Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így elveheti tőlem a gyereket...

Így elveheti tőlem a gyereket az apja?

Figyelt kérdés

Nem mintha akarná, de érdekel.

Nyáron szétmentünk, van egy 2.5 éves kisfiunk. Tegnap adtam be a gyerekelhelyezés kérelmet. Teljes felügyeleti jogot akarok, mert messze lakik, így mindenhez kell az aláírása.

Én albérletben élek, ő a szüleivel. Csak jövő hónap közepén megyek vissza dolgozni, kisfiam akkor kezdi a bölcsit. Azt mondta a bíró, hogy kell nekik keresetigazolás tőlem. Mondtam, hogy jövő hónapban kezdek dolgozni, most még gyest kapok, azt mondták, hogy akkor adjam be azt. Én azt nem akarom, mert az egy nagy semmi. Félek, hogy így el tudja perelni tőlem az apja. Valamint megegyeztünk 50 ezer Ft gyerektartásban, amit fizet is, és ezt el is mondtam, de a bíróság tőle is fog kérni keresetigazolást meg minden. Esélyes, hogy ennél kevesebb összeget állapítanak meg? Megtehetik, ha mi már megegyeztünk?



2022. aug. 30. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Igen, és igen.
2022. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi van, ha csak jövő hónap közepe után adom be a jövedelmigazolást? Miutan elkezdtem dolgozni? Addig nem indítják el a kérelmet? Nem vagyok hajlandó a gyeses jövedelem igazolással odamenni.
2022. aug. 30. 22:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami a gyerektartást illeti: ha ti ketten megegyeztetek, akkor biztos lehetsz benne, hogy azt a bíróság is jóváhagyja. Attól, hogy a volt férjed keveset keres, még joga volt ezt vállalnia, és a bíróságnak nincs oka, hogy ezt felülbírálja.


A gyerekelhelyezésről, jövedelemigazolásról: Szerintem add be a gyeses igazolást, de ezen felül a munkaszerződésedből is egy példányt, ami igazolja, hogy mennyit fogsz keresni, ha visszamész. Az formálisan nem jövedelem-igazolás, de mégiscsak tartalmazza az erre vonatkozó adatot.

2022. aug. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még nincs szerződés, mert új munkahely.
2022. aug. 31. 03:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy hajlandó igazolást beadni, akkor az rossz színben tüntet fel téged. Ha meg nem akarja elperelni, akkor miért hisztizel miatta? Miből élsz, amíg nem kezdesz dolgozni?
2022. szept. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!