkra is lett volna elővásárlási joguk.
2023. máj. 22. 16:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Na megtaláltam. Szerintem nem tudnak perelni, mert több, mint 30 napja tudják, hogy megvettük az ingatlant.
2023. máj. 22. 16:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De honnan tudod, hogy nem lett felajánlva az elővásárlás a többi tulajdonosnak?
2023. máj. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mert tudom :). Soha a korábban eladott lakásokra sem volt felajánlva, senki nem is tudta, hogy van.
2023. máj. 22. 17:07
 8/8 A kérdező kommentje:
De amúgy ez egy kis társasház (8 lakás), nem is nagyon van közös rész, nincs is faliújságunk, úgyhogy amúgyis levélben kellett volna kiértesíteni mindenkit, amit az ügyvédnek kellett volna intézni.
2023. máj. 22. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!