Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elveheti tőlem a gyermekem?

Elveheti tőlem a gyermekem?

Figyelt kérdés

Férjem pszichés betegnek akar beállítani és elszeretné venni tőlem a 7 hónapos gyermekünk.

Szülés óta eléggé eltávolodtunk, de ebből még nagy probléma nem volt. Hanem az anyósommal össze vesztem (férjem tipikus mama kicsi fia), azóta áll a bál. Férjem nem áll ki mellettem, és folyamatosan szerveszkednek azóta. Pláne mióta mondtam hogy szeretnék válni. Pl órákon át beszólogat, próbál idegesíteni, majd amikor kiakadok felveszi a hangfelvételre.


Sajnos a sok stressz hatására pár napig nem volt étvágyam, meg egy délelött pihentem, (éjjel is sokszor kelek a picihez) megkértem az apját lássa el ő addig. Ebből is hatalmas balhé van, meg hogy ő ezzel igazolja hogy beteg vagyok. Egyébként minden nap én vagyok a kicsivel egész nap, plusz éjszaka is csak én kelek. Most kezdődik nála a szeparációs szorongás, fogzik is, úgyhogy matrica baba, de bírom fizikálisan és mentálisan is , és soha semmi rossz gondolat nem volt bennem hála Istennek.


Szülés után hónapokig szédültem, egyszer ügyeletre is be kellett mennem. Férjem ezt is a pszichés betegségemhez köti, a neurológus egy szóval nem mondott ilyet. Persze lehet ki voltam merülve, és vashiányom is volt sokáig. Mostmár rendeződött.


Ezen kívül.

Volt pár napja egy nagy veszekedésünk, nagyon figyelek arra hogy a pici előtt ne veszekedjünk, így betettem ágyába, és rahajtottam az ajtót, Sajnos a veszekedés addig fajult hogy kidobtam férjem pár holmiját hogy menjen innen. Ezzel is visszaél, úgy adja elő, hogy én kifordultam magamból, meg hogy a gyereket dobtam (soha de soha).

És ő fél tőlem. 😂 Egyébként ez is egy olyan után volt , hogy már órák óta provokált, elém állt üssem meg (utálom az agressziót) egyébként ő rángatott meg úgy hogy tele vagyok foltokkal.


Egyszer kimondtam hogy a gyerek nélkül nincs értelme az életemnek, na azóta azt adja elő hogy én öngyilkossággal fenyegetőzök.


Egyszóval mindennel visszaell.

Pl Ma fáj kicsit a fejem, na az is biztos a betegségem miatt... Úgyhogy minden szavam mozdulatom meg kell gondolni.

Ha látja rajtam a távolságot, kedveskedik, meg mondja, hogy ő el nem venné a kicsit, legjobb anya vagyok. No persze 1 óra múlva meg már mindent máshogy mond. Úgyhogy fogalmam sincs mik a szándékai, úgy érzem folyamatosan játszmázik.


Kerestem pszichológust, Akivel nem engedte hogy én beszêljek, csak ő, természetesen előadhatta magát, a pszichológus szerint szülés utáni depresszióban szenvedek, és a gyerekre is veszélyes vagyok.... Abszurd...

Szerettem volna én is beszélni vele nem engedte férjem.



Zsarol hogy ezek miatt elveszi a gyereket, tudom hogy abszurd. De a családjával összefogva félek hazudnak rólam. (Kijelentette neki a családja az anyjáék)


Első perctől kértem a gyereket ne használjuk fel, próbáljuk békésen, én nem szeretném az apjától egy napra sem elszakítani, pont ezert engedem azt is hogy még itt legyen.


Jövő héten megyek majd pszichiáterhez, szeretnék szakvéleményt hogy alkalmas vagyok anyának, utána pedig pszichologus hogy le tudjam zárni, és túl tudjam magam tenni ezen. No meg persze ügyvéd. De most ebben az időszakban nagyon nehezen halad a folyamat, az időpontok hetek, és aggódom.

Ezekkel az indokokkal, és hazudozással eltudja venni a gyereket? Vagy hogy működik ez? Azt mondta rám hívja a mentőt és bevitet, ha valamit nem úgy csinálok ahogy ő akarja. Ilyen van? Betudom bizonyítani hogy ő hamis indokkal vitet be?



