Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lefújtam egy ismerősömet...

Lefújtam egy ismerősömet paprikaprayvel, lehet ennek valami jogi következménye?

Figyelt kérdés
Pár napja történt, nagyon feldühített, fogyasztottunk is alkoholt nem keveset, dühömben pedig lefújtam paprikaspayvel. Másnap még írt hogy megszívom ezt, tehát ha írni tudott gondolom olyan nagy baja nem lett, plusz másoktól is kaptam fenyegető hangvételű üzeneteket. Ha feljelentett volna, akkor már biztos eljöttek volna a rendőrök értem, ennyi idő után, mert tudja hol lakom, elmondhatta volna nekik. Lehet ennek valami jogi következménye hogy lefújtam vele? Remélem hogy nem lett neki baja tőle, azon kívül hogy egy ideig csíphette nagyon, mert nem akartam volna neki ártani, de annyira felhúzott mint még soha senki és hirtelen jött ez az ötlet. Gondolom más jellegű következményei lesznek, ha összefutunk, vagy akár az ismerőseivel.. de ha mégis feljelent, minek számít ez? Garázdaság? Könnyű testi sértés?
2023. szept. 4. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyolc napon belül gyógyul tehát könnyű testi sértés, de nem hiszem, hogy fel fog jelenteni. Ellenben Te gondolkozz azon, hogyan tudod megtanulni uralni az indulataidat. Gondolom nem vagy már gyerek, viselkedj felnőtt ember módjára!
2023. szept. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem önvédelemből tetted, akkor bőven lehet, ami kellemetlen, akkor is ha nem mész emiatt börtönbe, és az erkölcsi igazolványodnak sem tesz jót.


A másik probléma, hogy paprikaspray-t használtál, ami a közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül, ráadásul ez illegális. Eléggé be van korlátozva, hogy mikor és kik használhatják ezeket az eszközöket, és hogyan tárolhatók vagy hordozhatók. Nyilván ez súlyosbító tényező, főleg ha nem a házadban történt, hanem máshol, akkor már az is büntetendő ha csak nálad van.


Vannak legális önvédelmi eszközök, ezek a pici kiszerelésű gázspray-ek, de ezekkel sem lehet lefújni senkit csak úgy.

2023. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!