Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni? Az albérlőim...

Mit tudok tenni? Az albérlőim leléptek 150e Ft-os tartozással, van albérleti szerződés!?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 09:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%
A másik lehetőség, hogy felkeresed egy pár úriemberrel az illetőt, és személyesen elkéred tőle a 150.000 Ft-ot. A rendőrséghez ne fordulj mert nagyon nagy pénzbírságot fognak a nyakadba sózni. Intézkedj személyesen. :)
2010. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Örülj neki,hogy csak 150-el,még mindig jobb mint ha 250 -nél tűnnek el.
2010. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
63%
Mehetsz a rendőrségre. De APEH-bírságra számíthatsz.
2010. okt. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem adóztál a bérleti díjból, akkor jobb ha csendben maradsz. Hiába van szerződés, mivel nem adóztál, olyan mintha nem is lenne. Ha fel is nyomod a bérlőket, mert nem fizettek, ő se lesznek restek, ők majd téged nyomnak fel az apeh-nál, azok meg nem viccelnek, tudom. A régi albérletünk tulaját feljelentette a szomszéd, valami pitiáner személyes sérelem miatt és 200 ezer f-tos büntetést kapott. Kb 2 éve adta ki a lakását bérbe, mi voltunk a 2. évben. Vagyis te sokkal rosszabbul jársz.

Azon kívül, hogy személyesen megpróbálod behajtatni a kölyköktől a pénzt, mást nemigen tehetsz. Bár szerintem ők is tudják, hogy feketén adod ki a lakást, úgyhogy a pénzt bottal ütheted. Esetleg vedd fel a kapcsolatot a gyerekek szüleivel, nyilván ők adják oda minden hónapban az albérleti pénzt a gyerekeknek, könnyen lehetséges, hogy elbaszták másra a pénzt, holott a szülők odaadták nekik... én ebben majdnem biztos vagyok.

2010. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
36%
Én kitenném őket, ha már nem fedezi a tartozásukat a kaució összege! Nem kéne ezt 150.000 ft-ig hagyni. Tényleg ráfázhatsz, ha nem adóztál utána. Intézd el a magad módján verőlegényekkel.
2010. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
79%

10:14, erre egy elég jó megoldást láttam a nagybátyáméknál. Náluk nincs lacafaca, ha nem jön a pénz, akkor odaballag a villanyóra lelakatolt szekrényéhez, levágja a fő biztosítékot, aztán visszazárja a szekrényt. Ezután megy a központi gázcsaphoz ami ugyancsak zárva van, és elzárja azt is. A vizet csak azért nem zárja el, mert az újranyitás utáni rozsdás lé eléggé megviseli a fürdőszobai berendezéseket. Áram és gáz nélkül pedig elég nehézkes élni. Ezt nem csak úgy hirtelen csinálja, ez le van fektetve a házirendben, amit minden bérlő elolvas, és aláír. A fizetési határidő minden esetben 1 hónap, egy nappal sem több. A kaució összege 3 hónap. És van egy alapszabálya: külföldinek, cigánynak, sárgának sose adja ki, csak magyaroknak, érvényes munkáltatói igazolással. A módszer hátránya az, hogy sokkal kevesebb bérlőt vonz az albérlet, de akik ezeket a feltételeket elfogadják, azok mind megbízhatók, cserébe pedig olyan főbérlőt kapnak aki sosem jár feleslegesen a nyakukra, de a felmerülő hibákat szinte azonnal javítja vagy javíttatja.

Szerintem ilyen feltételek kikötése nélkül őrültség kiadni bármit is.

2010. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

(Most lehet, hogy hülyeséget írok, de mikori a bérleti szerződés dátuma? Mert ha idei, akkor az APEH-nál nincs gond, az plusz bevételedet csak a jövő évi bevallásban kell feltüntetni, és mehetsz a rendőrségre. De ha már tavalyi, akkor tényleg nem jó a hivatalos út.

És akkor még ott van az a kérdés is, hogy adtál-e hivatalos bizonylatot arról, hogy ők fizettek neked, amivel tudod bizonyítani a rendőrségen, hogy mennyivel tartoznak, mert ugyebár csak egy hasravágott összeggel bárki besétálhat hozzájuk)


Amúgy meg verőlegények.

2010. okt. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Veröemberek.
2010. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%

Most verolegeny.

Legkozelebb meg ugy csinald, hogy elore lebeszeled az illetokkel hogy meddig akarnak maradni.

Osszeadod, hogy az mondjuk egy evre 12*60ezer ft.

Irtok ket papirt: az egyik hogy szivessegi lakashasznalatot adsz nekik 12 honapra, azzal a feltetellel hogy a rezsit fizetik, ellenkezo esetben azonnal kikoltozni es a karod megteriteni kotelesek. A masik, hogy kolcsonadtal nekik kamatmentesen 720ezer forintot, amit havi 60ezres reszletekben kotelesek torleszteni egy even keresztul. Igy le is van papirozva, meg az apeh se lop belole.

2010. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

ma 10:35


Ne csodálkozzatok, hogy kicsi az igény a bérleményre. Az ilyen főbérlőt, akibe egy csepp emberség se szorul én is nagyon nagy ívben elkerülném. Mielőtt félreértenéd, soha egy napot nem késtem még a bérleti díjjal meg a rezsi utalásával a főbérlőim felé, pedig évek óta albérletekben lakom a szeptembertől júniusig terjedő időszakokban. Aki kivesz ilyen feltételekkel egy kérót mint a kedves rokonodé, nem feltétlenül megbízható, hanem éppen hogy hülye, mert nem gondol bele abba, hogy kivételesen BÁRMI történhet, ami folytán önhibáján kívül csúszik pár napot vagy mondjuk 1-2 hetet a fizetéssel. Haláleset, hirtelen jött olyan rendkívüli kiadás, amikor akár a megtakarítását is felemésztheti... stb. Hangsúlyozom, velem még sose fordult elő ilyesmi hála Istennek, de bármi lehet. Ha esetleg előfordulna egy ilyen, természetesen fizetnék amint tudnék, de aztán felmondanám a bérleményt, nehogy úgy érezze a főbérlő, hogy az engedményével máskor is vissza fogok élni. Nyilván meg kell válogatni, kinek adja ki az ember a lakását, de azt lehet látni, ki a komoly, becsületes meg ki a szélhámos ingyenélő.

2010. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!