Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megmérgezett kóbor macska...

Megmérgezett kóbor macska miatt feljelentés?

Figyelt kérdés

A szomszédomnak sok kinti macskája van. Tipikus falusi bio egérfogók. Ma reggel megfenyegetett, hogy feljelent, mert szerinte én mérgezem a macskáit. Állítólag sorra hullanak el.

Délután volt kint náluk egy rendőr, pár percig beszéltek a ház előtt. Hozzám nem csöngettek be, nem kérdeztek ki.


Lehet nekem ebből bármi problémám (pl kell bizonyítanom hogy nem én voltam)?

Mi ilyenkor a nyomozás menete egyáltalán? Kóbor macska, mindenhova bejár. Mindenki telkén házkutatást nem tartanak. A gazdit miért nem büntetik, hogy nem tartja a telkén belül az állatait?

Amúgy nem én voltam, nem sokat vagyok otthon, a kertet nem használom. Lenyírom a füvet amikor térd magas és viszlát. Magasról sz...k a macskáira.


2022. okt. 20. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
4%
Nem tilos macskákat megmérgezni.
2022. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 de az. Állatkínzás, és ha bebizonyosodik, akár le is csuknak. (Bár ez nem gyakori). Mérgezést amúgy is nehéz bizonyítani. Ha tényleg nem csináltál semmit, akkor tényleg nincs okod aggódni.
2022. okt. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lehet problémád. Ha valamit NEM csinálsz, azt hogy bizonyítod?:D

Annak kell bizonyítania, aki fel akar ezért jelenteni.

Amúgy a 2. hozzászólónak igaza van, nem lehet mérgezni a macskákat. Ebben az évben szigorítottak az állatvédelmi törvényen.

2022. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem neked kell bizonyítani az ártatlanságod, hanem a szomszédnak a bűnösséged. Amit nyilván nem fog tudni.


Szerintem a rendőr megmondta a szomszédnak, hogy ne hagyja kóborolni az állatait és akkor nem szednek fel mindenfélét. Ha valaki kirak patkánymérget a saját portáján, a macska pedig besurranva felnyalja, az nem a kerttulaj hibája lesz.

Én úgy gondolom, erről beszélhetett vele a yard


Ne aggódj.

2022. okt. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem veszélyes hulladék elhelyezéséről van szó, akkor nem neked kell bizonyítanod az ártatlanságod, hanem nekik a bűnösségedet.

A tulajnak kell biztosítania, hogy ne járkáljanak át mindenhová a macskái, ne egyenek bele mindenfélébe. Arról ne is beszéljünk, hogy korántsem biztos, hogy mérgezés van a háttérben, kétlem hogy rendszeres állatorvosi látogatások történnének; de megmérgezett patkányok és egerek fogyasztási és járhat mérgezéssel.

2022. okt. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!