Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Katonai kötelezettség külföldr...

Katonai kötelezettség külföldről? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ma csak játszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha behoznák a sorkatonaságot, vagy háborúba küldenének minket. Én beszorozható korosztályban vagyok, azonban kettős állampolgár vagyok Magyarországon, és Írországban. Már több mint tíz éve élek odakint, de most egy rokonom egészségügyi állapota miatt, ideiglenesen haza kellett költöznöm. Lakcímem Corkban van, ideiglenes tartózkodási helyem Magyarországon intézés alatt.

Most, hogy múltkor Orbán megemlítette a sorkatonaságot, kíváncsi lettem, ha most azt mondanák, hogy jövő héttől irány a sereg, akkor visszamehetek-e Írországba, vagy elutasíthatom azzal, hogy ír állampolgár vagyok?

Mert a magyar állampolgárságom kötelezne a hadviselésre, de az ír nem, és szerintem jogom van visszamenni a lakcímemre szabadon.


Reméljük ez nem esik meg, de kíváncsi vagyok, hogy mi lenne.



máj. 29. 09:39
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
12%
" múltkor Orbán megemlítette a sorkatonaságot, " Olyan értelemben, hogy nem akarjuk bevezetni, tegyük hozzá. A briteknél, íreknél hamarabb lesz szerintem.
máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
0%
Ahol eddig nem volt, ott sehol nem lesz, nem kell ilyen elmebajos Weber- mer Pistorius-féle impotens politikusokat figyelembe venni, csak hablatyolnak össze-vissza mindenfélét. Miért kéne bárhol is bevezetni?
máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
Íreknél nem tudom hogy van, de én is kettős állampolgár vagyok. Azt tudom, hogy nekem nem kéne bevonulnom ha véletlenül ilyen következne be. Már csak azért sem, mert idegen ország fegyveres erejében nem teljesíthetek aktív szolgálatot. Tehát se magyar rendőr se magyar katona nem lehetnék, vagy a külföldi állampolgárságommal játszom. Ha erőszakkal akarnának besorozni, akkor a követség kivinne az országból. Gyanítom ha ír vagy, ír útlevéllel bármikor elhagyhatnád az országot, viszont lehet a magyar állampolgárságot elvennék, vagy ha egyszer vissza akarnál jönni, börtönbe zárnának.
máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
9%
Pontosan. Orbán azt mondta, nem akarja bevezetni. A németek erőltetik jelenleg, ráadásul az igazságosság nevében férfit és nőt egyaránt. :D Az X és a Z generáció egyébként alkalmatlan erre. Azok a fiúk, akiknek hajrutinjuk van, többet töltenek a tükör előtt, mint a nők, sírnak mindenen, vajon mit fognak csinálni egy kiképzésen? :D
máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
84%

"Az X és a Z generáció egyébként alkalmatlan erre."


A korábbiak is azok voltak, csak nekik nem volt választásuk, de senki nem csinálta szívesen

máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
57%

"A németek erőltetik jelenleg"


Rajtuk kívül egyelőre senki, de azt ők is igazán tudomásul vehetnék, hogy nem ők parancsolnak egész Európának és nem mindenki fog velük egyszerre lépni

máj. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
0%
Azért a korábbiak ismerték a nélkülözést, a férfi férfi volt, nem mama kedvence kisfiú.
máj. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
0%

"Rajtuk kívül egyelőre senki, de azt ők is igazán tudomásul vehetnék, hogy nem ők parancsolnak egész Európának és nem mindenki fog velük egyszerre lépni"


Sajnos a germán népek 60-80 évente meghülyülnek.

máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
73%
7-es, ja persze, aki nem nélkülözött, meg nem fogott fegyvert a kezében, az aztán nem is igazi férfi... Ezt a felfedezést...
máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:

"Sajnos a germán népek 60-80 évente meghülyülnek."


Attól még másoknak nem kell ebben követni őket

máj. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!