Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Katonai kötelezettség külföldr...

Katonai kötelezettség külföldről? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ma csak játszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha behoznák a sorkatonaságot, vagy háborúba küldenének minket. Én beszorozható korosztályban vagyok, azonban kettős állampolgár vagyok Magyarországon, és Írországban. Már több mint tíz éve élek odakint, de most egy rokonom egészségügyi állapota miatt, ideiglenesen haza kellett költöznöm. Lakcímem Corkban van, ideiglenes tartózkodási helyem Magyarországon intézés alatt.

Most, hogy múltkor Orbán megemlítette a sorkatonaságot, kíváncsi lettem, ha most azt mondanák, hogy jövő héttől irány a sereg, akkor visszamehetek-e Írországba, vagy elutasíthatom azzal, hogy ír állampolgár vagyok?

Mert a magyar állampolgárságom kötelezne a hadviselésre, de az ír nem, és szerintem jogom van visszamenni a lakcímemre szabadon.


Reméljük ez nem esik meg, de kíváncsi vagyok, hogy mi lenne.



máj. 29. 09:39
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
35%

Dehogynem. A lényeg az volt, hogy pszichésen a mai fiatalok sokkal rosszabb állapotban vannak. Ergo ha még keményebb idők jönnének (sorkatonaság, háború) még kevésbé bírnák.


Megint csak a sírás. Biztos jobb az íreknél csicskamelót végezni. :D Akik aztán semmibe se vesznek. Ez a legirritálóbb, amikor valaki kintről szidja az országot. Nevetségesek azok, akik kimennek, majd ott 4-5-en összebútorozva egy albérletben lakva, napi 10-12 órát dolgozva mondják, hogy milyen jó, Magyarország meg milyen szar. :D Tényleg nem tudok erre mit mondani, mint csicskák. A fiatalokat még megértem, kalandvágy, álmok, egyéb. Aztán a 90%-uk pár év után hazajön mégis. Vajon miért? :D Mert olyan jó ott?


Szerintem is felesleges a vita.

máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

#31 Irigykedsz, és ezért találsz ki ilyeneket? :D

Az írek nagyon befogadó, rendes emberek, nem úgy mint az idegengyűlölő magyar. Nem végzek csicskamelót, informatikában dolgozok, egy szoftverfejlesztő cégnél, ráadásul két év alatt project manager lettem. Ezt Magyarországon csak a seggnyalók érhetik el. A párommal jöttem ki, nem 4-5 emberrel. 8 órában dolgozom, és egy héten három nap home office. Körülbelül 10-20 százalék aki hazajön. Ezek ideiglenesen költöztek ki, és nem is szerzik meg a polgárjogot, vagy rokon, esetleg örökség miatt jönnek haza. A maradék 90-80% már nem is gondol Magyarországra. Három magyar barátom van, akik már gyereket vállaltak. Az egyiküknek már három gyermeke van, és mind ír állampolgárként született.


Esetleg te éltél már Írországban, hogy ennyire tudod? Én éltem Magyarországon így meg tudom mondani a különbséget, amíg te csak irigykedsz, és hazudsz magadnak. Jaaa, gondolom, mert az Orbán azt mondta, ezért el is hiszed. :D

Nekem az a szánalmas, aki inkább beletörődik a magyar nyomorba, ahelyett, hogy megtanulna angolul, és erőt venne magán, ahhoz hogy külföldre költözzön. De hát ez a fránya lustaság...


De nem légy ennyire mérges. Ha majd bejön az államcsőd, és Orbán lelép, akkor küldök innen pénzt parizerre. ;)

máj. 30. 13:14
 33/47 bazaltkaroly ***** válasza:
71%

#31 Hallod cimbora. Olvasni sem tudsz, nem hogy azt tudnád, hogy mi van külföldön.

Ez az egyetlen baj a demokráciában, hogy a magadfajta is szavazhat.

Én már nem vagyok fiatal, jó rég óta. Van vállalkozásom, és előbb veszek fel egy fiatalt, akinek még rutin kell, mint egy mindent jobban tudó vénembert. Pedig én is vénnek számítok már.

máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem irigykedek, sőt! :D Én remekül élek idehaza. :) Mondhatni: soha jobban.


