Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közúti veszélyeztetés bűncsele...

Közúti veszélyeztetés bűncselekményének számít ?

Figyelt kérdés
Ha ha a belső sávból rágyorsítással akadályozza az indexelve sávot váltó autóst?
jún. 19. 19:49
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
A belső sávban haladtam a három sávos Hungária körúton leindexeltem jobbra és elkezdtem sávot váltani, miközben a mögöttem de egy sávval jobbra lévő nagy teljesítményű autó gyorsítani kezdett, ezzel életveszélyes helyzet alakult ki, majd Ő index nélkül elkezdett gyorsítás közben még egy sávval jobbra húzódni és nagy sebességgel elhajtott előrefelé !
jún. 19. 19:56
 2/39 anonim ***** válasza:
48%
Tekintve, hogy KRESZ szerint a sávban haladónak van elsőbbsége a sávot váltani szándékozóval szemben, így nem áll fenn akadályozás ténye, tehát sem veszélyeztetésről, sem bűncselekményről nem beszélhetünk.
jún. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

2.

De már megkezdtem a sávváltást amikor rám gyorsított, akkor nekem vissza kellett volna menni szerinted ! ?

jún. 19. 20:00
 4/39 anonim ***** válasza:
68%

#3 Igen, ilyen esetben a művelet megszakítása a helyes eljárás. Vagy eleve várni pár másodpercet, hogy a másik közlekedőnek legyen ideje reagálni. Akár megvárni, hogy visszajelezzen mondjuk refi villantással.


Nyilván a való életben lehet ezer tényező és felvetődik ezer kérdés is.


Hiszen kérdés, hogy "leindexeléssel" a sávváltási szándékot jeleztél, vagy csak a tényt közölted, hogy te most sávot váltasz és mentél is stb. Hagytál-e időt a másiknak reagálni, stb.


Én azt tapasztalom, hogy sokan csak tényt közölnek és sok esetben nekem szabályos közlekedőnek kell védekeznem, lassítani, sávot váltani. Nekem is megesett, hogy épp belegyorsítottam miközben a másik elkezdett sávot váltani.

jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

4.

Te vagy a 2- es is?


Nagyon magy butaságokat írsz ide, jobb ha nem adsz tanácsot amihez nem értesz!

jún. 19. 21:35
 6/39 anonim ***** válasza:
#5 Lepontozhatsz, de akkor nem értem a kérdésed. Hiszen ha szerinted neked van igazad akkor minek kérdezel? Ha meg nem fogadod el, hogy nem neked van igazad, akkor szintén minek kérdezel?
jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

6.

Ha meg még a kérdést sem érted akkor meg végképp nem értem hogy minek írkász ide!


amúgy nem csak én poszt pontosztalak le nézd meg,mindenki

jún. 19. 22:04
 8/39 anonim ***** válasza:
#7 Lepontozhatsz több felhasználóról, érdekes módon "okosabbat" senki nem tudott mondani ;)
jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Linkeld be a vonatkozó kreszt ha annyira tudod
jún. 19. 22:16
 10/39 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ennyire lusta vagy:


29. § (1) * Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni.

jún. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!