Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Katonai kötelezettség külföldr...

Katonai kötelezettség külföldről? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ma csak játszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha behoznák a sorkatonaságot, vagy háborúba küldenének minket. Én beszorozható korosztályban vagyok, azonban kettős állampolgár vagyok Magyarországon, és Írországban. Már több mint tíz éve élek odakint, de most egy rokonom egészségügyi állapota miatt, ideiglenesen haza kellett költöznöm. Lakcímem Corkban van, ideiglenes tartózkodási helyem Magyarországon intézés alatt.

Most, hogy múltkor Orbán megemlítette a sorkatonaságot, kíváncsi lettem, ha most azt mondanák, hogy jövő héttől irány a sereg, akkor visszamehetek-e Írországba, vagy elutasíthatom azzal, hogy ír állampolgár vagyok?

Mert a magyar állampolgárságom kötelezne a hadviselésre, de az ír nem, és szerintem jogom van visszamenni a lakcímemre szabadon.


Reméljük ez nem esik meg, de kíváncsi vagyok, hogy mi lenne.



máj. 29. 09:39
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
49%

"40-50% eleve influenszer akar lenni"


És ez miért baj, hogy nem akar mindenki 8-16 óráig bent ülni, vagy váltott műszakban gyárban dolgozni stb. Csak a fizikai munka a munka? Ha így is meg tudnak élni, ám tegyék. Nem mindenki tud ebből se megélni, majd a piac beárazza.


"a többség nem bírná a katonaságot, se fizikailag, se mentálisan"


Régen sem bírta a többség, csak muszáj volt. Most meg nem muszáj. Vagy szerinted régen szívesen katonáskodott bárki is? Egy faxt.


"A sorkatonaság a rendszerváltás előtti években kezdett lezülleni igazán"


Mindig is züllött volt, semmikor nem vették komolyan, így aztán semmilyen célt nem értek el vele. Szétloptak mindent, ez az igazság.


"azok a generációk nem voltak elkényeztetve, jóval kevesebb volt a luxus"


Mondjuk tényleg nem volt okostelefon, de ha lett volna, az a generáció is ugyanúgy azt nyomkodta volna. Miért, szerinted ma a 60-asok, 70-esek nincsenek fenn közösségi oldalakon?


Szóval semmivel sem életrevalóbb az idősebb generáció a fiatalokénál.

máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
0%

"Már ha megnézed, hogy a legtöbb hírforrás, közmédia mind az állam kezében van, ami egy demokratikus országban meg sem történhetne."


Ami persze oltári nagy hazugság. :) Baloldali média túlsúly van nálunk is, kb. 60-40%-ban. De akkor vegyük az úgymond legdemokratikusabb országot, az USA-t, ahol ez a szám 80-20% a demokraták részére. :)


"Igen nyugaton felmerülhetett a kérdés, de Orbán válasza nem az volt, hogy nálunk garantáltan nem lesz, hanem ő is előhúzta ugyanezt. Most itt tartunk."


Szintén hazugság.


A többiről meg annyit, hogy sajnos ez az általánosítás nem alaptalan. Jóból sokkal nehezebb rosszba csöppenni, mint mondjuk egy átlagosból a rosszba.

máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
0%

"És ez miért baj, hogy nem akar mindenki 8-16 óráig bent ülni, vagy váltott műszakban gyárban dolgozni stb. Csak a fizikai munka a munka? Ha így is meg tudnak élni, ám tegyék. Nem mindenki tud ebből se megélni, majd a piac beárazza."