Az írek nagyon befogadóak. Láttam róluk dokumentumfilmet, valóban így van. De azért ír katolikus fiú soha nem fog elvenni magyar lányt. Jár vele, stb., de feleségnek írt választ.


Pontosan. Mindent elhiszek OV-nak. És mivel megmondta, hogy jobban élünk, így is van. :D


Számomra pedig az a szánalmas, amit a külföldre költöző magyarok csinálnak. Kintről szidják az országot, majd ha baj van, sunnyognak haza. Ezt már Petőfi is megírta, mennyire gyenge jellemű emberek az ilyenek. A gyökértelen embernél nincs rosszabb.

máj. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
0%

Mesélj, bazaltkároly. Miért nem tudok olvasni? :)

Nem, sajnos nem ez az egyetlen baj a demokráciával. Túl sok baj van vele.

Persze, hogy előbb veszed fel, mert annak kevesebbet kell fizetned. :D Gondolom minimálbéren alkalmazol mindenkit. :D

máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 bazaltkaroly ***** válasza:
55%
#34 Én is félig külföldön élek, és a magyar életminőség a közelébe sem érhet annak, ami nyugaton van. Nem tudom te hány éves vagy, de ennyi idősen lehetne annyi eszed, hogy megkérdőjelezd egy olyan politikus szavait, aki nemrég még egy pedofilt mentett meg az ítélet elől. Esküszöm, ha szemed előtt rabolná ki a Fidesz a házadat, akkor is nyugatot szidnád.
máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

#34 Ez meg azért vicces, mert azért jöttem haza ideiglenesen, mert a magyarországi rokonom tőlem kért segítséget. Pont forddítva történik :D Én vagyok az egyetlen rokona, akinek megvan az anyagi háttere, hogy segíteni tudjon. Persze ezt nem mondanám neki, mert egyébként szívesen segítek.


#bazaltkaroly, Szerencse, hogy vannak még olyan emberek, mint te. Tiszteletem érte!

máj. 30. 13:31
 38/47 bazaltkaroly ***** válasza:

#35 Már fentebb kifejtette a kérdező, hogy a saját forrásodat sem olvastad el rendesen. Nem fizetek minimálbért, nálam az a felfogás, hogy ha rendes élhető bért fizetsz, akkor a dolgozók is sokkal többet tesznek le az asztalra, és hűségesek is lesznek. És lám be is válik.

Egyébként, hogy egy kis pozitívat is írjak rólad, értékelem, hogy nem tartod helyesnek a 2/3-ot. Egy demokratikus országban ilyennek nem szabadna megtörténnie. Mindig kell az egyensúly.


#37 Köszönöm :) Néha én is úgy érzem, hogy kevesen vagyunk.

máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
#36 Ja, hogy most bújik ki a szög a zsákból. Félig külföldön élek... :D Mennyire szánalmas. És már megint ez a buta balos propaganda. :D Ezt ti liberálnácik komolyan elhiszitek vagy ezt csak úgy felböfögitek? :D Értem én, hogy savanyú a szőlő, mert a többség a Fideszt akarta már 4 választáson. :D
máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Nem, ő csupán kiragadott egy részt. Mindegyik linken az volt a konklúzió, hogy a mentális betegségek jelentősen nőttek a mai generációnál. Egy pszichésen rosszabb állapotban lévő ember pedig egyértelműen rosszabbul bírna egy számára megterhelő környezetet, mint amilyen pl. a katonaság, vagy ne adj isten egy háború. Tényleg nem tudok erre mit mondani, ha ezt valaki nem érti meg, egyszerűen ostoba.


"Nem fizetek minimálbért, nálam az a felfogás, hogy ha rendes élhető bért fizetsz, akkor a dolgozók is sokkal többet tesznek le az asztalra, és hűségesek is lesznek." Jaja... ismered a mondást a messziről jött (illetve ez esetben lakó) emberről?


Így van. A 2/3-ot konkrétan károsnak tartom. Mondjuk magát a demokráciát is. A nyugati fajta liberális demokrácia pedig szó szerint veszélyes. De ezt már Fekete István is megírta. "A túlságos jólét minden tisztességnek, becsületnek és erkölcsnek a legbiztosabb sírásója." Azt az erkölcsi normát, amit az emberiség, főleg a nyugati kultúra több ezer év alatt húzott fel viszonylag magasra, néhány évtized alatt lehúzták a liberálnácik.

máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!