2021. márc. 20. 13:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Kb esélytelen hogy egy ekkora gyereket az apának ítéljenek. Amúgy gyereketek. Nem a te kizárólagos tulajdonod. Plusz ha tudtad, hogy anyuci pici fia, eleve nem kellett volna neki szulni.
2021. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
15%
"Elveheti tőlem a gyermekem?" Mit akar elvenni a gyereked??
2021. márc. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Hát én a helyedben szedném a cuccomat és mikor senki nem látja, eltűnnék a gyerekkel. Szülőkhöz, tesómhoz barátnőmhöz, akárhová..Baromi elszántak, nagyon megbeszélték ezt és sikerülhet is nekik, ha te csak otthon várod a jószerencsét.
2021. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt. Nagyon pofára fog esni.

Viszont legyél okosabb. Te is készíthetsz hangfelvételeket, ha bármilyen külsérelmi nyom lesz rajtad, azonnal fotózd le, ha látlelet nem is tudsz felvetetni. És mindent, mindent dokumentálni. Ha megbeszéltek valamit, papírt írni róla és aláíratni vele, majd a papírt fotózni. Minden fotót, hangfelvételt olyan helyen tartani, ahol nem fér hozzá, és biztonsági mentést készíteni.

2021. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
gaslightingnak hívják azt amit a férjed csinál. ha ezt a pszichológus nem látja (mondjuk nekem már az is fura hogy nem zavarja őt hogy csak a férjeddel beszél, veled nem) akkor keress másikat TE, és mondd el neki hogy mindenféle mentális betegséget akar bebeszélni neked a férjed. és hogy így akarja elérni hogy elvegyék tőled a gyereket. gondolom vagy a férjed vagy az anyósod még nárcisztikus is emellé.
2021. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Beadtad már a válást vagy csak fenyegetőzöl?

Amíg nincs hivatalos bírósági végzés a gyermekelhelyezésről, addig nem viheted el máshova, mint a bejelentett lakcíme.

Ha valóban foltjaid vannak mert bántalmaz, akkor arról vetess látleletet, a bíróság bemondásra nem hiszi el. Ja és amúgy a pszichológus sem fog hivatalos szakvéleményt adni rólad, úgy, hogy egy percet sem beszélt veled.

2021. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, #5 megírta, a pasi vagy nárcisztikus és/vagy borderline, örülj neki, hogy most derült ki és nem később. Amint tudsz, menekülj el, szedd magadat rendbe lelkileg, és ilyen sérült férfira se neked, se a gyerekednek nincs szüksége.
2021. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 alletta ***** válasza:
50%

#4 ez már nem is házasság, hanem kész háborúzás. nem hiszem, hogy erre lenne szüksége a picivel.

mentővel akkor vitethet el, ha ön- és közveszélyes vagy. attól, hogy kiabáltok egymással az nem az a kategória.

szerintem is költözzön el, vagy rúgja ki a párját. könnyű mondani, de ha nem akarja így élni tovább az életét, akkor ez a megoldás, hogy nyugalom legyen, ami a babának is nagyon fontos a fejlődésében. egy pihent, nyugodt édesanyára van szüksége.

2021. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

valoszinű, hogy kifogtál egy pszichopatát. Nem tudom a körülményeidet(te lakásodban élsz /éltek? )Ha bevitet, ami simán sikerülhet neki, nem lesz egyszerű tisztára mosni magad. Azonnal keresnék egy váloperes ügyvédet (pl. hogy mit kell csinálni a bizonyitékgyűjtése ellen,mire vigyázzak, mit NE mondjak előtte,kell-e neked is bizonyitékokat szerezni ellene és hogyan,stb)

Felejtsd el, hogynormális családot akarsz vele, meg hogy nem akarod elszakitani tőle, mert ő viszont el akarja szakitani tőled a gyereket és mindent meg is tesz érte.

Amig nem beszéltél ügyvéddel lehetőleg SEMMIT ne mondj neki.

2021. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Kerestem pszichológust, Akivel nem engedte hogy én beszêljek, csak ő, természetesen előadhatta magát, a pszichológus szerint szülés utáni depresszióban szenvedek, és a gyerekre is veszélyes vagyok."

Ilyen nincsen, ez is csak a férjed kitalációja...

2021. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!