Ki mondta, hogy baj? Szó sincs erről. Ti keveritek a dolgokat és kiforgattátok az egészet. :) A lényege annak, amit mondtam, hogy egy mai fiatal sokkal kevésbé tudna alkalmazkodni, sokkal nehezebb lenne neki egy háborús helyzet, egy sorkatonaság, mint a korábbi generációknak. Egyszerűen azért, mert a luxusból, a jólétből sokkal nehezebb egy sanyarú helyzetbe kerülni. Aki ezt nem érti, azzal nem lehet mit kezdeni, álomvilágban él, de ha mégsem megy, olvasgassatok pszichológiai tanulmányokat erről a témáról. :)


De, életrevalóbbak voltak. Régen nem hívtak minden apró-cseprő dologhoz szakembert, az apa megoldotta. Összeszerelte a bútorokat, felszerelte a lámpákat, csempézett, betonozott, stb. A 100 évvel ezelőttiek pedig konkrétan mindannyian prepperek voltak, túléltek. A mai fiataloknál komoly képességvesztés van, ezt is több pszichológiai tanulmány kimutatta már.

máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

#22 Na lássuk:

Fideszes köztévék: M1, M2, Duna, M4, M5, Duna World.


Ellenzéki/független köztévé: RTL klub, RTL 2, ATV, ATV spirit.


Fideszes rádiók (ország szerte elérhető): Kossuth, Petőfi, Bartók, Dankó, Rádió 1, Retro, Karc FM, Szent István.


Ellenzéki/független rádiók (ország szerte elérhető): Nincs.


Fidesz újság, hírportál: Origo, Index, Metropol, Nemzeti sport, Bors, Ripost, Magyar Nemzet, Magyar Hírlap, Világgazdaság, minden megyei napilap, ami létezik, Hirado.hu, 888.hu, Pestisracok.hu, Borsonline.hu, Demokrata.hu, Ripost.hu, minden megyei hírportál ( BOON, TEOL, HAON, FEOL stb)

És még sorolhatnánk.


Ellenzéki/független újság, hírportál: Blikk, Magyar Narancs, 24.hu, HVG.hu, Telex.hu, 444.hu, Forbes.hu, Portfolio.hu, Magyarnarancs.hu, Blikk.hu.



Ebből melyik a túlnyomó?

(A jelentéktelen kisebb oldalakat, mindkét oldalnál kihagytam, mert akkor nem férne ki egy válaszba az összes.)


#23 Van forrásod erre a tanulmányra?

máj. 29. 14:03
 25/47 anonim ***** válasza:
0%

Ez ilyen tipikus balos tempó, hogy addig írjuk a listát, amíg nekünk van igazunk, a többit pedig lehagyjuk? :D


Mi van a 168 órával? A Klub rádióval? A Népszavával? Az amerikai verziójával? Ez euronews-al? Az atv hírportállal? Az Infostarttal? A Nyugattal, a nyugati fénnyel? Az ÉS-al? Az economx-el? Az Azonnali, Mi Időn, Alfahír, Átlátszó, Helyi válasz, Mérce, stb. hírportálokkal? :D


És még sorolhatnánk.

máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
máj. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

#25 A klub rádió nem érhető el országszerte. A többi nem olyan ismert, mint a többi, illetve olyanokat is besoroltál, amiket én is leírtam, tehát el sem olvastad rendesen. Ha megnyitsz egy szűz böngészőből egy oldalt, akkor tele van pakolva Fidesz média reklámokkal, ami egyből ott van, és azt mind a mi adónkból fizetik, így igazságtalan előnyt nyernek, ami a propagandákra jellemző.


Egyébként, ha teljes listát akarsz, akkor itt a forrás: [link]

Minden narancssárga Fideszes, a zöld a bizonytalan, a fekete a független. Hozzá kell tenni, hogy a zöldnél sok nem hivatalos Pedofidesz haver van.


#26 Ez azért vicces, mert a második forrásodban, a szakértő pontosan azt írja, hogy nem bizonyítható , hogy rosszabb lenne munkavállalási elkötelezettsége a fiataloknak, hanem a világ, és a társadalom változott.

“There is not very strong evidence about different levels of commitment to work among younger people today compared with the past,” he said. Instead, the whole of society has changed and now values work-life balance more. This is what he calls a “period effect” – the way society changes during a particular period.


Továbbá többször megemlítik, hogy mi okozza ezt, és egyiküknek sem természetből eredő a traumája. Például az egyik srácnak az előztő generációs, apja volt alkoholista, és ezért lett lelki sérült.

Ez az egész cikk pont hogy az én nézőpontomat erősíti.


