Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha gázpisztollyal rálövök...

Ha gázpisztollyal rálövök valakire közterületen, akkor nem ellenem fognak eljárást indítani?

Figyelt kérdés

Természetesen, úgy hogy van engedélyem a viselésére.


Valahogy, olyan hihetetlennek tartom, hogy ha mondjuk egy közlekedési konfliktust veszünk aminek kapcsán a másik fél odaáll az autóm ablakába, és akár meg is üt, én pedig válaszul gázpisztollyal rálövök akkor nem engem fognak elővenni utána.

Tegyük fel, hogy a másik fél büntetlen előéletű, csak elgurult a gyógyszere, és az ütésével nem okozott nekem komolyabb sérülést.

Akkor nem jön majd az, hogy aránytalanul védekeztem meg stb és én vagyok a rossz?


Mert azt még elképzelhetőnek tartom, hogyha egy többszörösen büntetett előéletű egyénre eresztek rá párat, és még találnak is nála egy 10 centis kést, akkor talán nem én ütöm meg a bokámat, de amit fent vázoltam annál azért valószínű nem?

Engedély ide vagy oda, lesz valami kiskapu ami miatt én leszek a bűnös.



2021. nov. 27. 20:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
23%
Ha kellőképpen be van drogozva,vagy piálva az illető,és kés is van nála,a gázpisztolyoddal együtt halott leszel.halottak ellen meg nem szoktak eljárást indítani.
2021. dec. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Ja ha kellően be van piálva meg drogozva akkor felesleges a gázpisztoly mert akkor csak simán hagyom, hogy agyonverjen, nem?!

Nem értem ezt az ellenérvet, szóval hö agyonver a gázpisztolyoddal együtt.És ha nincs gázpisztolyom akkor nem????Mert akkor legalább annyi esélyem sincs mint pisztollyal...idióta.

2021. dec. 22. 19:49
 23/23 anonim ***** válasza:
48%
Miért kéne neked esély?
2021. dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!