Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közúti veszélyeztetés bűncsele...

Közúti veszélyeztetés bűncselekményének számít ?

Figyelt kérdés
Ha ha a belső sávból rágyorsítással akadályozza az indexelve sávot váltó autóst?
jún. 19. 19:49
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
95%

“ 234. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”


Milyen szabályt szegett meg? Haladt a sávjában, te pedig anélkül, hogy felmérted volna a helyzetet áttértél az ő sávjában. Ütközést elkerülve ő még egy sávval kintebb manőverezett.


Semmilyen bűncselekmény nem történt.

Ezt a történetet bárkinek elmeséled, te vagy a hunyó. Én elhiszem, hogy a másik is lehetne türelmesebb, de elsőbbsége akkor is neki volt. Hiszen fentebb látod, kinek van elsőbbsége.


“ leindexeltem jobbra és elkezdtem sávot váltan”

Na látod itt a baj. Indexelsz és sávot váltassz. Ilyen esetbe mondjuk várhatnàl. 2-3 másodpercet, hogy mások észlelik-e a szándékod, nem érkezik valaki gyorsabban nálad. Lépj túl rajta, ez Budapesten konkrétan percenként megtörténik.

jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező.


2 alkalommal is jogszabály idézettel kaptál választ.

Az egyik én voltam,(#11)

Azon kívül, hogy azt állítod ez hülyeség, tudsz mást is?

Felvázoltál egy helyzetet, ahol úgy tűnik nem neked van igazad. Hibáztál. Egy apró hiba amit naponta ezrek elkövetnek. Az élet megy tovább, én is csináltam már ilyet, el kell fogadni.


Miért vagy rá képtelen? Semmi nagy dolog nincs abban, hogy egy sávváltást életében az ember elnéz egyszer. Elnézést kérsz a másiktól és kész.


Ha szerinted neked van igazad, alá is tudod támasztani?

jún. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

14.

Mind meg tudom cáfolni amit írtál de nincs időm trollokkal vitázni, ennyi!

jún. 19. 23:04
 14/39 anonim ***** válasza:
94%
#4 És amúgy a rágyorsítással még igazad is van, mert megjegyzem, ha a beengedéséhez intenzív fékezés kéne, sokkal jobb rágyorsítani, mert akkor nem te engeded be, de a mögötted levőnek még könnyebb beengednie. Persze mindez feltételezi, hogy a sávváltó időben indexel, de a te relatív pozíciódhoz képest már túl későn kezdte el. Szerintem kérdezőnek az a baja, hogy ő az indexet akkor használja, amikor már a kormányt is tekeri, aztán csodálkozik, hogy a külvilág nem úgy táncol, ahogy ő fütyülne.
jún. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
#19 A baja az, hogy nincsen tisztában a sávváltás szabályaival saját elmondása szerint sem: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..
jún. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Na!

Megtalálta a zsák a foltját, megjött a másik troll!

Csak szólok, hogy a kresz több szabályát sem tartotta be a másik autós!


Például:


Jobbról nem elozünk!



"Mit mond a KRESZ?

A KRESZ egyértelműen rögzíti, hogy az előzést főszabály szerint balról kell végrehajtani. A főszabály szerint tehát autópályán sem lehet jobbról előzni, az szabálytalannak minősül."


Sávot index nélkül nem váltunk!


Remélem nektek nincsen jogsitok!

jún. 20. 02:35
 17/39 anonim ***** válasza:
91%

Tudom, hogy konkrétan semmi értelme válaszolnom, mert a falnak is beszélhetnék…de megpróbálom.


Mit mond a KRESZ?

A KRESZ egyértelműen rögzíti, hogy az előzést főszabály szerint balról kell végrehajtani. A főszabály szerint tehát autópályán sem lehet jobbról előzni, az szabálytalannak minősül.“


Megkerestem ezt a cikket, amit te magad idéztél. Konkrétan, ha tovább olvasol 5 sort, rájössz, hogy butaságot írtál.