A harmadik is arról szól, hogy a körülmények a rosszak. Kitérnek rá, hogy a közösségi média az egyik eszközük, de ha az idősebbeknek, sőt, ha a középkori rómaiaknak is lett volna közösségi médiájuk, ugyanúgy használták volna. Olyan mint anno 50-es években, amikor az öregek arról beszéltek, hogy bezzeg az ő idejükben nem voltak traktorok, kézzel csináltak mindent. Vagy amikor azt mondták, hogy nem volt tévé, és az előző generációk kemény tévéfüggőségben szenvedtek, ha így nézzük.


Az első forrás azt is megemlíti, hogy a "boomerek" a Facebookra támaszkodnak, tehát nem igaz, hogy csak a mostani generációk használják ezeket.


Valóban van mentális betegségük, amit a mostani fogyasztói társadalom, és a rohamosan növekedő árak miatti aggodalom okoz. Egy idős ember, akinek már van félretéve elég pénze, nem aggódik annyira, mint aki előtt még ott az élet. Már ha csak az ingatlanárakat nézzük, akkor is láthatjuk, hogy régen spórolással meg lehetett venni egy családi háztat. Most ez csak egy álom, amit a tehetősek engedhetnek meg maguknak. Minden kezd átállni a bérlésre, mert rájöttek, hogy így többször tudnak eladni valamit. Azonban a cikked arra is kitér, hogy a frissebb generációk empatikusabbak, és megértőbbek az előzőnél, ami megint egy jó tulajdonság.


Minden romlott a világban. A gazdaság, a környezet, az oktatás, az egészségügy stb, és ez kihatással van a mostani generációkra, akiknek meg kell küzdeniük ezzel a jövőben. Ezzel szemben az időseknek már nem kell aggódni annyira, mert legtöbbjüknek megvan az anyagi biztonság, a saját házuk, és nem is fogják sajnos látni, hogy mi lesz a jövőben.

Lehet mondani, hogy nem volt internet, meg Tiktok, de mégis bizonyos szempontokból könnyebb volt az élet, mert az ember megélt a pénzéből, és meg volt minden a rendszerben, ami a jól működő élethez kell. Nem kellett hónapokat várni egy orvosi vizsgálatra, rendes oktatás volt, az környezet is jobb volt. Ez már a múlté.

máj. 29. 17:20
 28/47 A kérdező kommentje:

Ja, és ezek voltak azok a keményen dolgozók a régi generációból:

https://www.youtube.com/watch?v=VamIeA10-HU

máj. 29. 17:21
 29/47 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogy tele van hazugsággal és ferdítéssel minden mondatod, és persze mindig megvan a kifogás. :) Tipikus, de mit is várnánk egy "külföld magyarjától".


Politika: nem kell semmire sem kifogást mondani, egyszerűen az ellenzék dilettáns. Én sem tartom jónak a 2/3-ot, de egyszerűen nincs más alternatíva. Ha lenne, arra szavaznék a Fidesz helyett. Amíg volt, nem is rájuk szavaztam.


A linkekből pedig tipikusan kiragadtál egy részt, valamint továbbra is félrebeszélsz. Még én is leírtam egy korábbi hozzászólásnál, hogy a régi generációk mai viszonyok mellett ugyanilyenek lennének, mint a mai fiatalok. :) De pont ez a lényeg, hogy az a világ másmilyen volt. Ezért voltak keményebbek, életrevalóbbak, a jég hátán is megéltek. Ez nincs meg a maiaknál. Ezt akárhogy is ragozod, magyarázod, így van. Ezekről szólnak ezek a tanulmányok, cikkek.


Javasolok néhány dolgok:

Szövegértelmezés. Értem én, hogy külföldön élsz, de valaha magyar voltál, akkor értsd is a magyar nyelvet.

Olyan példákat írj, ami valóban értelmes, hasznos, ne zagyvaságokat.

Valamint ha leírtam valamit, amivel egyetértek, vagy akár én hoztam fel példaként, utána ne gyere ugyanazzal, mert annak nincs értelme.


