Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Még nem volt hagyatéki tárgyal...

Még nem volt hagyatéki tárgyalás, de már al van adva a ház, nem tudok eligazodni a jogban, valaki elmagyarázná hogy van ez?

Figyelt kérdés
Meghalt apám. Apám lakott egy családi házban Anyámmal. Úgy tudom, ez a családi ház Anyám nevén van/volt bejegyezve a földhivatalnál. Ezen kívül Apámnak volt egy lakása, ami üresen áll, mindig úgy hallottam hogy ehhez viszont Anyámnak nincs semmi köze?. Van egy terstvérem. A hagyatéki tárgyalás még nem volt meg, bár már legalább fél év is eltelt. Anyám kitalálta, hogy eladja a házat, mert nem fog tudni benne egyedül lakni, és vesz belőle 2 lakást, egyiket én nevemre, másikat testvérem nevére. Csak őszintén engem kihagytak mindenből, Anyámmal nem vagyok jó kapcsolatban. Ez így jogszerű volt? Csak kicsit fura, hogy már Anyám ilyen szinten rendezgeti az öröklést, és semmi törvényes dolgot én nem láttam belőle.

2022. szept. 5. 18:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ház anyád neven volt, akkor bármikor eladhatta, abból egyikőtöknek sem jár semmi, mert az nem az örökség része.

Örökség csak az lesz, ami apád neven volt. Nem csoda, hogy fel év alatt meg nem volt hagyatéki tárgyalás. Akar 9-12 hónap is eltelhet addig.

2022. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 DK-s ***** válasza:
41%

#1-nek:


Figyelmen kívül hagytad a közös vagyon kialakulását, az eltelt idő függvényében! Vagyis könnyen meglehet hogy az anya nevén szereplő ingatlanrész jogilag közös vagyon, és a hagyaték részét képezi!


Főleg akkor, ha az anya tulajdonába a házasság megkötését követően került!


Akkor már egyenesen közös szerzemény!

2022. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
#2, kevered a válás-vagyonmegosztást és az öröklést. Amiről te beszélsz, az a válás és vagyonmegosztás, ott néznek ilyesmiket is, amit említettél. De itt haláleset történt, nem válás. Az ingatlan az anya nevén van, az nem a hagyaték része. Pont.
2022. szept. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%
Ez így elég fura, bár ha anyádnak már akkor is megvolt az a lakása, hogy apáddal egybekeltek, akkor rendben van a dolog, illetve lehetett házassági szerződésük is, szóval kevés az adat...
2022. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Édesapád lakását fogjátok örökölni a testvéreddel közösen, hacsak apád másképp nem végrendelkezett.
2022. szept. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 DK-s ***** válasza:
0%

#3-nak:


Nem keverem.


Ha az ingatlan jogilag egy idő eltelte után közös szerzemény, akkor qrva mindegy hogy öröklésről, vagy válásról beszélünk.


A hagyaték részét képezi,mint közös tulajdon, hiába van az anya nevén. Támadható.

2022. szept. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 DK-s ***** válasza:
0%

Ismét #3-nak:


Abban az esetben is a közös vagyon megosztásával kapcsolatos szabályokat kell alkalmazni, ha valamelyik házastárs elhalálozik. Ebben az esetben a közös vagyonból az elhunytat illető részre – az elhunyt különvagyonával együtt, ha volt ilyen – az öröklés szabályai vonatkoznak.


[link]

2022. szept. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 DK-s ***** válasza:

Újfent #3-nak:


Bocsesz.


Ez Dánia volt, vázze! XD

2022. szept. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 DK-s ***** válasza:

Ez a Magyar:


A túlélő házastárs megkapja az őt megillető részt, míg a közös vagyon másik része az elhunyt hagyatékába kerül, amelyet az öröklési jog rendelkezései alapján osztanak meg.


[link]

2022. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha az ingatlan jogilag egy idő eltelte után közös szerzemény, akkor qrva mindegy hogy öröklésről, vagy válásról beszélünk.


Sose volt ilyen szabály, max. az ingóságokra - ott asszem 15 év volt -, sajnos belekerült valamiért a köztudatba, de nincs így. A különvagyon sose lesz közös vagyon.

2022. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!