“ Párhuzamos közlekedés esetében azonban a különböző forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek egymás melletti elhaladása nem minősül előzésnek.”

Tehát az előzés kilőve.


Nem indexelt. Nekem egy dolog fura.

Te a jármű bal oldalán helyezkedsz el.

Honnan láttad, hogy ő a jobbra sávváltás során használt-e irányjelzőt?

Egy komfort modulos irányjelző simán annyit villan, ameg sávot vált. Egyáltalán nem biztos, hogy nem használta, hiszen egymás mellett voltatok.


Ha pedig nem használta is, gyerek játék kimagyarázni. Egy hülye autós belső sávból rám húzta a kormányt, a balesetet csak hirtelen sávváltással tudtam elkerülni, annyira gyorsan történt nem tudtam irányjelzőt használni.


Tudom tudom, jöhet a hiszti, hogy troll meg csúnya gonosz bácsik és meg a Mikulás is ellened van. Elkell fogadni, benézted és még a KRESZhez sem igazán értessz.

jún. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

"Jobbról nem elozünk!"


Csak megsúgom, a jobbról való ELHALADÁS nem előzés. Illetve ha már mindenképp a szabályokat emlegetjük akkor létezik úgynevezett jobbra tartási kötelezettség is. Mellesleg amit linkelsz az nem konkrét KRESZ paragrafus.


"Sávot index nélkül nem váltunk!"


Ez igaz, bár jelen esetben teljesen irreleváns a másik szabálytalansága, hiszen te magad vágtál be elé szabálytalanul. És még mindig ott tartunk, hogy az index sávváltási SZÁNDÉKOT és nem a sávváltás TÉNYÉT kell, hogy közölje.


Mondjuk a másik kérdésedből is süt a teljes tudatlanság. Csodálkoznék, ha valójában lenne jogosítványod.

jún. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
0%

Azért itt annyit hozzátennék a kérdező javára, hogy ez a jobbról elhaladás nem előzés dolog azért lett hivatalos álláspont rendőröknél és oktatóknál is, mert felismerték, hogy sok hülye képzelt presztízsből vagy bénaságból, vagy a sávváltás manőverétől való félelemből beáll a belső sávba, és nem lehet tőle haladni, csak jobbról, ezért úgy döntöttek, kimagyarázzák. De ha elmész pl. Ausztriába, sok hülyeséget látsz osztráktól meg romántól, de a 3 sávos autópályán meg szegénykém a középső sávban, és ha látja, hogy mögötte jössz, hiába lenne még ott neked a tök üres belső sáv, hogy megelőzd, ő kisorol a külsőbe, hogy te a középsőben tőle BALRA haladj el, és ha elhaladtál, visszasorol a némileg jobb útminőségű középsőbe.


Szóval valóban nem szabálytalan a jobbról elhaladás, de csak azért nem, mert rengeteg ember nem abban a sávban közlekedik, ahol kellene neki. ha én valaki mellett jobbról haladok el, az azt jelenti, hogy neki egy sávval kintebb kellett volna lennie. És veszélyes is a jobbról elhaladás, mert tapasztalatom szerint főleg sok vidéki úrvezető úgy gondolja, hogy a jobb tükör csak dekorációs elem az autón, eszébe sem jut mondjuk félpercenként belepillantani, hogy tisztában legyen a külvilág helyzetével.

jún. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

#19 Nincsen igaza, mert itt nem autópályáról, hanem belvárosi lakott területről van szó, Budapest egyik legforgalmasabb útjáról ahol adott esetben jobbra és balra is le tudsz térni, így időben be kell sorolni a megfelelő sávba.


Autópályán nyilván veszélyes és oda kell figyelni. De egy Hungária körúton azért nem kell azon meglepődni, hogy 3-4 sávban haladnak az autók...

jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!