Ráadásul iszonyat nagy tévedésben vagy a korábbi korokkal, pont fordítva volt, mint amit állítasz. Régebben sokkal nehezebb volt megélni. Eleve úgy volt kitalálva minden, hogy 2 ember kelljen a megélhetéshez. Nemhiába fusizott mindenki a rendes munkája mellett, míg a fusi fogalma mára szinte ismeretlen lett. Főleg az utóbbi 10-15 évben. Aki ma akar dolgozni, az simán megél. Sok segédmunkás csak 2-3 hetet dolgozik egy hónapban, mert abból megélnek. Régen még hétvégén is dolgoztak és alig jöttek ki belőle. Jártak szenet lapátolni, havat takarítani, mindent elvállaltak, csak hogy legyen pénz. És nem azért volt házuk, mert megvették, hanem azért, mert munka után építették a saját házukat és nem voltak restek betonozni, falazni, mindent megcsinálni érte.


Az egészségügyben is csak részben van igazad. Az állami része valóban romlott, teljesen egyetértek. Viszont megjelentek a magánklinikák, és ma már megfizethetőek. Nemhiába vannak dugig a maszek fogászatok, orvosi klinikák. Az orvostudomány fejlődésével pedig sokkal könnyebben is gyógyítanak. 30-40 éve sok olyan halálos betegség volt, ami ma már gyógyítható vagy meghosszabbítható az élettartam még rákos betegeknél is 8-10 évvel.


A lényeg. Manapság jólét van, és nem tudnak vele élni. Mindenki nyafog, pedig jobban él, mint egy középkori földesúr. 20 éves gyerekek autókkal járnak, minden ház előtt 2-3 autó parkol a hatalmas házak előtt. Persze van kivétel, mindig és mindenhol van szegényember. Németeknél, svédeknél is. De az átlag az így él idehaza.


És visszatérve az EREDETI témához. A maiak pont az ilyen kényelem, luxus, könnyű élet miatt nem bírnának egy háborút úgy, mint a régiek.

máj. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

#29 Ezt elmondhatom rólad is. Küldtél három linket, ahol szakértők mondják ki a lényeget, amit te nem vettél figyelembe.


Fiatalként próbálj elhelyezkedni egy munkahelyen. Mindenhol minimálbért ajánlanak, mint "versenyképes fizetés", és egy ember három alkalmazott munkáját végzi. Ebből a pénzből vállalkozónak sem lehet lenni, mert ahhoz is sok pénz kell, és a KATÁt is kinyírta a kormány.


Ne a nagy házakat és a luxusautók sofőrjeit nézd, hanem a panelokban élő, leharcolt Swiftek tulajdonosait, akik hónapról hónapra élnek. A felső-közép réteg utcáiból nem lehet ezt megítélni. Menj el Miskolcra, Szolnokra, Debrecenbe, Sopronba, és nézd meg ott hogy élnek a fiatalok. Egy autó már nem számít luxusnak, feltéve, ha nem lízingelt 1-2 éves modellekkel jársz.


Én tudom, mert én is ebben a cipőben jártam tíz évvel ezelőtt, és akkor még jobb is volt a helyzet. Az összes barátom, aki még Magyarországon él, mint agyondolgoztatva, kicentizett fizetésekből él. Rendesen nyomasztó volt látni, most hogy hazalátogattam. Eközben én már annyira összeszedtem magam, hogy nem kell szoronganom. Ha az autómnak baja van, azonnal ki tudom fizetni a szervizelést, nem kell izzadni, hogy mennyi lesz, vagy ha tönkremegy a mosógépem, akkor nem kell mindenféle hitelt felvennem, hanem megrendelem, és kifizetem.


Azzal meg vagyunk mentve, hogy vannak magánrendelők. Főleg, hogy fizetjük a TB-t a semmire, csak azért, hogy utána tízezreket fizessünk privátba. Ezzel nem kérkedni kéne, ez inkább szégyen.


Szerintem innentől fölösleges folytatni ezt a vitát, mert úgyis csak kimazsolázod, vagy el sem olvasod még a saját forrásaidat sem.

máj. 30. 09:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!