Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ebben az esetben?

Mit tehetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Én írtam a napokban az albérleti problémáimról. Viszont lenne még valami. A szoba amit bérlek, a plafonon van egy nagy beázás. Már akkor ott volt mikor beköltöztem. A gondozók azt mondták, ez a ház hibája, mert nincs rendesen megcsinálva a tető. (Régi körfolyosós bérház) ki is ment még tavasszal a biztosító, és ők felvették a javításra szükséges pénzt, de a mai napig nem csinálták meg, hivatkozva arra hogy amíg a tetőjavítók nem csinálják meg, addig felesleges. Viszont a szobámban a parketta ahová becsepegett a víz, olyan mintha megmaródott volna a parketta. A mai napig nem történik semmi javítás. Mit tehetek ezügyben? Hallottam azt is, hogy másra szánják a biztosító által megítélt összeget
2023. dec. 11. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Leginkább azt tudod tenni, hogy felmondod a bérletet...

Visszamenőleg persze pert indíthatsz ellene a bérleti díj egy részére (talán fél évre visszamenőleg), ha hiba miatt nem tudtad teljes mértékben használni a lakást, vagy károd keletkezett a beázás miatt. Esélyed van nyerni, de két év pereskedés, amiben a befolyó összeget kifizeted az ügyvédnek meg a bíróságnak.

2023. dec. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első körben tegyél egy halom fényképet a plafonról, padlóról, mert képesek lesznek még veled megcsináltatni a parkettát hogy te csináltál valamit.


Második körben panaszt teszel, és ők jogosultak intézkedni a kk-nél, de azért te is bepróbálkozhatsz, hátha csak leszarják.


Harmadik részről meg én is elmennék egy normálisabb helyre, itt túl sok a gond.

2023. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!