Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ismerek egy szlovák lányt (14...

Ismerek egy szlovák lányt (14 éves), aki egy 20 évessel szexel. A beleegyezési korhatár ott 15. Kérdés: én, Magyarországról, emailben, tehetek feljelentést/bejelentést?

Figyelt kérdés
Beszélgetések, beismerések megvannak, képek is, videók is, cenzúrázott változatban.
2023. aug. 1. 12:42
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
László, sokan hiszik így. Ha viszont megtörténik, a fiú is visszaélésnek éli meg. Te is annak élted volna meg szerintem. A tanár hatalmi helyzetben van vele szemben. Másrészt egy kiskamasz esetében fokozatos a nemiséggel való ismerkedés. Először fantáziálás, maszturbálás, majd a kis kortársakkal való ismerkedés, együtt járás (15-16 alatt egyáltalán nem kellene közösülni, még akkor is meggondolandó, de azért az egy nagyobb kor). Ebbe ha egy felnőtt belerondít, pláne a tanára, akkor az visszaélés, károkat okoz a fejlődő lélekben. Az amerikai esetekben felnőtt nők a felnőtt szexualitásukkal traktálták szegény kiskamaszokat, ezek hebefil hajlamú betegek, nem egészséges az ilyesmi. Egy húszas nő kiforrott nemiségével a 13-14 éves kamaszok még nem igazán tudnak mit kezdeni.
2023. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
58%
Erősen kétlem, hogy ezt visszaélésnek éltem volna meg. :)
2023. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
58%
Undorító világ ez, hogy léteznek ilyen elmebeteg törvények, hogy embereket szexért meghurcolhatnak, megölhetnek. Minden ilyen törvényt törölni kéne.
2023. aug. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:

33-as: Nem elmebeteg törvények. Nyilván nem jár halálbüntetés a szexuális törvények áthágásáért. De börtön sok esetben indokolt. Szerinted ne legyen bűncselekmény a nemi erőszak? Szabadon erőszakolhasson mindenki mindenkit? Vagy töröljék el a beleegyezési korhatárt? 5 évessel is szabadon lehessen szexelni? Meg akár állatokkal is?

Csak a liberálisok leginkább szélsőséges irányzatai akarják pl. eltörölni a beleegyezési korhatárt.

Az is érdekes, hogy valaki feltesz egy olyan kérdést, hogy külföldi sértett esetén hol célszerű feljelentést tenni és rögtön iderohan egy csomó rejtett pedofil hajlamű ember, akik azonnal védeni kezdik az elkövetőt. Miközben a kérdés nem arra irányult, hogy helyes-e, amit a 20 éves csinál, hanem a feljelentés módjára irányult.

2023. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
A kérdező eltűnt, szerintem döbbenten figyeli a beszélgetést. Mint ahogy én is. Hihetetlen, hány ember szerint normális egy ilyen kapcsolat.
2023. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:
Itt vagyok még, és igen, zavaró, hogy erről folyik a beszélgetés. Teljesen mindegy, hogy én egyetértek-e azzal, hogy mennyi a beleegyezési korhatár, akkor sem helyes, amit művelnek vele, kifejtettem, hogy miért, és a törvény így a segítségemre van.
2023. aug. 3. 11:56
 37/49 anonim ***** válasza:
61%
Nem normális de azért nem is durva. 14 évesen 18 evéssel szexelhet, nem? Miben másabb egy 18 éves srác, mint egy 20? 20 évesen egy fiú még félig gyerek, annyi hogy már lehet nem tanul és dolgozik.
2023. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:
Ha 19, vagy 18 lenne, akkor is megtenném. Itt a kihasználásról van szó.
2023. aug. 3. 12:06
 39/49 anonim ***** válasza:

Kérdező, én voltam az, aki itt próbálja ezt a sok félkegyelműt (bocs) meggyőzni arról, hogy egy 14 éves lány még túl fiatal egy felnőtt partnerhez, de falra hányt borsó, amit itt előadok nekik. Sokan így gondolkodnak. Nem tudom, ha nekik lenne kiskamasz lányuk vagy fiuk és egy felnőtt kihasználná őket, akkor is védenék-e. Én se vagyok prűd, meg konzervatív, ha pl. a lány 17 lenne, azt már elfogadhatónak tartanám. De ez valóban bűn és szerencsére Szlovákiában büntetik azokat, akik 15 alattiakkal létesítenek nemi kapcsolatot.

Az e-mailes bejelentést jó ötletnek tartom. Ma már lehet ilyet tenni. Nem tudom, te melyik országban élsz, de ha Szlovákiában, akkor felhívod a rendőrséget, hogy ilyen kapcsolatról van tudomásod, ha Magyarországon, akkor e-mailben kell bejelentést tenni. A gyermekvédelmi hatóságot is megkeresheted.

Szerintem egy felelős ember vagy, ne hallgass azokra, akik szerint nem helyes ezzel foglalkozni. Írod, ezt a lányt már többen kihasználták, akkor még 14 alatti lehetett. El kell kapni azokat a bűnözőket, akik felnőttként kiskamaszok megrontását űzik.

2023. aug. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

Pintér László, a magyar törvények szerint valóban 14 felett valakinek beleegyezéssel lehet 15, 18, de akár 70 éves partnere is, de a felsoroltak közül csak a 14-15-ös párosítás normális.

Az, hogy milyenek a törvényeink, azt a parlament határozza meg. Évtizedekkel ezelőtt ezt szavazták meg, de ezzel nem kell egyetérteni.

Japánban társadalmi kezdeményezésre most emelték/emelik a beleegyezési korhatárt 16 évre, szerintem helyesen (eddig 13 év volt, de régebben 11).

Itt ráadásul a szlovák törvények hatályosak. Feltéve, ha Szlovákia területén léptek nemi kapcsolatba. Ha itt történt az eset, azt nem tudom, büntethető-e, mert ahhoz ismernem kellene a nemzetközi jogot.

2023. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!