Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elveheti tőlem a gyermekem?

Elveheti tőlem a gyermekem?

Figyelt kérdés

Férjem pszichés betegnek akar beállítani és elszeretné venni tőlem a 7 hónapos gyermekünk.

Szülés óta eléggé eltávolodtunk, de ebből még nagy probléma nem volt. Hanem az anyósommal össze vesztem (férjem tipikus mama kicsi fia), azóta áll a bál. Férjem nem áll ki mellettem, és folyamatosan szerveszkednek azóta. Pláne mióta mondtam hogy szeretnék válni. Pl órákon át beszólogat, próbál idegesíteni, majd amikor kiakadok felveszi a hangfelvételre.


Sajnos a sok stressz hatására pár napig nem volt étvágyam, meg egy délelött pihentem, (éjjel is sokszor kelek a picihez) megkértem az apját lássa el ő addig. Ebből is hatalmas balhé van, meg hogy ő ezzel igazolja hogy beteg vagyok. Egyébként minden nap én vagyok a kicsivel egész nap, plusz éjszaka is csak én kelek. Most kezdődik nála a szeparációs szorongás, fogzik is, úgyhogy matrica baba, de bírom fizikálisan és mentálisan is , és soha semmi rossz gondolat nem volt bennem hála Istennek.


Szülés után hónapokig szédültem, egyszer ügyeletre is be kellett mennem. Férjem ezt is a pszichés betegségemhez köti, a neurológus egy szóval nem mondott ilyet. Persze lehet ki voltam merülve, és vashiányom is volt sokáig. Mostmár rendeződött.


Ezen kívül.

Volt pár napja egy nagy veszekedésünk, nagyon figyelek arra hogy a pici előtt ne veszekedjünk, így betettem ágyába, és rahajtottam az ajtót, Sajnos a veszekedés addig fajult hogy kidobtam férjem pár holmiját hogy menjen innen. Ezzel is visszaél, úgy adja elő, hogy én kifordultam magamból, meg hogy a gyereket dobtam (soha de soha).

És ő fél tőlem. 😂 Egyébként ez is egy olyan után volt , hogy már órák óta provokált, elém állt üssem meg (utálom az agressziót) egyébként ő rángatott meg úgy hogy tele vagyok foltokkal.


Egyszer kimondtam hogy a gyerek nélkül nincs értelme az életemnek, na azóta azt adja elő hogy én öngyilkossággal fenyegetőzök.


Egyszóval mindennel visszaell.

Pl Ma fáj kicsit a fejem, na az is biztos a betegségem miatt... Úgyhogy minden szavam mozdulatom meg kell gondolni.

Ha látja rajtam a távolságot, kedveskedik, meg mondja, hogy ő el nem venné a kicsit, legjobb anya vagyok. No persze 1 óra múlva meg már mindent máshogy mond. Úgyhogy fogalmam sincs mik a szándékai, úgy érzem folyamatosan játszmázik.


Kerestem pszichológust, Akivel nem engedte hogy én beszêljek, csak ő, természetesen előadhatta magát, a pszichológus szerint szülés utáni depresszióban szenvedek, és a gyerekre is veszélyes vagyok.... Abszurd...

Szerettem volna én is beszélni vele nem engedte férjem.



Zsarol hogy ezek miatt elveszi a gyereket, tudom hogy abszurd. De a családjával összefogva félek hazudnak rólam. (Kijelentette neki a családja az anyjáék)


Első perctől kértem a gyereket ne használjuk fel, próbáljuk békésen, én nem szeretném az apjától egy napra sem elszakítani, pont ezert engedem azt is hogy még itt legyen.


Jövő héten megyek majd pszichiáterhez, szeretnék szakvéleményt hogy alkalmas vagyok anyának, utána pedig pszichologus hogy le tudjam zárni, és túl tudjam magam tenni ezen. No meg persze ügyvéd. De most ebben az időszakban nagyon nehezen halad a folyamat, az időpontok hetek, és aggódom.

Ezekkel az indokokkal, és hazudozással eltudja venni a gyereket? Vagy hogy működik ez? Azt mondta rám hívja a mentőt és bevitet, ha valamit nem úgy csinálok ahogy ő akarja. Ilyen van? Betudom bizonyítani hogy ő hamis indokkal vitet be?



2021. márc. 20. 13:04
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Családjogász ügyvédet de azonnal ! És nem a kirendelt védőre gondolok, sajnos itt zsebbe kell nyúlni, de ha bármit el akarsz érni, akkor ahhoz ügyvéd kell. És minél hamarabb válóper indítása, gyermekelhelyezés indítása.... De az ügyvéd majd mondja. Itt a kommentekkel nem tudom mit akarsz csinálni.
2021. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Voltam szakembernél, nincs sem mentális problémám sem semmi , azt mondták esélytelen hogy elvegyék tőlem a fiúnkat.

Viszont keményen tönkre fognak vágni ha ebben maradok, mivel csak az én részemről van együtt működés kevés vagyok. A férjem valószínűleg már nem szeret nem tisztel, az anyjával pedig abnormális a kapcsolata, aminek megoldásához kevés vagyok és nem is az én feladatom. Úgyhogy ügyvéd válás, ha nem történik csoda. Csak nem szabad belemennem a játszmáikba, ők a saját hitelességüket rontják a tetteikkel.

2021. ápr. 1. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!