Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » FONTOS! Ingatlan adásvételekor...

FONTOS! Ingatlan adásvételekor kinek kell kikérnie az ingatlan tulajdoni lapját?

Figyelt kérdés

Tehát arra lennék kíváncsi, h az adásvétel lebonyolításához az ingatlan vevőjének, vagy az eladójának kell-e kikérnie a tulajdoni lapot a földhivatalnál?


Azért kérdezem, mert most sikerült eladnunk az ingatlanunkat, beszéltem a vevővel a részletekről, és ő mondta, h mindenképpen kérjem ki az ingatlan tulajdoni lapját, h majd meglegyen, amikor ügyvédhez megyünk, később beszéltem azokkal, akiktől mi vásárolnánk házat, ők pedig azt mondták, h az a vevő dolga, tehát, h azt szintén nekünk kell kikérnünk.....de akkor most mind a kettőt mi kérjük ki?! Nem hinném, h így lenne, de ki téved akkor, és kinek van igaza? A vevőnek kell kikérnie a tul. lapot, vagy az eladónak??


Köszönöm a válaszokat!! :)


2010. okt. 28. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A tulajdoni lap kikérése pár ezer forint. Nem igaz, hogy ezt nem lehet bevállalni egyik félnek sem. Egyébként a vevő szokta, de ha ő nem akarja, akkor lehetnél annyira "nagyvonalú". De végülis neked, mint eladónak teljesen mindegy, hogy kikéri a vevő vagy sem.
2010. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az ügyvédem kérte ki,akkor is amikor eladtam a lakásomat és vettem a házamat. Csak tehermentes tualjdoni lap alapján lehet megkötni az adás-vételi szerződést.
2010. okt. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jah, nem arról van szó, h most ezen bukna a dolog, vagy mi, csak kíváncsi vtam, mert most meglepődtem, h akkor mind a kettőt nekünk kell-e, de ha végül nem akarja ő kikérni, akkor ezen nem fogok problémázni, mert, ha jól tudom, kb. 3000 Ft. a tulajdoni lap kikérése....
2010. okt. 28. 21:05
 4/5 A kérdező kommentje:
Jah igen, erről is hallottam, de hát akkor az ügyvéd ugye fölszámol egy bizonyos költséget pluszban, bár gondolom az sem olyan hatalmas :)
2010. okt. 28. 21:07
 5/5 anonim válasza:
A vevő részéről szokás kikérni a tulajdoni lapot, mert ugye neki kell meggyőződnie arról, hogy tehermentes az ingatlan és az van-e rajta ami a szerződésben, az eladó meg elvileg tudja, hogy mi van a saját ingatlanán. De azért érdemes az ügyvédet megbízni ezzel, mert a szerződéskötésnél a hiteles tulajdoni lap adataiból fog dolgozni. A költséget a vevőnek szokták felszámolni. A hiteles tulajdoni lap díja jan.1-től 6.250-Ft.
2010. okt. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!