Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Katonai kötelezettség külföldr...

Katonai kötelezettség külföldről? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ma csak játszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha behoznák a sorkatonaságot, vagy háborúba küldenének minket. Én beszorozható korosztályban vagyok, azonban kettős állampolgár vagyok Magyarországon, és Írországban. Már több mint tíz éve élek odakint, de most egy rokonom egészségügyi állapota miatt, ideiglenesen haza kellett költöznöm. Lakcímem Corkban van, ideiglenes tartózkodási helyem Magyarországon intézés alatt.

Most, hogy múltkor Orbán megemlítette a sorkatonaságot, kíváncsi lettem, ha most azt mondanák, hogy jövő héttől irány a sereg, akkor visszamehetek-e Írországba, vagy elutasíthatom azzal, hogy ír állampolgár vagyok?

Mert a magyar állampolgárságom kötelezne a hadviselésre, de az ír nem, és szerintem jogom van visszamenni a lakcímemre szabadon.


Reméljük ez nem esik meg, de kíváncsi vagyok, hogy mi lenne.



máj. 29. 09:39
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

Üdv szintén Cork-bol.

#31, A sok általánositas lehet elmegy a német meg osztrák bevandorlokra, viszont annyira nem jellemző itt.

Osszecuccolva inkabb az egyetemistak vannak, a dolgozók többsége sajat alberletbe van.

8 órát melozok. A tulora lehetoseg, nem kötelezettség. A csicskammelorol annyit, hogy ugyanazt a feladatot, fizetést es megbecsulest kaptam mint barmelyik helyi ír. Es bőven vannnak bevandorlok normálisabb munkahelyeken, sőt irodai/vezető munkakörben. nehogy azt hidd hogy csak mosogatni meg szalagmunkazni lehet.

Innen biztos nem ment el 90%, a tobbseg is max a lakaskrizis miatt költözött, vagy alapbol csak önerő/törlesztő miatt volt itt.

Én erdélyi vagyok, a románoknak nem kellek, a magyarorszagiaknak még annyira sem. De az írek közül senki se küldött vissza.

Es hogy az eredeti kérdésbez visszatérjűnk, 16 evet voltam katona, igaz em MO-n. Kettes allampolgart alapbol nem szeretik, es mivel állandó lakcimed Cork, igy behivot se valószínű hogy kapsz első körben.

máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
#41 köszönöm a normális választ.
máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 bazaltkaroly ***** válasza:

#40 Figyelj, nem kell elhinned semmit, azt hiszel el amit akarsz. Nem vagy te senkim, hogy bizonyítanom kelljen.


A lényeg, hogy nem életképtelen az új generáció, hanem a világ változott, és így ők is mások lettek. Az a baj, hogy egyből mindig mindenki szidja a fiatalokat, de csak azért mert változik a világ. Régen minket is szidtak az idősebbek, és őket is az előttük lévők. Én nem szeretem ezt az általánosítást. Háborút azok bírják, akik abba nőttek fel, akiket arra tanítottak. Ha megnézed a vietnámi háborút, ott is sok amerikai sorozott katona bukott el, mert nem olyan országban éltek, ahol ez napi szinten fenyegető lett volna, leszámítva a "vörös ijesztést", és az atomháború rémhíreket, amik nem egyenlőek egy világháborút megjárt európai országban zajló paranoiával.

Csak azt nem akarom, hogy ezen húzzon szét a társadalom, és ezt fiatalok is elkövetik a nyuggerezésükkel. Szerintem nem helyes.

máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

#39 Felőlem 100% is lehet a Pedofidesz támogatottsága, engem már nem igazán érint. Egyébként szépen kikerülted a Fidesz pedolfilmosási akcióját. Tipikus jobboldali terelés, amikor a kényes kérdésre nem válaszolsz. :)


#41 Köszönöm szépen a választ. Akkor nem aggódom annyira. :)


#43 Én is így vagyok. Sosem szidom sem az öregebbeket, sem a fiatalokat. Minden korosztályban van selejt, de csak azok szidják a fiatalokat, akik rettegnek a világ változásától.

máj. 30. 15:23
 45/47 anonim ***** válasza:

#43

Ezzel maximálisan egyetértek. Nem is ez volt a lényege a mondandómnak. A mai fiatalok a mai világhoz természetesen jobban alkalmazkodnak, mint a korábbiak, ebben nincs vita. Én azt mondtam, hogy a luxus, a jólét, a nyugalom, az ételmennyiség/minőség, stb. miatt ők jóval kevésbé bírnának egy parancsuralmi rendszert, mint ami a sorkatonaságnál van, mint a régiek. Egy háborúról nem is beszélve.


A széthúzás valóban nem jó. Gyakorlatilag erre van felépítve a mai világrend. A média. Minden. Oszd meg és uralkodj.

máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
0%

#44

Mi lenne benne a kényes? Egyszerűen egy értelmetlen dolog ezzel jönni, hiszen mindenhol vannak pedofilok, függetlenül attól, hogy jobboldali vagy baloldali. A politikusok, tanárok, papok között is, és még lehetne sorolni. Ez a pedofideszezés inkább dedós. Minden normális, jó érzésű ember elítéli a pedofiliát.

máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:
#46 De itt most nem az a baj, hogy volt a pártban egy pedofil, hanem egy bizonyított elkövetőt próbáltak kimenteni, azért mert meg akarták őt védeni. Azt nem védhetik ki, hogyha van egy titkos pedofil náluk, mert becsúszhat egy ilyen ember mindenhova, de azt már nem lehet véletlenül elkövetni, hogy "jogilag" kimentsék a felelősségre vonás alól.
máj. 31. 09:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!